Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
informatia preluata de pe forumul din italia
ele se pot comanda la un dealer opel dar cu seria de sasiu de la un cosmo sau sport

Guarnizione cromata Esterna finestrino ant. DX: Cod. 154003 ---> Euro 36,41
Guarnizione cromata Esterna finestrino ant. SX: Cod. 154002 ---> Euro 36,41
Guarnizione cromata Esterna finestrino post. DX: Cod. 154006 ---> Euro 32,76
Guarnizione cromata Esterna finestrino post. SX: Cod. 154005 ---> Euro 32,76
Guida tenuta superiore cromata portiera guida/passeggero DX: Cod. 148193 ---> Euro 37,68
Guida tenuta superiore cromata portiera guida/passeggero SX: Cod. 148194 ---> Euro 37,68



de aici se pot comanda unele aftermarket plus cateva accesorii cromate
http://www.omsaline.com/En/...=22&mdlid=733
Skip ads

  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumim, dar cum putem sa comandam accesoriile cromate de la firma din Turcia - Omsa ? Am vazut si eu site-ul acestei firme, dar cum sa comanzi ? Aduce cineva aceste accesorii ?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
irmscher O1 a scris:Multumim, dar cum putem sa comandam accesoriile cromate de la firma din Turcia - Omsa ? Am vazut si eu site-ul acestei firme, dar cum sa comanzi ? Aduce cineva aceste accesorii ?

le gasest pe e-bay, daca nu gasesti iti caut eu site-ul Wink
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Capace cromate ptr. oglinzi as vrea, precum si trim-ul de la baza hayonului, dar nu le-am gasit, iar cu e-bay-ul nu ma descurc, mi se pare complicat. Oricum, cand m-am uitat eu pe site la Omsa, nu aveau capacele de oglinzi, doar pe celelalte. Lucio, daca gasesti variante de a le comanda, esti mare.
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
daca vrei sa dai comanda la ei direct pe site se poate

completezi acel formular si in spatiul de jos de ex
scrii ce e incercuit

bafta
iar pe e-bay uite adresa pt ornamentele de jos de la geam
http://cgi.ebay.it/Fensterl...sh=item3f07ad38d6
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stiu asta lucio, nu sunt retardat Laughing , insa nu stiu daca firma OMSA face livrari doar in Turcia, sau si in alte tari, asta e problema, si daca fac, cu ce le expediaza ? Caci, vezi tu, country nu apare in formularul de order. This is the problem.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
poi si nu poti sa scrii acolo ca esti din romania
?
atata timp cat iti cer nr PHONE, ADDRESS si CITY nu e suficient pentru tine pentru a stii aia de unde esti?????????adresa de e-mail probabil e pentru a te contacta inainte de livrare sa iti confirme comanda si sa iti zica cat costa ce vrei tu Wink
bafta
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
revin cu cateva poze cu accesorii (aftermarket ) cromate montate pe astra j in italia cu produsele de la OMSA Turcia




ps de vad si manerele cromate de la usi Wink
pe care le are colegu la vanzare Laughing
Skip ads

  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Au fost... Laughing
  • mmara2005

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am gasit si pe un site din RO(sper sa nu fie considerat reclama) - http://cromtuning.ro/produc...Opel-Astra-J.html .
Seamana cu cele de la omsa.
Pe mine ma interesa pentru un Sports Tourer dar nu au.
Am intrebat la dealer si codurile puse de lucio85 sunt ok, inconvenienta este(cel putin la ST) ca pentru chederele din spate(cele care nu sunt pe usi) trebuiesc schimbate si geamurile. Un total ar fi pe la 25mil...enorm. Shocked
Am mai gasit si pe alte siteuri niste "benzi ornamentale cromate" care se lipesc cu adeziv. Stie careva daca se pot aplica ?
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Intr-adevar, la Astra H GTC, model Cosmo, linia cromata de la chederele geamurilor din spate este incastrata in cauciucul acestora, care se continua pe tot conturul geamului, de jur imprejur. Ma refer la chederele cromate originale. Probabil la fel este si la Sports Tourer, fiind vorba tot de un geam fix (al treilea geam). Este aproape sigur ca accesoriile cromate Omsa, se pot monta fara probleme, intrucat piesa se monteaza prin lipire cu banda dublu adeziva, peste chederul din cauciuc. Nu stiu insa daca la Omsa exista acele rame cromate si pentru Sports Tourer, sau doar pentru hatchback. Eu cel putin, am vazut poze de prezentare doar pentru hatch. Bafta !
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat

http://cgi.ebay.de/opel-AST...72b#ht_1273wt_905

http://cgi.ebay.es/Seitenbl...=Autoteile_Zubeh% C3% B6r & hash = item1e62109848
Skip ads

  • crymy

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut ,

Ati mai gasit si alte variante pentru chederele cromate in afara de cele din turcia?

@lucio85 imi spui te rog daca cele de la OMSA arata exact asa ca in poza, adica sunt doar pentru partea inferioara a geamurilor?

am cerut o oferta la un dealer opel din bucuresti pentru schimbarea chederelor cu cele cromate si m-au dezarmat total:

Geam fix stg fata 750 ron

Geam fix dr fata 750 ron

Perie stg fata inferioara 145 ron

Perie dr fata inferioare 145 ron

Perie stg fata superioara 110 ron

Perie dr fata superioara 110 ron

Perie stg sp inferioara 154 ron

Perie dr sp inferioara 154 ron

Perie stg sp superioara 165 ron

Perie dr sp superioara 165 ron

Geam stg spate 770 ron

Geam dr spate 770 ron

Adeziv geam fix 200 ron

Manopera 6 ore * 93 ron/h = 558 ron

Total = 4946 ron



Cromajul de pe geamurile fixe fata si spate vin cu tot cu geam



Astept raspunsul vostru.Multumesc!
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Da, scump intr-adevar. Ornamentele de la Omsa acopera doar partea inferioara a chederelor, si se monteaza prin fixare cu banda dublu adeziva. Din pacate, momentan nu cred ca exista alta varianta decat cele doua- chedere originale sau aplicatii cromate aftermarket.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@crymy
din pacate sunt doar pentru partea de jos a geamurilor se vede destul de bine in pozele cu masina cu nr de italia, pozele sunt reale le-am de pe forumul din italia
  • aiftimieilucian

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Cand am luat masina anul trecut in noiembrie de la ecomax cluj, le-am spus ca doresc si eu geamuri cromate ca la echiparea cosmo. Nici o problema au zis ei ,te costa 700 ron pentru toate 4 geamuri. Cand am ridicat masina nu le aveau montate ca nu le aveau pe stoc,mai dura 1 luna sa vina si am renuntat. Acum ma gandesc si eu oare ce fel de ornamente cromate mi-ar fi montat de 700 ron dc cele de pe cosmo se ridica la 4000 ron? Very Happy
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@aiftimieilucian
am pus preturile in euro in primul post, daca le transformi in lei nu depasesc 900 ron, nu inteleg ce e cu preturile alea aia ori sunt prosti ori le umfla, cum sa ai pret 770 ron pe o bucata atat de mica cat e la gemuletul fata?
puteti lua codurile si merge la orice magazin de piese auto sa intrebati ce pret au, ca aia de la reprezentante sunt pusi pe japca Evil or Very Mad
  • crymy

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
pentru geamurile fixe(triunghi din fata si spate) nu se pot schimba doar chederele, se schimba cu tot cu geam, de aici vine pretul acela mare. 4x750RON sunt numai geamurile fixe cu cheder cromat, deci 3000RON.

am trimis la toti dealerii opel din bucuresti si cel mai bun pret a fost 210X4 sa-mi schimbe chederele cu cele cromate, dar pretul asta este doar pentru portiere, ei nu au mai mentionat ca nu sunt incluse si chederele de pe geamurile fixe . la 1000RON cu tot cu manopera era relativ ok, si eram aproape sa accept. era ca dracu daca o duceam in service si mi le schimbau doar pe portiere si cele cu geamurile fixe ramaneau aceleasi.
am mai cerut oferta si unui prieten care lucreaza intr un service si poate aduce orice piese de opel la un pret mai mic, astept sa-mi raspunda si revin cu amanunte...
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cromaturile pt astra sport tourer costa 400 de euro in italia, deci in romania ar trebui sa coste cel putin cu 20% mai ieftin, parerea mea
  • crymy

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
mda, nu stiu ce sa zic...si mie mi au spus unii dealeri ca ma costa 210x4RON+300RON manopera, dar nu au spus ca mai trebuie schimbate si geamurile fixe pentru a face toata treaba. 400euro sa nu fie vorba despre aceeasi poveste, adica doar chederele cromate de pe portiere, fara geamuri fixe...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR