Parola noua?

Salut.Am cautat peste tot dar nu am gasit nimic despre acest subiect. Recent am lovit un iepure si mi s-a spart bara din fata.As vrea sa o schimb cu o bara de Gtc sau macar cu una de facelift dar nu stiu daca se potriveste.mentionez ca am un astra h din 2006 , modelul fara facelift.Ce parere aveti?
Daca pui bara "facelift" trebuie sa schimbi si grila de la radiator, la fel si in cazul celei de GTC.
am inteles.dar se potriveste ca dimensiune , modul de prindere ?
se potriveste! trebuie sa schimbi toate grilele (centrale si laterale)
Si din cate stiu eu mai trebuie schimbat fagurele (sau suporti polistiren) care vine in spatele barii pe intaritura de aluminiu
nu imi dau seama de ce suporti spui.poti fi mai explicit? stiu ca trebuie schimbata grila de sub capota, cea cu semnul opel + restul grilelor de pe bara.dar altceva ce mai trebuie?daca ar fi doar astea , nu cred ca e chiar asa costisitor.doar sa se potriveasca la prindere
poate a mai facut cineva treaba asta si ne arata niste poze Very Happy. din punctul meu de vedere cred ca ar da bine pe masina. ce ziceti?
Normal ca ar da bine pe masina si daca tot faci o schimbare poti sa pui si o grila sport fara sigla, acum sa-ti explic despre ce este vorba: in spatele barei de protectie ai o armatura de aluminiu pe care se monteaza anumiti suporti pentru bara in functie de model (ti-am atasat o poza cu suport de facelift/gtc) tu acum pe masina daca nu ai facelift nu ai suportul ala, in rest bara se potriveste, sper ca m-am facut inteles. Bafta
cumpar cenzurat - asta e alta mancare de peste si trebuie respectat regulamentul, ai un avertisment
Stie cineva la cat ajunge o vopsire la o bara fata?
Pretul de obicei se calculeaza pe piesa vopsita... de la 150-400 lei cred.
cam scump
Cam 400 lei/ element.Depinde si de calitatea materialelor folosite (vopsea, lac). Poate scapi mai ieftin daca duci bara demontata si apoi ti-o montezi singur pe masina.
cum se scoate cauciucul de sub bara? protectia aia sau ce e... fusta
vinde cineva prelungire de la spoilerul din fata? astra h.cel de cauciuc
cred ca ti-a fost explicat mai sus ca ai se discuta despre posibilitati tehnice... pentru anunturi de cumparare foloseste sectiunea de profil Wink
LeonteMihai a scris: vinde cineva prelungire de la spoilerul din fata? astra h.cel de cauciuc

Tocmai ieri ce am vandut-o cu 90 lei.Arata mai bine fara si crede ma ca daca o lasam montata pe masina iarna asta o faceam praf de la zapada de pe strazi.
eu am luat un iepure , si cred ca a ramas cu ea in dinti , ca partea din dreapta nu am mai gasito
salut...dar a montat cineva o bara de GTC pe o astra 2005 modelul fara facelift?...( ce trebuie modificat, armatura de la masina,buretele dintre bara si armatura ...etc nu prea ma pricep) era un baiat ADILOS care si a montat dar el avea fecelift...si cred ca nu a fost dificil sa puna una de GTC...
vezi ca scrie mai sus ce trebuie sa faci ca sa-ti montezi bara de gtc

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou