Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • delu1984

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut!scurt si la obiect !sunt in dk si vreau sa vin acasa in romania.am facut 2 trasee si nu stiu pe care sa vin. 1- germania,austria,ungaria sau 2- germania,cehia,slovacia,ungaria . daca vin pe 1 traseu fac in jur de 2600-2700 de km dar cu toate astea risc sa prind blocaje prin germania. daca vin pe traseu 2 fac 2100-2200 de km dar e putin mai rau drumul.va rog frumos sa ma ajutati sa iau decizia corecta.uitasem detin un opel vectra b de 1.8 16 v la ce viteza am consumul cel mai mic?va multumesc!
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,094
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ai mai uitat sa zici din ce tara vii.
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Ca punct de plecare am inteles ca e germania('dk' nu stiu de unde ai scos).
Fiind cu turismul, merge si pe Praga, ca nu e de speriat drumul. Din ce vad vrei sa vii pe economie, deci....
Viteza o stabilesti singur, dar peste 110-120 km/h orice masina consuma.
Succes si drum bun.

@Am intrat putin pe harti, tu vii din Danemarca. Asta explica 'dk'-ul, dar totusi fii mai explicit altadata.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Din germania de Nord/Danemarca, vino totusi prin Austria, sunt civilizati si ai mai putine probleme de politie si de frontiere. Ma rog, ambale solutii sunt aproape identice...
Umfla cauciucurile la +0.2 bari fata de preconizari si nu depasi 140 kmh, cu acceleratii "batranesti" Wink
Pentru a evita "blocajele" in GER e "simplu": eviti sa te gasesti in preajma marilor orase la ora de dus si plecat de la birou Wink
Skip ads

  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Au disparut politiile de frontiera, deja suntem in UE. Autostrazile nu trec prin orase.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stai jos, nu stii ce spui...
Romania nu e in "Shenghen" iar politaii, in special aia unguresti, dar si slovacii, mai opresc sa ia ciubuc, deci sa opresca, cu tot felul de pretexte...
Autostrazile nu trec prin orase, dar cei de la periferie se duc la munca pe autostrada.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am stat jos si m-am gandit: din 2006 am o rulota si am fost in toate tarile din Europa, dar nimeni nu m-a oprit fara motiv sa-mi ia ciubuc. Anul asta am fost in tarile nordice si am tranzitat tarile de care vorbesiti fara probleme. In Ungaria pot spune ca merg de 2-3 ori cu rulota, dar nu am fost oprit. Sa nu exageram, no offence!
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,094
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sorry! Nu vazusem "dk"-ul! Wink
Si eu am tranzitat Ungaria de vreo cateva ori si nu am avut probleme dar am destui prieteni care au trebuit sa cotizeze cate ceva pentru bunastarea politistilor unguri.
Cel mai bine vii pe Germania, Austria, Ungaria. Eu zic sa asculti de sfatul lui Sorin.
Acum vreo doua saptamani am venit si eu din Franta. Am plecat de la Paris la ora 3:30 dimineata si am intrat in Romania, pe la Nadlac, la ora unu noaptea, cu destule pauze. Si am avut destul trafic aglomerat prin Germania. Erau pline autostrazile de nemti care plecau in concediu cu rulotele.
  • delu1984

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da. va rog sa ma scuzati.plec din danemarca.
va multumesc pt idei si asa am sa fac, am sa vin prin germania ,austria ,ungaria.va multumesc frumos.si vin pe economie la benzina. 110-120 hai max 130 km\ h.va doresc numai bine.inca odata multumesc!
  • feribaci

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1996 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
buna decizie,prin Cehia iti clantane dinti si in Austria sa alimentezi inainte de a intra in Ungaria,sper sa nu ai probleme si drum bun,in granita DK.-D. eu nu am prins control ,depinde si de ce numere ai:))
  • delu1984

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
multumesc frumos!am mai auzit ca in cehia este cam rau o portiune de vreo 100 de km de autostrada.am sa plec prin austria si asa am sa fac cu alimentarea ca astia din ungaria te fura la bani.si masina este inmatriculata in danemarca.o seara buna
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR