Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu m-as bucura sa faca o asemenea greseala. S-ar putea lauda si guvernu' asta ca a scos in sfarsit o chestie inteleapta. Desi o perioada corecta ar fi fost 15 nov-15 mar.
Skip ads

  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:eu m-as bucura sa faca o asemenea greseala. S-ar putea lauda si guvernu' asta ca a scos in sfarsit o chestie inteleapta. Desi o perioada corecta ar fi fost 15 nov-15 mar.


Corect, corect, corect. Iata ca avem si puncte convergente Laughing
  • nora
  • *
  • 7 mesaje
  • din 02 Sep 2009
  • Astra 2001 DTI 101 cp
  • Mures
  • nora

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 DTI 101 cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Are cineva Barum Polaris 2, cum se comporta ? ( 205 / 55 / 16 91H) , am de ales intre astea, sau Sava, Debica Question
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Is bune nemtoaicele Wink
Skip ads

  • mihai 2308

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Cer o parere de la dvs:sa cumpar doar 2 cauciucuri de iarna pe fata sau toate 4?am un opel astra h.Si inca ceva;cat costa un schimb de ulei plus filtru[nu am gasit pe forum nimic despre astra h,despre ulei]
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@mihai2308, daca ai posibilitate sã cumperi 4 bucati.
La a doua intrebare sunt sute de raspunsuri pe forum. Acum te ajut dar pe viitor sa fii mai atent Wink
Ulei GM cca. 120 Ron 5 l, filtru cca. 30-40 Ron. Numai bine.
  • mihai 2308

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
a fost cineva la depozitul de cauciucuri sh din bragadiru
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Da eu am fost la depozitele sh din Bragadiru, nu aveau nimic interesant de iarna, bine eu am cautat exclusiv michelin alpin 175 65 14, vineri mai trec din nou, poate au adus ceva.... am cumparat de la ei 4 michelin nefolosite la super pret, sunt seriosi, dar...
Skip ads

  • mihai 2308

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos.Te rog daca se poate,sa ma ti si pe mine la curent cand te mai duci.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
poi michelin-urile sunt cele mai scumpe si cele mai cautate.. dar si cele mai bune Smile. eu am luat continental sh ca sunt mai putin zgomotoase continetal-urile si nu plec cu masina prin nameti mai ales ca am tractiune spate. ce nu va recomand sunt debica alea care nu fac nimic pe ninsoare Sad
  • iuly_ang

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
eu am avut debica frigo(noi)iarna trecuta si nu am avut nici o problema avand in vedere ca ninsoare am avut din belsug.
annul asta le-am pus tot pe alea de la 1 nov si deja imi pare rau ca la temperaturile astea am sa le distrug
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu le am pe o superdacie si nu sunt multumit deloc de ele... adica in comparatie cu continentalurile sau michelinurile palesc. pe zapada se comporta ca niste anv de vara noi noute si nimic mai mult, nu se simte gripul de la cele de firma.
Skip ads

  • octavyson

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2009

  • Mesaj Privat
tocmai am montat Dunlop Winter Sport 3D, 4 bucati, 195/65/r15 pe jantele de tabla 6,5J, ET33, 65mm, 5X110, pe Astra H'ul meu. revin cu pareri dupa ce incepe sezonul.
ca pret: cauciucurile: 265 lei/buc jantele 50 lei/buc, valve 5 lei/buc montaj gratuit, echilibrat 15 lei/roata + spaga 10 lei, total 1350 Lei Neutral
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am mers iarna trecuta pe corsa c 13cdti cu michelin energy MXT. Sunt de vara dar nu am ramas niciodata si credeti-ma ca am fost printre putinele masini care au trecut pe A1 cand s-a inchis 24 ore, bine ca m-a prins viscolul pe autostrada dar am ajuns in Bucuresti la 3 ore dupa ce nu se mai putea intra pe autostrada, am mers cam 10000 km iarna trecuta, dar acum vreau cauciucuri de iarna, e mult pana ramai o data si apoi regreti, asa ca.... O sa postez ce am vazut la depozitele de la bragadiru, dar de luat nu voi lua decat michelin.
  • kseba70

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1977 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Avram Adrian a scris:Salutare, am aruncat si eu o privire pe aici, de unde se pot cumpara gume de iarna bune (noi) la un pret bun?, ce marca recomandati? am mai vazut ca cineva zice ca se comercializeaza si resapate, pe acestea cum le deosebim?


eu mi-am luat din Vitan Pirelli 1550 lei 4 buc. (ai la alegere), cele reesapate sunt mai grele
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pentru cei din apropierea craiovei...am vazut anvelope de iarna sh , dar foarte bune, putin uzate, la preturi destul de bune, pentru ce am eu 195/65r15 erau la 150ron setul..doua perechi am vrut sa iau eu, dar cum venisem doar la "cascat gura" nu aveam ce-mi trebuie la mine si au foat vandute-michelin alpin...uitati0va pe langa gara/bacriz..

........................
apropo...am 1 cauciuc firestone 195/65 r15..aproape nou..a fost folosit doar pe post de rezerva, nu cred ca am circulat cu el mai mult de 1 luna adunat...si n-am pereche la el..de cand am luat masina a avut anvelope noi, inclusiv rezerva..si nu am ce face cu el..vreau sa-l dau la schimb, sau sa-l vand , sau s mai cumpar unul identic..macar sa pot face o pereche, ca e pacat de el sa-l tin degeaba..daca e cineva interesat..dati pm
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am montat si eu Fulda Kristal Montero 3, 4 bucati noi (garantie 36luni), 195/65/R15 pe jantele de tabla, pe Astra H'ul meu. O sa revin cu pareri dupa ce incepe sezonul.
ca pret: cauciucurile: 242 lei/buc, jantele le aveam
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit Michelin Alpin A4 185/65/r15 la 300 de lei.
cine vrea contact rog PM.
azi mai aveau 8 gume.
Asigura pentru o suma modica si montaj in Bucuresti.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Avram Adrian a scris:Am montat si eu Fulda Kristal Montero 3, 4 bucati noi (garantie 36luni), 195/65/R15 pe jantele de tabla, pe Astra H'ul meu. O sa revin cu pareri dupa ce incepe sezonul.
ca pret: cauciucurile: 242 lei/buc, jantele le aveam


dastea am si eu second am dat 2 mil pe toate 4 Smile
sa facem o comparatie sa vedem cum se comporta
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am mai cumparat 2 jante cu anvelope firestone si o sa le montez la sfarsit de saptamana si mai revin cu impresii dupa. Pana acum impresiile mele cu anvelopele de iarna pe fata e ca sunt mai zgomotoase un pic decat cele de vara. Astept temperaturile mai mici ca sa vad cum se comporta.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Chestionar

Ce marca recomanzi?
Barum 0%
Bridgestone 0%
Continental 7%
Debica 7%
Dunlop 15%
Goodyear 7%
Falken 0%
Fulda 0%
Hankook 15%
Kumho 0%
Matador 0%
Michelin 23%
Nexen 0%
Nokian 15%
Pirelli 0%
Sava 0%
Semperit 0%
Toyo 0%
Vredestein 0%
Yokohama 7%
13 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR