Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • motocnr1

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua ,am un opel vectra b din 1998 1.6 16 v,imi moare motorul in mers si mi se aprinde becul galben.De unde ar putea fi problema?va multumesc
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
de la becul galben.
citeste erorile.
  • stefan2

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1987 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Aceeas problema o am si eu acuma imi este masina in service. Problema e ca la mine imi intrerupe ceva curentul la ECU in timpul mersului . Ramane sa merg maine la ora 13 la electrician sa vad ce e de facut. Posibil ceva relee sau ceva fir intrerupt. In timpul mersului da sa moara motorul si palpaie becul chech service, asta timp de 2-3 sec si isi revine merg 2 km si acelasi lucru. Mentionez ca am schimbat pompa de benzina, filtre, releul de la pompa dar acelasi lucru. Revin maine seara si va spun ce am rezolvat
  • motocnr1

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,eu am reusit sa rezolv problema,am duso la un mecanic a umblat 30 de minute la ea si ia dat de cap,la fel aceesi problema imi intrerupea curentul la ECU in timpul mersului.Cand am montat cd-playerul am facut un scurt si de acolo nu mai mergea.Am avut problema asta de 3 luni si nici un service din Fagaras jud Brasov,nu ia putut da de cap,intr-un final intr-un sat langa Fagaras am gasit un mecanic adevarat si in 30 de min a facuto.
  • stefan2

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1987 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am reusit si eu azi sa o rezolv. Eu am instalatie de GPL pe masina. ECU si lucreaza in parlel cu calculatorul de GPL. Dupa cum sunt montate nu merge unul fara altul. Problema era urmatoarea: mufa de pe calculatorul GPL se misca findca era rupta una dintre urechile de prindere si ramanea ECU fara tensiune. Pana la urma in tot raul e si un pic de bine cautand defectul m-am ales cu pompa benzina si releu noi. Pompa injectie, injectoare , supapa Egr curatate. Merge super masina. Urmeaza luni chitul de distributie sa-l schimb. O zi buna si fara defecte la masini
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR