Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • costi26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1993 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
mersi de rsp.am gasit ceva pe okazii in diferite nuante la 25 ron mp.o fi buna?sau mai degraba aia de carbon sau imitatie?culoarea masinii e visiniu nemetalizat.eu am hayonul botit si am gasit unul rosu sh si astia ma rup de bani la vopsit.ce sfat imi dai mersi
Skip ads

  • pit90

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2011

  • Mesaj Privat
iti recomand sa te duci la bacau sau la bucuresti sunt niste firme cunoscute si ofera si garantie , eu am pus dar pe suprafete mici gen stalpi , pleoape , capac oglinda... te sa fi pus putin sa vezi ce si cum iti trebuie raclata si inca o persoana cu interes ....
  • danutzu95

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z 19 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bucifer85 a scris:eu cu asta ma ocup . Imbrac masini full cu printuri (autocolant printat). Daca vreti sa ma intrebati ceva , cu cea mai mare placere
Daca vreti folie de carbon adevarata ( cu textura care imita perfect fibra de carbon ,3M) va pot ajuta , doar ca este mai scumpa dar va pot spune ca isi merita toti banii



SALUTARE MAN... CREZI CA SE POT IMBRACA BANDOURILE ALEA DE SUB GEAMURI LA USI.... ALE MELE S-AU MATUIT SI SE VAD BINE DOAR DACA LE UD CU APA .....
  • l3go

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2011

  • Mesaj Privat
salut am si eu o intrebare cum ati reusit sa lipiti folia in jurul displayului tid? as vrea sa pun si eu si trebuie sa ma documentez.
Skip ads

  • alin092

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Din cate stiu se poate face: Capota + Plafonul + Portbagajul alta culoare
  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce mi-am mancat nervi si un pumn de neuroni cu suportul de pahare am terminat si eu colantarea.Cand o sa mai cumpar foie am sa o schimb pe cea de pe consola ca nu mia iesit bine la colturi, a fost prima pe care am puso si nu am avut ”experienta”,acum dupa ce am refacut suportul de pahare de 3 ori stiu cum sa fac sa iasa bine Very Happy


  • valiczc

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
adrian terinte a scris:Dupa ce mi-am mancat nervi si un pumn de neuroni cu suportul de pahare am terminat si eu colantarea.Cand o sa mai cumpar foie am sa o schimb pe cea de pe consola ca nu mia iesit bine la colturi, a fost prima pe care am puso si nu am avut ”experienta”,acum dupa ce am refacut suportul de pahare de 3 ori stiu cum sa fac sa iasa bine Very Happy



La colturi unde au ramas cute incearca cu feonul s-ar putea sa mearga sa se muleze exact pe colt zici ca e asa din fabrica Wink
  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am incercat cu feonul,dar nu se mai lipeste pt ca e foia ieftina si are adezivul mai prost si nu mai lipeste daca ai dezlipito de mai mute ori.Oricum cumpar alta si o sa iasa OK
Skip ads

  • laur88richi

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Cu folia de carbon e cu cantec putin daca nu esti atent:
Daca vrei sa iasa ceva frumos si sa tina.....folositi folia de carbon 3M (pe hartia care o arunci scrie 3M) NU FOLIA DE CARBON 3D sau marca ORACAL!
Am testat si nu comparatie de grosime, lipici si textura
MMMMMM, nu DDDDD Very HappyVery HappyVery Happy
  • alex mihai

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salutare all, am un Vectra C negru, si m-ar interesa si pe mine daca stie cineva, cam cat m-ar costa sa infoliez capota masinutei mele? Exista vreo firma in Pitesti de genul asta? Multumesc stima.
  • ovidiu_mihai

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Vreau sa stiu si eu cum ati colantat manerele la usi daca le a-ti dat jos ati pus asa .... si mai vreau sa stiu si eu ... unde sunt pozitionate suruburile la consola.. daca ma ajuta si pe mine careva;) Idea
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@alex mihai vreo 200 RON

@ovidiu_mihai nu exista suruburi la consola.Dar acum depinde si ce masina ai.Ca eu nu deduc din mesajul tau.
Skip ads

  • andreyastraG

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Adaug si eu cu ceva poze la care m-am chinuit Razz
Capota cupola si portbagajul le-am pus la profesionisti.



Jantele si ceva plastice interior mi-au mancat zilele Very Happy




Pleoapele sunt facute inainte sa schimb farurile acum nu le mai folosesc Smile
  • andreyastraG

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
si ca sa nu uit cand incercati sa puneti 3d pe doua elemente care incercati sa pastrati liniile intr-un singur sens arata superb...altfel o sa o da-ti jos iar si o sa incercati din nou Smile
  • eodumi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua!Daca am o mica adancitura in capota afecteaza cumva colantarea capotei cu imitatie de carbon?
  • andreyastraG

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Nu afecteaza dar se vede urat Smile repara intai si apoi colanteaza Smile
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
C0nV1cT3d a scris:Am reusit intr-un final sa colantez parti interioare si exterioare ale masinii cu folie de carbon 3M negru. iata rezultatul!


suuuper tare....asa vreau sa-mi fac si eu la un opel vectra B pe interiorul usilor ..pe plastice..si manere... cat te-a costat si cum ai procedat? ai pus la un atelier sau singur ?ms
  • Danny91

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Si eu mi-am pus ambitia sa imi colantez unele componente interioare ale "amantei" mele....(astra g cc 2.0 <y20dth>)...zic amanta pentru ca e a doua tocatoare de bani dupa nevasta... Smile)
Astazi am terminat de dat jos consola centrala cu tot ce contine ea plus ceasurile de bord! Modificarea care vreau sa o aduc consta in: schimbarea luminilor ceasurilor de bord, tid-ului, luminilor plafonierei, si luminilor din blocul de climatizare(climatizare manuala). Am comandat led-uri smd ALBE Wink si 2 folii de carbon...una gri pentru consola centrala si una neagra pentru manerele de la usi si bandourile de plastic de pe usi.... sper sa imi iasa!
Dupa ce termin va promit ca revin cu poze de dinainte, din timpul si de dupa terminare a lucrarii!
  • maleaadrian

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
recent m-am ales cu o zgarietura urata pe capota si ma gandeam in loc sa o vopsesc mai bine sa-i pun carbon. Ce ma sfatuiti? si care ai fi dezavantajele? daca sunt... Va multumesc!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Depinde cum arata zgarietura.
E posibil sa se observe.Sau acolo sa prinda aer care sa ajute la dezlipirea prematura a colantului.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR