Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • benmisu

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut, am o vectra B din `96 si ieri mi-a aparut o problema. Portiera din dreapta fata mi s-a blocat si orice as face nu o mai pot debloca. Mentionez ca si inchiderea centralizata nu era tocmai optima ptr ca atunci cand deschideam /inchideam portierele, cea din dreapta nu functiona. Am cautat pe forum si nu am gasit un raspuns concret. Va rog un raspuns ! Sad
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Nu o poti deschide nici de la manere?...Actuator usa dreapta fata defect.
  • zangor

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 X16 SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am avut si eu aceasta problema si am rezolvat-o spargand beoasca in zonnna mtorasului apoi am putut sa o deblochez manual.
  • john3976

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2011

  • Mesaj Privat
cumva trebuie sa desfaci din interior fata de usa si sa o deblochezi manual,apoi schimbi actuatorul si va merge ca noua.mie mi s-a dus actuatorul pe spate si abia am reusit sa dau fata jos cu usa inchisa pentru a o deschide,dar am reusit si acum e ok.bafta
Skip ads

  • Lungu_n

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut am si eu aceasi problema ca john3976 am desfacut cu greu fata de use dar nu stiu cum asi pute sa deblocez usa prin interior de la actuaror cum spui tu
  • Florin Chiuta

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996 nus
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am avut si eu problema la Vectra B , si am reusit cu greu s a desfac fata usi , are niste motorase tragi d e ele si se rezolva pana la urma , d upa care am fost la un mecanic si mi-a scos inchiderea electrica de pe usa respectiva , acum o incui manual doar .
  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

Salut!aceeasi problema cu aceeasi usa am avut-o si eu!am dat fata de la usa jos!ca sa o poti da jos trebuie sa ii scoti ornamentul ala de la geam chederul ala ce este din interior,ornamentul de la oglinda tot din interior,ai o parte detasabila la manerul de inchizi usa,sita de la boxulita aia mica de sus daca ai...in toate locurile astea ai surubele,daca ai manivela la geam tre sa ii scoti siguranta ca altfel nu merge!si mai ai 3 surubele jos pe fata portierei dar daca nu mai poti deschide usa nu o sa ajungi la ele!dupa care tragi din partea dreapta ca e prinsa in capse si in stanga la fel.bagi mana la actuator si o deschizi cu o surubelnita ceva...te descurci tu!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR