Parola noua?

Va salut! Vin cu o intrebare. Am cumparat o masina pentru dezmembrare si am gasit sa vand actele impreuna cu motorul si caroseria. Intrebarea mea este: unde anume pot gasii numarul motorului pe bloc care este trecut in cartea de identitate? motorul este y20dth si masina o astra g.
topicul de la discutii generale mi s-a inchis(nu stiu de ce), iar raspunsul colegului dat acolo nu corespunde. la motorul de 2.2 dti seria se afla in locul indicat de coleg(lucru confirmat de o sursa sigura) dar la 2.0 dti este diferit.
daca ai fi citit regulamentul ai fi stiut de ce ti s-a inchis topicul de la discutii generale.
seria o gasesti stantata pe buza blocului .. unde este volanta.. pe marginea - pe partea cu filtrul , jos

Seria este sub pompa de injectie , la imbinarea dintre baia de ulei si blocul motor . In cele mai multe cazuri nu este descifrabila integral din cauza ruginii.
esti sigur ca ai nevoie de ea? eu am doua astra g cu y20dth si la ambele in carte scrie ca seria motor nu poate fi poansonata
Si la a mea scrie la fel, dar la asta ii scrie in carte seria. Din pacate nu poate fi citita de pe blocul motor si o sa vad cum fac la notar o declaratie.

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou