Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • tamtaru

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Cu ocazia sarbatorilor iernii m-am gandit ca ar frumos din partea mea sa-i fac cadou un sistem de senzori de parcare. Este vorba de un Astra H Caravan. A avut un mic incident acum 2 saptamani, geamuri aburi, atinsa in bara spate stanga. As dori senzori doar cu avertizare sonora si fara led-uri sau afisaj. Am mai citit pareri si toata lumea se vaita de acest timp de reactie. Nu doresc sa cumpar un sistem prost, sa gaureasca bara si dupa aia sa inceapa problemele. Alta dilema este daca toti senzorii se pot vopsi, negri avand un aspect destul de urat. Bugetul ar fi undeva pana in 150 lei. Am gasit VALEO care sunt buni dar depasesc cu mult bugetul alocat ~450 lei. Cine poate sa-mi recomande un model ieftin, dar in acelasi timp bun ca si timp de reactie etc.?
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Uita- te la " Garajul meu" , poate- ti place tipul asta. Nu sunt " la fata" cu bara, sunt iesiti in afara datorita inelelor excentrice de reglaj ( un lucru bun pentru ca poti sa le schimbi unghiul) . Au si afisaj cu leduri ( parerea mea sistem mai bun decat cel care are doar buzzer) si senzorii indica cu exactitate atat directia in care e obstacolul cat si distanta pana la acesta. Pretul e ceva mai mare decat suma propusa de tine dar cred ca se merita diferenta de bani in cazul lor. Digitaldinamic PS411
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR