Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Manual pt signum dac este si in ro ok. Sunt proaspat posesor al unui frumos signum 2005 1.9 150 cp. Full.
Skip ads

  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in club! Manuale in limba romana gaseti aici
https://www.opel.ro/proprietari/manuals.html
Chiar daca nu sunt pentru vectra&signum, te poti orienta la astra classic III sau zafira b care au motorizare z19dth. Explicatiile si regulile de intretinere sunt aproape identice. Bafta cu masina!
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspuns.este acelasi dar diferit. Macar opel vectra toate masinile de acolo sunt sasiuri si sisteme de ansamblare diferit. Cineva cu sinum/vectra c ma ajuta cu un manual. Multumesc.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ti s-a dat o alternativa pentru dvd de navigatie, tu vrei moca, e scump 100 de lei si ai totul garantat functional.

Ti s-a dat ceva foarte aproape de vectra c sau signum (adica astra h sau zafira b) dar nici ala nu e bun.
Tu crezi ca cineva care are manual in limba romana (daca o fi cineva pentru ca nu am vazut pana acum in limba romana) o sa stea 2 zile sa-ti scaneze tie manualul?
Si daca pe pagina lor de la opel nu exista, crezi ca a stat cineva sa-l traduca asa benevol?
Cauta pe google "manual vectra c pdf" si o sa gasesti in engleza, germana, olandeza, spaniola si altele o gramada.
Skip ads

  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Da boss nu i problema. Doar am intrebat si eu. Promit sa nu mai deranjez lumea.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
https://www.vauxhall.co.uk/c...sManual_Jul07.pdf

Asta e manualul pentru Signum. In engleza, ca in romana nici nu stiu daca exista Smile
  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
signum 2005 a scris:Multumesc pt raspuns.este acelasi dar diferit. Macar opel vectra toate masinile de acolo sunt sasiuri si sisteme de ansamblare diferit. Cineva cu sinum/vectra c ma ajuta cu un manual. Multumesc.

Eu unul sunt posesor de vectra c din 2010, dar manuale in lb romana pentru vectrac&signum, n am gasit. Cunosc persoane care au cumparat vectra c de la reprezentata din Romania , iar manualul de intretinere era in engleza-germana.
Inca iti spun ca te poti orienta foarte bine de pe un manual in lb romana pentru astra h clasic 1,9 cdti (de exemplu). Explicatiile privind intretinerea motorului, a caroseriei si a radio cd navi sunt aceleasi Wink .
Dar daca tu vrei...mai mult...apuca- te si invata o limba straina!
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
E ok engleza. Multumesc! Drumuri bune🍻
Skip ads

  • CMariusT

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Bunã ziua domnilor!
Dupã câțiva ani cu creierul in mașini sport m-am decis sã mã las de treabã asta din cauza la bani + cã trebuie mașinã mare de familie...
Intenționez sã îmi iau un Signum pânã în 2003 max. 2.2.
Vã cer pãrerea pentru cã trec de la Fiat la Opel și nu prea cunosc opelul...
Care sunt bunele și relele despre acest model, cum vi se pare consumul și piesele mai ales consumabilele, distribuția mã intereseazã.
Aștept orice detaliu / informație despre ea.
ÃŽn momentul de fațã în mintea mea este numai acest model.😍😍
Mulțumesc și bine a v-am gãsit ( sunteți mai mulți fata de Fiat... )
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Posesor de Signum an 2005 motor 1.9 cdti 150 cp. Nu asi schimba masina cu nici una momentan...de ce zic asta....1)consum mixt 7,5 fac aici o parantezã nu menajez prea mult masina drum lung merg pe unde pot si eu prin romania noastra 150-160 nu se simte deloc ca motorul sufera ajunga aprox 3000 rot/min zi scot cam 6 in oras 7-8l. 2) piese intr-un an am schimbat doar doua capete de bara 70 ron. Si cand am cumparat masina tija swirt am schimbat-o prin inlocuire cu dopuri. Operatiune care te tine cat tine motorul si costa in cazul meu 100 eur...acum dupa schimbare masina trage grav rau de tot. Distributia urmeaza sa o schimb.. Merita masina cel putin eu consider ca motorul 1.9 de 150 cp nu cel de 120 cp e puturos. Merita toti bani. Pret de achizitie 4100 eur. 3) impozit este 170 ron pe cand la 2.2 aj peste 1000 ron pe an. Cred ca cu diferenta de bani o poti baga in masina decat sa dai la stat. Am mai multe de zis dar scriu un roman despre signum. Spor la cumparat...recomand 1.9 cdti
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Aaa si e motor de Fiat...ai jumatate din masina ta...pe Signum
  • CMariusT

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc.
Mã bucur, motoarele de fiat sunt rezistente chiar și când sunt neglijate...
Sper sã gãsesc cu motor de 1.9 , vorba ta cu banii de impozit mai fac ceva la ea.
PS. Vãd cã ești din Vrancea, sã nu îmi zici cã parchezi mașina în sud la Apollo cã ar fi coincidenta prea mare 😃 ( singul model de signum care l-am vãzut ãla e și de acolo și ideea sa iau modelul ãsta , îmi ia privirea mereu când o vãd. 😍 )
Skip ads

  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Nu pachez la kaufland...iar daca te intereseaza sa vezi masina asa ca si aspect interior....nui bai😂 E neagra masinuta. Si full fara scaune ventilate si memorie...
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Nu pachez la kaufland...iar daca te intereseaza sa vezi masina asa ca si aspect interior....nui bai😂 E neagra masinuta. Si full fara scaune ventilate si memorie...
  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai bani , pentru satisfactie deplina la costuri de intretinere mici, ia-ti un opel insignia benzina 2,0 Turbo, 250 cp. Daca nu, la maxim 5000 Euro iti recomand Signum ori Vectra c motor 1,9cdti 150 cp, sau motor 2,0 Turbo 175 cp care cu unele modificari decente ca pret, le poti duce la 200 cp.
Nu- ti recomand motoare peste 2,0 ,
din cauza costurilor mari pe impozite si RCA, nejustificate in raport cu performanta.
  • CMariusT

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Nu mã intereseazã sã fac modificãri.
Pasiunea costa bani și timp.
Vreau o mașinã mare pentru familie și am ales cã asta e ce-a mai potrivitã pentru mine alegând intre dotãri / volum / aspect și buget.
Maxim 2300 E din Austria o sã gãsesc sigur una pânã în 2.0.
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Vi sa te dau cu signum meu si vezi daca iti place.
  • CMariusT

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Da.
Vorbim!😃
  • signum 2005

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH,
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2016

  • Mesaj Privat
💪😇😇..
  • arachnid

  • Mesaje scrise: 391
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
CMariusT a scris:Nu mã intereseazã sã fac modificãri.
Pasiunea costa bani și timp.
Vreau o mașinã mare pentru familie și am ales cã asta e ce-a mai potrivitã pentru mine alegând intre dotãri / volum / aspect și buget.
Maxim 2300 E din Austria o sã gãsesc sigur una pânã în 2.0.

Este ok si fara modificari de putere. Totusi , mira-m-as sa gasesti la pretul vizat de tine (fie si in Austria), vectra c ori signum 2005-2008 motor 1,9 cdti de 150 cp cu volan pe stanga, fara probleme la galerie, turbo, volanta, etc., deci cu reparatii si inscriere, te duci lejer la peste 4000 Euro.
Iti doresc succes!
Daca vrei, fiind din Vrancea, saptamana viitoare iti pot arata si masina mea din semnatura.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR