Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Asta-i problema pt ca s-ar parea ca d 55 Veliko- Tarnovo - Gurkovo (Republika) este inca inchis de la inundatiile din iunie (traseu rosu) . Daca sunteti in gasca va descurcati mai usor . Concediu placut !
Skip ads

  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
La Kilifarevo e rupt drumul ...
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Se pare ca ai dreptate:
http://www.bgmaps.com/map/route
http://www.api.bg/index.php..._paging_p_b1401=1

Multumesc mult pentru sfaturi,am sa merg prin Shipka... Respect!

Oricum ar fi,cum ajung in Veliko Tarnovo,ma voi informa direct de la "autoritati".
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Iti dai seama ca si eu sunt "fiert" pt ca plec pe 25 iul in GR. si vreau sa testez traseul . Mare atentie la radar "autoritatile" vegheaza si au ...foame . Orice informatie ajuta .
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Eu plec sambata dimineata(12.07.2014)... Very Happy
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Distractie la maxim si muuuult soare Very Happy Very Happy Very Happy
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Din ce stiu nu trebuie sa merg prin Pass Shipka,de la Veliko Tarnovo merg spre Gurkovo,apoi spre Stara Zagora...
Oricum am sa va tin la curent cu traseul.
Mergem in "gasca" vreo patru masini,asa ca...,sper ca nu vom avea probleme,avand in vedere ca unii dintre noi au efectuat acest drum si in anii anteriori... Wink
Cum a fost drumul ?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Drumul fost foarte ok,nu am intalnit decat o singura masina de politie,iar radare lipsa,insa recomand drumul prin Sofia intrucat este mult mai rapid(am avut un prieten care a plecat aproape in acelasi timp cu mine si a ajuns cu o ora si jumatate inaintea noastra,acum vezi ce decizie iei...
Skip ads

  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
In vama Makaza ai stat mult ? Asfalt etc .
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Drumul fost foarte ok,nu am intalnit decat o singura masina de politie,iar radare lipsa,insa recomand drumul prin Sofia intrucat este mult mai rapid(am avut un prieten care a plecat aproape in acelasi timp cu mine si a ajuns cu o ora si jumatate inaintea noastra,acum vezi ce decizie iei...
Sal. In cazul ca esti inca in Grecia am deosebita placere sa te anunt ca de joi 17 Iulie dupa-amiaza se redeschide circulatiei pasul Republika . Very Happy (SEVER.BG ,sectiunea stiri)
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
""se redeschide circulatiei pasul Republika . ""

pe 3 iulie am facut eu din greseala 75 % din traseu. la iesire din Veliko Tarnovo am facut dreapta dar gps-ul m-a readus pe soseaua spre Gurkovo. am mers singur pe drum vreo ora, am intalnit portiuni unde se asfalta, la intrare in Gurkovo era o masina de politie care bloca circulatia(pt cei din fata mea), m-au oprit si m-au intrebat mirati de unde vin. la intoarcere am venit prin Razgrad.
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Sal. Era vorba de site-ul bulgaresc " sever.bg -stiri" Cu gps ... ramane la aprecierea ta Idea Intra pe site . Aci e vorba de 17 Iulie nu 03 ...
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu am dat un feedback despre pasul republica trecut de mine pe 3 iulie. Gps-ul e de fapt navigatia masinii care m-a scos la voneshta voda, localitate aflata in drumul spre gurkovo. Eu nu am stiut de problemele cu inundatiile din Bg.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Danielj a scris:In vama Makaza ai stat mult ? Asfalt etc .


Doar doua minute.Asfaltul este super,mai ales portiunea dinspre Kardzali si Makaza,fiind vorba de drum care abia a fost asfaltat.Partea frumoasa este pe o mare parte din drum am intalnit o banda si jumatate pe sens,care face ca depasirile sa se efectueze facil chiar daca din fata vine alta masina... Wink
Scuze de intarziere la mesaj,insa nu am mai primit mesaje... Exclamation
Acum depinde unde mergi in Grecia,pentru a vedea care din iesiri(puncte vamale) iti sunt mai avantajoase...
Singurul lucru la care trebuie sa ai grija sunt radarele fixe(in Bulgaria mai ales) intrucat sunt destul de multe...(nu am avut timp sa le numar Laughing )

Daca spui ca se va redeschide drumul atunci este un lucru bun pentru tine.
Eu am hotarat sa incerc si drumul prin Kulata,insa din ce am inteles sunt zone in care se lucreaza si traficul este destul de intens intre Kulata si Sofia,dupa totul revine la "normal",ramane de vazut...
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Merg pe Makaza destinatia finala Lefkada cazare in Nydri pt. ca vreau sa merg mai mult pe autostrada . Vezi ca la vama Kulata e o deviere de vreo 25 km. Iti spun ca am fost in aprilie in Grecia la Atena si din ce am auzit nici acum nu s-a remediat situatia . Ramane de vazut la intoarcere ce traseu aleg . Distractie placuta in continuare Very Happy
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Stiu se circula deviat prin Petrich(27km).
Sa ai pregatiti "marunti" pentru taxele de autostrada la Greci,mai ales pe portiunea Komotini-Thessaloniki... Wink

Atat grecii cat si bulgarii lucreaza de zor la autostrada Sofia-Serres...oare cand o vor termina?
  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
pentru cei care au gpl la masina si merg spre lefkada se gasesc foarte multe statii care vand gpl ...pretil este de 0,859-879/l...aproape la jumatatea benzinei care este 1,750-1,790/l....in schimba in bulgarie este 1,15-1,19 leva /l gpl....
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:Drumul fost foarte ok,nu am intalnit decat o singura masina de politie,iar radare lipsa,insa recomand drumul prin Sofia intrucat este mult mai rapid(am avut un prieten care a plecat aproape in acelasi timp cu mine si a ajuns cu o ora si jumatate inaintea noastra,acum vezi ce decizie iei...
Ai avut dreptate . Am ajuns cu doua ore mai tarziu decat pe varianta clasica Kulata . Pentru insulele de la Marea Ionica recomand totusi Ruse ,Sofia ,Kulata care este mai ieftina si mai rapida ( 3 tollpass / 2,40 euro fiecare intre Komotini si Salonic) pentru cei din Bucuresti si est .
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Merge cineva in Grecia pe 20 Iunie 2015 ?
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Eu plec pe 19 spre Riviera Olimpului..Platamonas!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR