Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
am o zafira z1.8xe .am pus acum 4 ani un kit contitech dar am facut doar 30000.ce ziceti mai tine pana la toamna?va rog doar pareri avizate,nu chestii de genu:am auzit de la vecinu ca nu stiu ce, sau a schimbat ionica la nu stiu cat, sau mai stiu eu ce.multumesc frumos.
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mai merge pana la toamna! important e sa bagi oleaka ochiul la curea sa vezi daca are crapaturi si daca totul este ok!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cel mai bine este sa te uiti la ea sa vezi cum se prezinta.Sa nu aive crapaturi sau sa prezinte urme de uzura exgerate si trebuie sa fie elastica.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
10 ani sau 120.000 km este normal . In Ro vad ca toata lumea spune ca la 60 . 000 km sau 4-5 ani . Tine de tine cand decizi sa o schimbi . Preferabil este sa verifici , asa cum ti-a fost deja spus , de crapaturi daca o vei pastra .
Skip ads

  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
pai si eu ma cam enervez ca toata lumea numai presupune cu toate in tara asta.30000-40000 mi se pare putin pentru o curea si e cam aiurea sa tot schimbi la ele.totusi te ajunge pe la 1000 lei un schimbat.acum nu vreau nici sa distrug motorul ca-s scartar, da cum zice si victor.n la altii tine 10 ani la roman trebe sa tina doar 4.ce tara!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de tara. E vorba de regimul la care e utilizat motorul. Uite in Germania majoritatea km sunt facuti pe autobahn la viteze mari. Daca in Romania aveam o medie de un pic peste 40 aici am vreo 80 la ora. Deci la acelasi regim de turatie(uzura a motorului) aici parcurg de 2 ori mai multi km.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR