Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Pyter

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Moreni
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
De vreo luna imi aparea in bord simbolul cu motorul dar care se mai si stingea uneori!Am fost cu masina azi la tester si mi-a spus tipul ca este sonda defecta si trimite informatii gresita la calculatorul masinii,fapt care determina si un consum mai mare!Pana aici toate bune tipul azis ca ese vreo 50-60RON,m-am interesat de pretul ei si am gasit cu 18RON cam dubios de ieftina nu?
Problema este ca am ceva defectiuni si cu ABS-ul care se aprinde uneori si automat nu mai functioneaza cu toate ca atunci cand nu este aprins functioneaza.
Nu stiu ce soft sau ce computer tampit are masina ca nu a reusit sa intre decat la parametrii motorului,restul ABS-ul,climatronicul etc au ramas un mister,acum ce sa fac ca nu e dacie sa bajbai pe la ea si sa-mi dau cu parerea!
Si pe deasupra mai am si o atentionare in bord care zice Low Beam Fld/Vision care ma sacaie si nu stiu de la ce poate fi mai ales ca i-am schimbat si becurile cu xenon!
  • bogdan_petrica

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Oradea, Bihor
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Pretul este normal sa fie mic la sonda deoarece este doar o rezistenta variabila in functie de temperatura...

Parerea mea despre Abs si atentionarea in bord low beam este ca ai probleme cu incarcarea, deci du-te la mecanic sa verifice!
  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pyter a scris:De vreo luna imi aparea in bord simbolul cu motorul dar care se mai si stingea uneori!Am fost cu masina azi la tester si mi-a spus tipul ca este sonda defecta si trimite informatii gresita la calculatorul masinii,fapt care determina si un consum mai mare!Pana aici toate bune tipul azis ca ese vreo 50-60RON,m-am interesat de pretul ei si am gasit cu 18RON cam dubios de ieftina nu?
Problema este ca am ceva defectiuni si cu ABS-ul care se aprinde uneori si automat nu mai functioneaza cu toate ca atunci cand nu este aprins functioneaza.
Nu stiu ce soft sau ce computer tampit are masina ca nu a reusit sa intre decat la parametrii motorului,restul ABS-ul,climatronicul etc au ramas un mister,acum ce sa fac ca nu e dacie sa bajbai pe la ea si sa-mi dau cu parerea!
Si pe deasupra mai am si o atentionare in bord care zice Low Beam Fld/Vision care ma sacaie si nu stiu de la ce poate fi mai ales ca i-am schimbat si becurile cu xenon!


zi-i ce marca e ,cine o face,ca dupa pretz...e relativ!

si ia-le pe rind erorile,ca intre timp mai dispar cele asociate...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR