Parola noua?

am si eu o intrebare se poate schimba bordul la o zafira a de pe dreapta pe stanga cat costa si ce trebuie ms mult Sad
Daca te referi la ceasuri ( IPC ), se pot schimba, dar cel mai probabil cele de pe Vauxhall au in loc de km/h, mile/h.
Daca te referi la tot bordul...nu se poate schimba. Doar volanul se potriveste, desigur are alta sigla pe mijloc Wink
nu la ceasuri ma refer am gasit o zafira cu volan pe dreapta si vreau sa stiu daca pot sa o fac cu volan pe stanga si ce trebuie
Nu o poti, doar cu modificari majore. Gandeste-te ca trebuie sa tai podul pedalier sa scoti axul volanului, la care se adauga caseta de directie pentru modelul cu valanul pe partea stanga. Ptrebuie sa schimbi pedalele, + pompa de frana, iar pentru asta trebuie sa gauresti din nou podul pedalier. Bordul nu sepotriveste, trebuie schimbat...si lista poate continua. Concluzia: nu se merita Exclamation
faza ca eu am deja o zafira cu volan pe stanga numai ca mam rasturnat cu ea si as vrea sa o "recarosez" si am gasit una cu volan pe dreapta la pret bun eu as avea de la a mea toate piese necesare dar vreau sa stiu daca se merita si cam cat ar ajunge si unde as putea face asta in iasi ms mult
Daca vrei sa schimbi doar piese de pe masina cu volanul pe dreapta pe masina avariata...este posibil: foarte multe piese se potrivesc.
Daca vrei sa faci recarosare, adica sa folosesti masina provenita din Anglia...trebuie sa modifici tot bordul, sistemul de franare ( pompa, pedale conducte ), acceleratie, etc, ..in acest caz este valabil cea ce ti-am scris mai sus...nu se merita Exclamation

Discutii similare

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou