Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • chireadrian

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 t98dx11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Intentionez sa imi pun Carlig pe astra G Hatchback+kit electric.

Ma intereseaza urmatoarele lucruri sa le aflu.

Trebuie sa renunt la protectia din spuma poliuretanica (cred) din masca sau se poate decupa si monta apoi carligul?

Ce fel de carlig sa imi montez? Am auzit ca exista si fix si reglabil.
Care e diferenta? Ceva avantaje sau dezavantaje?

Unde gasesc unul la pret rezonabil?
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ca avantaje si dezavantaje nu stiu ce sa zic intre carligul fix si cel demontabil darce pot sa recomand e sa cumperi un carlig original cu tot cu instalatia originala pe el. asa mufele de la semnalizari le scoti si le legi la instalatia noua, si mai e un modul care te avertizeaza daca ai un bec de la semnalizarile de la remorca ars. clipeste semnalizarea mai repede la fel cum face pe masina. ce mai stiu sigur e ca eu pe berlina am montat carlig de hatchback si sa potrivit perfect, si am montat si spuma din masca, decupand un pic din ea
  • chireadrian

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 t98dx11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut ! Pana la urma mi-am cumparat u carlig la sh. A venit ca o manusa pa astra mea.TReaba era ca am constatat ca nu mai am protectia poliuretanica...nu mi s-a mai pus la loc cand am avut primul accident. Nu am mai cumparat alta!
Adevarat..la inceput mi s-a parut masina mai grea, la curbe stranse cam fuge dar per total ,in Bucuresti, e foarte util!
Deja si-a dovedit utilitatea. Akun 2 saptamani stateam pe margine si asteptam pe cineva si deodata cand stateam io linistit si ascultam muzica, m-a zguduit ceva! Nici nu mi-am dat seama la inceput ce s-a intamplat.Ce credeti?

Un mos (ca de astia am avut mereu parte si de cate o proasta ca in primul accident) a parcat matizul si cum a facu cum n-a facut cand am iesit sa vad ce s-a intamplat intase cu coltul masinii fix (dar FIXXX) in carligul meu.
Daka nu aveam carligul eram iar in service+umblaturi si cozi si stiti si voi ce mai era!
Asa ca..la fel cum m-am enervat brusc la fel m-am si calmat si chiar am inceput sa rad cat de prost este!
Io zic ca au meritat cei 50 de euro pe carlig! Si-a facut toti banii plus ca ii mai zmucesc si pe altii care imi ocupa locul de parcare din fata casei =))

L.E. Multumesc pt mesaj
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Carligul de remorcare se foloseste pentru tractarea unei remorci sau rulote... nu pentru distrugerea altor masini Rolling Eyes

P.S. Poti modifica un mesaj timp de 60 minute cu ajutorul butonului "modifica" Wink
  • chireadrian

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 t98dx11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2009

  • Mesaj Privat
din pacate nu am remorca si nu imi trebuie..dar cine stie? carligul il am!
si rectific..nu sunt sofer desavarsit mai ales cand parchez cu spatele.
bafta&norply
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR