Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • tery

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Rog pe cei care au inlocuit amortizoare si arcuri la masina proprie sa-mi spuna cum se comporta respectivele marci ,deoarece intentionez sa le inlocuiesc si eu si la Vectra A si nu sunt hotarit la ce marca sa ma opresc. Bineinteles ca nu doresc virf de gama ci ceva de mijloc.
De asemenea as mai intreba daca este necesar sa schimb si arcurile masina fiind din 1992.
Pe linga inlocuirea suspensiei vreau sa o si vopsesc.Din ce am citit pe net se pare ca vopseaua Policolor ar fi ceva de mijloc .insa nu am gasit pretul la ea [albastru].Imi poate spune cineva un pret pe litru si ce cantitate ar trebui.
Si o ultima intrebare.Tinind cont ca husele de calitate pentru scaune si bancheta sunt scumpe ma gindesc sa inlocuiesc scaunele si bancheta cu cele de la vectre ,astra sau alta marca dar modele mai noi [vectra b sau astra g de exemplu].Crede-ti ca se potrivesc.
Multumesc.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Amortizoare si arcuri caut si eu, tot pentru Vectra A. Arcurile ar trebui si ele schimbate, ca si asa masina este "barca".
Vopseaua de la Policolor si Standox e scumpa, in Vitan gasesti vopsea ok, la pret ok. Eu cu 0.4 kg am vopsit capota si 2 aripi. Pentru o cantitate exacta intreaba pe acolo cat ti-ar trebui.

Huse care sa fie ok si sa arate binisor gasesti pe un site, huse.ro(special pt Vectra A).
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma ce amortizoare ai pus?
  • alexandrurosu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salutare !

Intentionez sa schimb toate 4 amortizoarele.

Daca exista cineva avizat, as vrea sa aflu daca Monroe Reflex pentru drumuri grele ( coduri E4908, E1338 ) sunt superioare fata de Sachs eticheta albastra ( nu SuperTouring ) ?

multumesc !
  • alexandrurosu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut !

A montat cineva amortizoare Starline pe masina, facute in Cehia ?

Sau aveti prieteni care au asemenea marca pe masini? Ma intereseaza cum se comporta in timp.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR