Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am cumparat in august anul trecut o frontera de la o persoana din bistrita, de fapt sotia a luat masina ,eu nu eram in tara. acum vreau sa o inmatriculez, daca ma poate ajuta cineva sa ii trimit contractul de vanzare si sa imi scoata un certificat fiscal de la primarie. eventual achit si datoriile vanzatorului, acesta e plecat in grecia de atunci, si nu am mai dat de el. multumesc anticipat.
Skip ads

  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Incearca un mesaj pentru Edwin, poate te ajuta! Faci un drum la final, dai o masa si ai masina inmatriculata!
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu locuiesc la Bistrita, dar daca este posibil te ajut cu placere. Nu stiu exact care este procedura cu certificatul fiscal...dar cred ca putem rezolva. Da-mi detalii despre ce este vorba Wink
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:Eu nu locuiesc la Bistrita, dar daca este posibil te ajut cu placere. Nu stiu exact care este procedura cu certificatul fiscal...dar cred ca putem rezolva. Da-mi detalii despre ce este vorba Wink


multumesc, am crezut ca e cineva din oras, eu am un var al mamei in nasaud si il pot deranja pe el daca nu gasesc pe nimeni. sau poate trag eu o fuga acolo, deocamdata a intervenit o problema de servici, cred ca o sa fiu plecat o saptamana prin africa, ma mai agit cand ma intorc.
procedura e simpla, trebuie contractul de vanzare plus copie buletin,apoi mers la ghiseu la primarie. daca nu are datorii obtin certificatul imediat, sau daca are sume mici le achit eu.
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
OK, atunci daca nu ai alta posibilitate poti sa-mi trimit actele si merg la ghiseu sa ma interesez daca are datorii la fisc. Wink
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
La finalizarea tranzactiei solicit comision de intermediere sau invitatie la masa festiva!
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@edwin tks. Lupule comisionul il dau la fest daca vii. In caz contrar cand treci prin onesti sau ajung eu la iasi imi achit datoria Very Happy
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Lupule, ar trebui sa iti fie rusine, auzi la el, comision... suntem colegi, ne ajutam Smile
Cum se zice, lupul isi schimba parul... da' naravul...


Disclaimer: acest mesaj e o gluma, trebuie tratat ca atare (o zic explicit, sa nu inceapa sfada pentru ca il ia cineva in serios...)
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Iulian, daca vii la Slanic poti aduce actele, sambata ajung si eu si atunci le pot lua sa rezolvam cumva Wink
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bine ca v-ati inteles! Din pacate la fest trimit reprezentantul (adica vecinul cu organizarea, gmg-ul) si are el liber sa bea spritul!

Eu nu ma pun cu prietenul lui nea Vasile! Sfada cu "a-nebunit lupul..." acum cand colegi vechi de forum cad secerati de kalasnicoavele adminilor, nu e cazul! Cat mai putine mesaje, cat mai lunga viata pe forum!
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ lupul ... eu ceream sa fiu insotitor in Africa in locul comisionului ... numai dus
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pana la urma am fost luni la Bistrita pt stampila pe fisa de inmatriculare. certificatul fiscal nu a fost de ajuns. mi-a placut orasul, se circula civilizat, am parcat la primarie si a trebuit sa caut bilet de parcare pt ca automatul nu mergea. a trebuit sa merg si pe la sediul orange , mi se stricase sim-ul de la telefon. nu stiu de ce, dar tot timpul in Ardeal ma simt in vacanta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR