Parola noua?

Pentru modelul respectiv, activarea CC, avem:
- OPcom - conectare pe motor - programing - sistem de mentinere viteza - il punem prezent(corect, in cazul in care nu suporta functia punem de la alt motor de generatie mai noua)
- Maneta CC montata
- Switch ambreiaj montat

Apoi ar trebui sa mearga.
Multumesc frumos.
Coletul a ajuns.
salut DB 77 AAA.
am si eu o intrebare, am o interfata EOBD PROGRAMER, cu ce soft funcioneaza? merge si cu softul clone china 2010? sau?
multumesc
EOBD Programer sunt aproape sigur ca e un Galletto 1260+, pentru remapare. Nu va merge cu softul de OPcom. Pune totusi o poza sa-ti zic daca e asa sau nu.
Multumesc, diseara pun si o poza, eu am la el si cd si acolo are si un programel
Ce ar trebui sa scrie in cd ca sa imi dau seama ce e?
EOBD 1260
asa scrie EOBD1260, deci ce e? si cu ce pot sa il folosesc
multumesc
Este un Galletto, interfata de remapare, adica scri si citeste unele harti.
De exemplu, la masina din semnatura ta, poti citi fila din ECU, o trimiti la modificat pentru crestere de putere, o scri la loc si o sa ai dupa resoftare 100 CP Very Happy
sakut ... am si eu un op com .. si nu stiu cum sa il activez .. trebuie s aiau un cod de unde il iau ?
Nu trebuie nici un cod, doar softul potrivit. Gaseste o modalitate mai instanta de a ma contacte si iti dau detaliile. Spor!

OPcom inca indisponibile. In cateva zile sper.

Tacho Pro 2008 Blue - 1400 lei
Autocom Cars + toate adaptoarele - 1500 lei.
Salut DB-77-AAA
M-am hotarat sa cumpar de la tine un op com
in familia mea sunt mai multe opeluri modele diferite si motorizari diferite
2 astra g cu motor y 17 dt, 1 astra g cu motor z 17 cdti parca un astra g cu motor benzinar , 1 corsa c , 1 zafira, 1 vecra b
ce varianta de op com imi trebuie ca sa poata cuprinde cam toate masinile care le am si sa poata intra in toate modulele, ca am vazut ca sunt mai multe fw 1,39 , 1,44parca si ce o mai fi sofd 2010, 2011 nu ma pricep, deaceea apelez la tine si cred ca imi vei recomanda ce e mai bun
datele pentru posta pe privat
@emilmarin, categoric ai nevoie de o scula gen OPcom, asta la cate masini ai la indemana. Preferabil OPcom fw 1,39 si ca soft mai multe. Se poate cu FW chiar si 1,45, insa te vei conecta cu dificultati pe unele module. Asta si poti primi de la mine contra sumei de 100 lei.

Acum am cateva OPcom disponibile. Pret nou - 100 lei, asa de Paste (nu include taxele de transport! Posta Romana 5-8 lei / colet trimis, curier rapid 50 lei, se poate aranja predarea in Bucuresti zona Regie seara sau Militari dimineata, sau in Targoviste la orice ora Laughing )
La fel, am disponibil Autocom full set la 1350 lei sau doar testerul la 1000 lei.
Disponibile si cateva ELM bth - 100 lei
Pentru o Astra H 2012 cu motor A16XER functioneaza OPcom? (nu am gasit motorul in lista de pe prima pagina)

ELM sau alta interfata pe bluetooth poate citi ceva de pe masina? (intreb pentru ca mi-ar placea sa pot citi direct pe un telefon cu android)

Multumesc
Functioneaza si OPcom, insa la selectarea motorului va ziti A16XER din 2012 dar il va trata ca A16 sau Z16 din 2010, dar rezultatele sunt foarte bune.
De asemenea functioneaza si ELM bluetooth.
Salut Angi!
M-a intreseaza si pe mine un OPcom testat si upgradat de tine si cele doua mufe care se potrivesc la Opel.
De asemenea m-a mai intreseaza si Diagnoza VW, Skoda, Audi, Seat, Dacia Logan-SLZ-SN, Fiat, Renault aceste nu este pentru mine am citiva colegi care au vw golf 3,4..audi A4 si pentru aceasta diagnoza la logan mufa care intra in calculatorul masinii presupun ca este diferita.Adica cea din poza este pentru vw,seat,etc....scuze nu prea m-a pricep.
Pentru vw,seat,audi ce ma sfatuiesti sa iau,cel de mai sus sau VAG VCDS.
Multumesc.
Salut.
Pentru Opel am OPcom, destul de OK le consider eu. Mufa e pe 16 pini. Inca mai am cateva bucati la 100 lei. Faci cumva referire si la adaptorul la 10 pini? Daca da, pentru moment nu mai am niciunul.
Pentru gama VAG recomand VAS sau VCDS bun, ultimul a fost 600 lei respectiv 150 lei. VAS e testerul lor de uzina. VCDS e un tester foarte complet si dedicat insa mai slabut cu programari.
Vag com 409 merge pe multe masini cu softul potrivit, e un tester corect, insa nu stie de CAN si mai ales nu se impaca cu win 7. La VAG merge pana la Golf 5 si urmatoarele modele lansate, la Reno pana la Megane 2, la Dacia pe toate OK pana la Duster, unde stie ceva insa nu suficient, la Fiat relativ acceptabila in special pe motor pana la noul Barvo?!?, si ar mai fi cateva marci. Costa 70 lei.

Pentru ce presupun ca ai nevoie ar fi OK un OPcom + Vag com 409, si ulterior, numai daca simti nevoia, un VCDS sau de ce nu un VAS. Daca ai un mini atelier sau ganduri de genul, ia si un Autocom!

Am vazut ca te-ai conversat MisuB. Putem aranja sa le ridici direct de la el.

Totusi, da-mi un telefon sau YM sa detaliem putin mai mult. Important e ce vrei sa faci cu ele si la ce nivel.

Succes!
Salut. Mai ai un OPcom la 100 lei, pentru un Opel Astra G 1999? Daca ai ,pot sa-ti trimit adresa pe MP sa-mi trimiti si mie unul, bineinteles cu posta romana? O zi buna!
Salut. Da, mai am cateva.
Pretul este de 100 lei + taxe postale 7 lei.
Daca esti hotarat, trimiti adresa unde pot trimite pe PM, mail, telefon, iar apoi cand soseste, pentru nelamuriri la instalare sau utilizare esti liber sa ma contactezi.
Succes!
Angi spune-mi si mie, te rog, la ce este bun opel epc 2011, vivid si auto data si cu ce se pot folosi!
Salutare,
Ma intereseaza si pe mine un tester si interfata pentru omega b 2,5 TD
(eventual ne putem vedea pentru mai multe amanunte)
merci

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou