Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu la Astra H le-am dat jos, dar cred ca la G nu e nevoie
Skip ads

  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De unde putem lua si noi folie carbon texturata?
  • iosifp_ioan

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pe oglinzi am eu folie carbon am montat-o la Brasov e un service special si foarte ieftin baietii lucreza repede si bine se ocupa si de folii ptr geamuri.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si au montat folia pe capace pe masina sau au dat capacele jos? Te intreb pentru ca daca nu ti-au dat capacele jos si au taiat folia razant pe margine, atunci in cateva luni va aparea un luft deranjant... Eu in ultima instanta mi-am montat singur folia pe capace si la margine le-am indoit spre interiorul capacului
Skip ads

  • alexandru_petcu

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

A incercat cineva sa faca la o astra g neagra, stalpii in gri carbon?

Multumesc!
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pt ce sa faci asta? ideea cu stalpii negri e de a da o continuitate geamurilor laterale, daca aplici altceva decat negru zic eu ca o sa arate ca nuca in perete.
  • Mihai1205

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
mi-am colantat si eu vara trecuta consola centrala,marginile la gaurile de ventilatie,clapele la exterior. folia se tine foarte bine,numai ca m-am cam grabit eu la aplicarea ei si am cam decupato aiurea prin unele locuri. am abordat acesata varianta ca mi se varsase odorizant pe consola si se patase de o luase gaia....urmeaza,ca acum dupa pasti sa-mi mai colanatez bandourile dupa usi ca au capatat o nuanta albicioasa.


paste fericit tuturor.
  • C.Razvan

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare celor care stiu ce e "frumosul".Vreau sa va intreb cum se ingrijeste folia asta imitatie de carbon si cum se prezinta atat la soare cat si la frig?Va intreb deoarece mi-am imbracat si eu consola centrala pana la frana de mana.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut la majoritatea acceasi greseala.
Lipsa de continuitate a modelului intre piese diferite.Aici ma refer la directia de orientare a dungilor.
  • Mihai1205

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cangri,la mine nu mai e greseala respectica Very Happy .am trecut la argintiu pe consola.numai ca iar m-am lovit de problema scobiturii de la ceas.

C.Razvan, o stergi ca pana acuma,cu o microfibra umezita.daca iti intra mizeria in textura colantului foloseste o periuta si putina apa cu ceva sapun.
  • ionutz_ionutzu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2011

  • Mesaj Privat
bucifer85 a scris:eu cu asta ma ocup . Imbrac masini full cu printuri (autocolant printat). Daca vreti sa ma intrebati ceva , cu cea mai mare placere
Daca vreti folie de carbon adevarata ( cu textura care imita perfect fibra de carbon ,3M) va pot ajuta , doar ca este mai scumpa dar va pot spune ca isi merita toti banii



Asi vrea sa te intreb cam cat m-ar costa sa colantez capota, porbagajul si plafonul la o vectra A ?
astept raspuns .
  • Un`Barbos

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am o Corsa b culoarea galben. Am citit mai sus si nu am vazut decat negre si gri colantate. Presupun ca exista si alte culori, respectiv galben. As fi vrut sa`mi fac interiorul si capota cu toate ca mi se pare ciudat interiorul sa`l fac in galben... am vazut pozele de mai sus si cu negru arata foarte bine.

Problema este ca tabla mea, respectiv capota a inceput sa se "bronzeze" ... pun folie si apoi daca vreau sa o dau jos tare mi`e ca o iau cu tot cu vopsea Smile. A incercat cineva sa o dea jos?
Skip ads

  • ionut.96

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 1.3 DTJecoFlex
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2010

  • Mesaj Privat
[quote="ionutz_ionutzu"]
bucifer85 a scris:eu cu asta ma ocup . Imbrac masini full cu printuri (autocolant printat). Daca vreti sa ma intrebati ceva , cu cea mai mare placere
Daca vreti folie de carbon adevarata ( cu textura care imita perfect fibra de carbon ,3M) va pot ajuta , doar ca este mai scumpa dar va pot spune ca isi merita toti banii



As dori si eu pentru un Corsa D daca se poate. Astept raspuns. Multumesc!
  • pit90

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Am colantat si eu (personal) ceva la astra mea uitati aici niste poze :



problema la colantat e ca pe plastic in exterior rezista f greu: gen pleoape , pe oglinzi , si tre sa ai grija pe unde lasi masina dc nu vrei sa o gasesti plina de bule sau cu mai putina folie pe ea decat stiai adik ca se strange de la soare Sad
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pit tu iti parchezi masina in casa? Very Happy Cam asa reiese din poze.
  • pit90

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
nu mihai , este un fel de terasa inchisa pe care iarna o folosesc ca un garaj si rareori vara...
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nice...Cati nu si-ar dori asa ceva...La aplicarea foliei ai avut nevoie de pistol cu aer cald?
  • pit90

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
da iti trebuie sa o incalzesti neaparat la suprafetele curbate nu iese fara , merge fara probleme si cu feonul
am pus la o firma de la mine din Focsani stalpii si iarna s-au strans iar spre vara erau plini de bule,,, m am enervat putin si i am pus eu si acum sunt super multumit se mentine bine , de ce aveti nevoie :
o racleta neaparat eu nu am avut si am schimbat vreo 2 randuri de burice la degete Smile) dar a iesit treaba super , sunt tutoriale pe youtube , si gasiti pe ocazii folie va ajunge putin, asta recomand pt colantat zone mici gen stalpi etc ,
dar pt suprafete mari gen capota si altele inca nu m am bagat poate o sa incerc va tin la curent cu poze dc o sa colantez ceva mai mare
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salut pit.si eu sunt din focsani.de unde as putea sa cumpar folie?vreau sa in foliez hayonul la un astra f.mersi
  • pit90

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
costi in focsani gasesti pe brailei la sensul de la kaufland dar nu e cine stie ce au la latine de 0.63 si la 1.27 asta din urma cred ca e dekorama , prima e noname eu mi am pus de la ei dar la interior... la exterior de la soare se strange ca dracu' unde ai dat cald , si sunt si baieti care pun dar nu sunt profesionisti sunt cei care pun folie de geamuri la iesire din fcs spre mandresti , am pus stalpii la ei si nu m au tinut 6luni , am pus in toamna si in primavara la oleak de soare era plin de bule , plus iar s a strans.... cred ca te poti duce pe la bacau sau la bucuresti pt ceva mai de doamne ajuta
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR