Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
omega y22dth a scris:Eu am platforma auto Eduards de 2,5tone.Ca sa o pot tracta ,am dat examen pentru categoria E acum am BE.Am fost cu ea in Germania si m-a oprit de 3 ori sa-mi verifice permisul de conducere sa vada daca am E-ul.Asa ca tot ce depaseste 3500kg se poate tracta cu categoria BE.(scoala costa cu tot cu acte in jur de 1600lei-pentruE.)


Unde ai facut scoala (sau cum ai dat examen) ? ca eu unde am intrebat nimeni nu face scoala pentru B+E.
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Va rog! cine are Zafira B Z16YNG - care este masa tractabila cu sistem de franare? Sunt bune si informatiile pentru Z16XEP sau Z16 XE de pe zafira A
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Poti tracta o remorca cu sistem de franare cu masa mai mica decat masa autovehicolului tragator.Asta conform Codului rutier.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Categorii de vehicule pentru care se elibereazã permisul de conducere
.
.
.
f) categoria B:
1. autovehiculul a cãrui masã totalã maximã autorizatã nu depãºeºte 3.500 kg ºi al cãrui numãr de locuri pe scaune, în afara conducãtorului, nu este mai mare de 8;
2. ansamblul format dintr-un autovehicul trãgãtor din categoria B ºi o remorcã a cãrei masã totalã maximã autorizatã nu depãºeºte 750 kg;
3. ansamblul de vehicule a cãror masã totalã maximã autorizatã nu depãºeºte 4.250 kg, format dintr-un autovehicul trãgãtor din categoria B ºi o remorcã a cãrei masã totalã maximã autorizatã depãºeºte 750 kg;
g) categoria BE: ansamblul de vehicule a cãror masã totalã maximã autorizatã depãºeºte 4.250 kg, format dintr-un autovehicul trãgãtor din categoria B ºi o remorcã sau semiremorcã a cãrei masã totalã maximã autorizatã nu depãºeºte 3.500 kg;
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cocosai a scris:
omega y22dth a scris:Eu am platforma auto Eduards de 2,5tone.Ca sa o pot tracta ,am dat examen pentru categoria E acum am BE.Am fost cu ea in Germania si m-a oprit de 3 ori sa-mi verifice permisul de conducere sa vada daca am E-ul.Asa ca tot ce depaseste 3500kg se poate tracta cu categoria BE.(scoala costa cu tot cu acte in jur de 1600lei-pentruE.)


Unde ai facut scoala (sau cum ai dat examen) ? ca eu unde am intrebat nimeni nu face scoala pentru B+E.


Totusi unde ai facut scoala?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR