Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • andrisan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2010

  • Mesaj Privat
as dori si eu sa stiu daca este greu de schimbat instalatia electrica de la portiere pana la panoul de siguranta, doarece am schimbat usile de fata fiindca masina mea nu avea geamuri si oglinzi electrice. Usile le am de la o alta masina identica ca a mea , ma refer la culoarea. Asa ca am dat usile vechi jos le-am pus pe astea noi, le-am mufat si atat. Tot am cautat pe forum dar nici o descriere cum se leaga firele la panoul de siguranta, oare sa apelez la un electricean?
Sau as putea sa shimb panoul de sigurante, fiindca o mai am de pe cealalta masina.
  • andrisan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Dupa ce am citit toate discutiile care tin de tema r, adica cum se transforma o masina cu geamuri manuale in una cu geamuri electrice, am conspectat schema electrica a geamurilor electrice, am ajuns la o concluzie ca nu este asa de greu asa ca m-am bagat de unu singur. Am incercat sa identific firele si sa le leg toate unde trebuie dar tot nu am reusit. Stiu ca sunt doua care da sensul de mers al motoraselor, care vin de la usa si se leaga direct la intrerupatorul care actioneaza geamurile el. , mai e maroul care este masa si rosu curentu care iasa din usal, dar la intrerupatorul care actioneaqza geamurile am doua fire cu care sunt legate butoanmele intre ele adica unu maro si unul negru, un fir gri , un fir gri cu alb, un fir alb, un fir rosu, un fir maro,
imi poate spune cineva unde se laga astea, deoarece le-am legat la intrerupatorul de desubtul panoului de siguranta dar tot degeaba.
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR