Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • marinel ilie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am cumparat un opel astra g motor 2.0 dti din anul 2001 si dupa ce am reparat un pic la ea am realizat ca nu imi functioneaza cutia de viteze normal..........cutia automata.....i-am completat ulei....in marsalier sta p loc.........si pe drive se tureaza aiurea si dar nu are putere...forta...merge foarte lent Crying or Very sad ati intalnit astfel de probleme.specific ca masina am luat-o putin avariata si cel care a avariat-o a tractat-o p drive,eu cand am luat-o de la el am trecut-o p neutru si am tractat-o.....imi puteti da ceva sugestii sau v-ati confruntat cu astfel de probleme?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
incearca si in treptele I si II dar cel mai probabil s-au dus tolele ambreiajului din cutie.
  • marinel ilie

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2011

  • Mesaj Privat
dorin-b a scris:incearca si in treptele I si II dar cel mai probabil s-au dus tolele ambreiajului din cutie.

am incercat deja asa cum ai spus tu ,tot la fel merge..........nu ma pricep sa repar astfel de cutii.....deci mai mult ca sigur o voi schimba....ms de raspuns
  • FREE BOY

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Olt
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2011

  • Mesaj Privat
dorin-b a scris:incearca si in treptele I si II dar cel mai probabil s-au dus tolele ambreiajului din cutie.
am si eu o intrebare:se potriveste cutia de viteze de cielo pe opel tigra 1.616v aparent e identica nu stiu la prinderi.multumesc mult!!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR