Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
astazi am fost la showroom sa comand parasolare geamuri laterale spate dar pentru Romania nu se comercializeaza...cu ocazia asta m-am uitat la 3 Astra K si niciuna nu avea sita....concluzia: au mai gasit un reper care sa il scoata pentru a reduce costurile !
Skip ads

  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am sita...Alaturi de lipsa becului din torpedou rezulta o economie semnificativa pt GM. Unde mai pui si lipsa panzei de protectie la capota motor. E ceva!
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
colegu BCr505, pune, te rog, anunturile astea la rubrica cu vanzari-cumparari aici in CO, crezi ca cei care deja ne-am luat un astra k mai luam unul de rezerva sau pentru piese Shocked ?!
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am experimentat azi niste accelerari mai sustinute, in treptele 3 si 4. Masina se misca bine, dupa ce treci de 4000 rot se simte f bine turbina, simti ca de acolo in sus motorul arata ce poate. Per ansamblu imi place jucaria, a inceput sa se lase si motorul.
Skip ads

  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Am testat astazi cu o sita luata de pe Astra J si se potriveste perfect.
In caz ca e cineva interestat, pe piesa sunt urmatoarele coduri:
GM 13260600
400406195
La o prima cautare am gasit un pret de 1.23 USD.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
@Doadrian
au fost de folos codurile tale si specificatia ca se potriveste sita de la J ......
am comandat astazi la reprezentanta o sita de J- cost 10 lei !
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
In ultimul timp dimineata in special sau cand masina stationeaza cel putin o noapte, la franare se aud zgomote in special la discurile spate. Este ca si cum as avea tamburi, se aude cand placutele se lipesc de disc. Eu inteleg ca e umezeala in atmosfera insa e prea de tot, la H nu am intalnit asa ceva. Mai mult, am fost cu masina la spalatorie, am parcat-o, a stationat o noapte cu frana de mana trasa iar dimineata am lasat frana de mana insa surpriza, masina nu pleca de pe loc, au ramas placutele lipite de disc. Temperatura exterioara era pozitiva. Am reusit sa plec dar s-a auzit un zgomot (pocnet) cand acestea s-au dezlipit de disc. Intrebarea e: discuri proaste, placute de slaba calitate, frane murdare? La voi cum se manifesta?
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Da, se intampla si pe frig si pe cald. De preferat e sa nu tragi frana de mana, mai ales dupa spalatorie, mai ales daca e frana electrica. Dar chiar daca, face un poc si pleaca. La a mea chiar daca o tin in garaj incalzit, tot ruruie o vreme la franare. Dar am intalnit asta si la alte masini care mi-au mai trecut prin mana, la Phaeton, Passat, S Klass, Viano sau Astra J.
Apropo de sita de la lichidul de parbriz, am luat si eu cu 10 lei de la Opel, dar e mai mult un moft. Nici chiar la S Klass -ultimul nu exiata o asemenea sita.. cum zicea un prieten, doar sa nu torni lichidul sub un visin, ca sa nu iti cada vre-o visina inauntru.. Wink
Skip ads

  • soldy

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Doadrian a scris:Am testat astazi cu o sita luata de pe Astra J si se potriveste perfect.
In caz ca e cineva interestat, pe piesa sunt urmatoarele coduri:
GM 13260600
400406195
La o prima cautare am gasit un pret de 1.23 USD.

La Astra J unde venea montat? Eu cred ca nici pe Astra J nu il am, daca ar fi trebuit sa fie in partea superioara.
  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Se monteaza in partea superioara, exact in capatul tubului.
  • soldy

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc. O sa verific diseara, dar la tubul meu nu cred ca am canalul acela de ghidaj pe margine.
  • CFlorian130

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Ce spune ti se merita sa dau 17 500 euro pe un dynamik break cu toate optiunile de pe inovatie ? Masina noua trebuie sa dau comanda
Skip ads

  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Fii mai explicit, ce motorizare? Si cum sa fie dynamic cu toate optiunile specifice de pe innovation?
  • MDragos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2017

  • Mesaj Privat
florin23i a scris:Da, se intampla si pe frig si pe cald. De preferat e sa nu tragi frana de mana, mai ales dupa spalatorie, mai ales daca e frana electrica. Dar chiar daca, face un poc si pleaca. La a mea chiar daca o tin in garaj incalzit, tot ruruie o vreme la franare. Dar am intalnit asta si la alte masini care mi-au mai trecut prin mana, la Phaeton, Passat, S Klass, Viano sau Astra J.
Apropo de sita de la lichidul de parbriz, am luat si eu cu 10 lei de la Opel, dar e mai mult un moft. Nici chiar la S Klass -ultimul nu exiata o asemenea sita.. cum zicea un prieten, doar sa nu torni lichidul sub un visin, ca sa nu iti cada vre-o visina inauntru.. Wink


Sã-l...aceiași probl o am si eu..la nici 2500 km chiar dacã am mers cu mașina prin zãpada urban ... de ceva vreme aud un zgomot ciudat la plãcute pe spate când frunze si când eliberez frana de mâna mecanica parca ceva o tine pe loc câteva sec ... se aude un poc si apoi pleacã ... nu cred cave normal așa devreme.. jante de aluminiu au început de la umeazeala sa rugineascã puțin ...știți ceva despre probl astea?
  • MDragos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2017

  • Mesaj Privat
florin23i a scris:Da, se intampla si pe frig si pe cald. De preferat e sa nu tragi frana de mana, mai ales dupa spalatorie, mai ales daca e frana electrica. Dar chiar daca, face un poc si pleaca. La a mea chiar daca o tin in garaj incalzit, tot ruruie o vreme la franare. Dar am intalnit asta si la alte masini care mi-au mai trecut prin mana, la Phaeton, Passat, S Klass, Viano sau Astra J.
Apropo de sita de la lichidul de parbriz, am luat si eu cu 10 lei de la Opel, dar e mai mult un moft. Nici chiar la S Klass -ultimul nu exiata o asemenea sita.. cum zicea un prieten, doar sa nu torni lichidul sub un visin, ca sa nu iti cada vre-o visina inauntru.. Wink


Sã-l...aceiași probl o am si eu..la nici 2500 km chiar dacã am mers cu mașina prin zãpada urban ... de ceva vreme aud un zgomot ciudat la plãcute pe spate când frinez si când eliberez frana de mâna mecanica parca ceva o tine pe loc câteva sec ... se aude un poc si apoi pleacã ... nu cred cave normal așa devreme.. jante de aluminiu au început de la umeazeala sa rugineascã puțin ...știți ceva despre probl astea?
  • florin23i

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Cand masina merge mult, dispar toate impuritatile de pe placute sau discuri; si reapar cand masina sta mai mult pe loc.. asta e - de acolo si zgomotul de frecare sau pocnitul.. Nu cred ca e ceva anormal..
Iar jantele au un strat de protectie, nu ar trebui sa rugineasca, poate s-a depus negreala de la ferodouri sau doar daca ar fi zgariate ar putea apare rugina..
  • MDragos

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Am vb cu cei din service si au spus si ei ca e posibil sa aparã rugina la jante..curios..am sa vãd ce-mi spun acolo si revin cu informații dupã..mersi
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Am observat ca la modelul MY2017, au introdus din nou antena tip rechin (fusese la MY 2016, dar nevopsita) de dimensiuni parauriașe , care in opinia mea e un kitsch , la fel ca si noile butoane cromate de pe manere ! oare ce o fi in capul lor ?
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
@mariocb: masina din semnatura e modelul 2017 iar antena tip rechin n-are dimensiuni uriase. Sau cel putin asa apreciez eu. Si da, e nevopsita dar arata ok. Nu stiu daca difera marimea acesteia in functie daca ai sau nu navigatie, eu am navigatie si prin urmare antena e si cu GPS. Iar butoanele cromate la manere sunt si acestea ok, n-arata rau.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
@wanchope
fiecare cu gusturile lui...
masina mea are pachetul cu leduri si navigatie, iar antena e asta
antena supradimensionata si care nu-mi place, e asta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR