Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • vlad_vlm

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut , ma intereseaza si pe mine un CD cu harta Ro pentru CD500 ? multumesc
Skip ads

  • 40nik

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2009

  • Mesaj Privat
https://www.olx.ro/oferta/up...y.html#9fcbb1b44c
  • 40nik

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2009

  • Mesaj Privat
vlad_vlm a scris:Salut , ma intereseaza si pe mine un CD cu harta Ro pentru CD500 ? multumesc


https://www.olx.ro/oferta/up...C.html#a4ce8535c1
  • telian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pt cd600 mersi
Skip ads

  • microbus

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut!
Mi-am achizitionat si eu recent o Astra J cu Cd500 care din pacate are hartile din Olanda...
Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste harti din zona noastra (Romania, Bulgaria, Grecia etc.)?
Multumesc anticipat!
  • M4d4lyNN

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2011 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pentru cei care au drum in brasov am gasit un anunt ( mi se pare cel mai ok la pret si la ce promite in anunt )
https://www.olx.ro/oferta/ha...146d4f85;promoted
Tocmai mi-am achizitionat si eu astra sports tourer 2011 ( sunt inca in germania,vineri plec cu ea spre Romanica ) , si nu are hartiile updatate si nici toate functiile in BC
As fi interesat daca cineva a facut o copie la CD/DVD original ( un ISO ) sa il urce undeva pe net sa il dea la download, asa le putem lua gratis Smile sau aici toata lumea vrea bani ? Smile ( cred ca partea cu banii e doar a service-urilor/reprezentantei , si ca scopul aici ar fi sa ne ajutam sa nu mai bagam banii in buzunarele lor )
Pentru functiile in BC mi-am comandat deja ultima versiunea de op-com de pe aliexpress si le voi activa singur -> 14 USD

Acum nedumerirea mea e urmatoarea ( masina are senzori parcare fata / spate ) dar unitatea asta CD 500 navi suporta conectarea unei camere de masalier ?
Multumesc !
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
M4d4lyNN cd-urile cu hartile pt. navigatie astra j sunt protejate , deci nu pot fi copiate ,asa ca avem nevoie de cineva cu un cd original sa ne instaleze hartile pentru navigatie si un cd original am inteles ca este fff scump, aaa si ce versiune de soft ai la opcomul care zici ca la-i cumparat la 14usd pt ca eu stiu ca ultima versiune costa mult mai mult cam 500 sau 550 lei deci ...esti sigur ca e ultima versiune pt ca daca nu este nu prea ai ce fc cu el la tourerul tau.Sunt baieti aici pe forum care au de vanzare. Pentru camera de marsarier nu merge direct ,iti trebuie o interfata dupa cate stiu eu
  • M4d4lyNN

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2011 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2015

  • Mesaj Privat
@Radu Florian, orice CD merge clonat doar ca trebuie ceva experienta, eu o sa il clonez pe al meu desi nu cred ca are rost sa le pun la liber din moment ce sunt vechi sunt harti din 2012-2013

Un cd original este 120-160 eur Wink nu e chiar ffff scump dar nici ieftin nu e Smile e mai simplu sa platesti 100-150 RON la cineva sa iti incarce hartiile Smile

cat despre op-com este versiunea 1.59 - 1.60 , ( PIC18F458 chip )Opcom 2012V Software merge pana la 2014 Wink
eu am op-com acum dar e vechi si nu merge upgrade ca are alt cip Wink ( asta actual merge doar pana la 2010 )
Baietii care cer 500 de ron sau chestii de genu sunt "bijnitari" Smile vor sa faca si ei un ban , forumul e ok pt informare / informatii dar tot timpul a fost si un loc de facut bani / reclama Wink

cat despre camera masarier, da am gasit ceva interfata dar este 200-400 de eur ( depinde de unde o cumperi ) si nu am de gand sa dau atatia banii doar sa am camera pe masarier, credeam ca are casetofonul deja mufa si trebuie doar un plug and play si pe urma activata din op-com , sau ca o fi o interfata dar ceva pe la 20-40 EUR max ( merci oricum, dar o sa continui sa ma mai documentez cand ajung in tara )
Skip ads

  • singuraticul75

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara !
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu harta Romaniei pentru un Opel Astra J 2010, CD 500 , din Mures ?
Va multumesc !
  • Michael_9N

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2006

  • Mesaj Privat
RADU FLORIAN a scris:Salut, vreau si eu sa instalez hartile cu Romania pt. astra j din noiembrie 2009 si inscrisa in2010 cu DVD 800 navi este cineva care are cd-ul si vrea sa ma ajute in Calarasi sau care are drum prin Calarasi contra cost binenteles.Multumesc.


Te ajut eu.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de tot ,dar am pus mesajul de ceva timp si acum nu sunt in tara ,ma intorc la vara.Daca e ne mai auzim atunci daca se mai poate , daca nu asta e vad eu ce fac . Multumesc inca o data si imi pare rau.
  • FStanciu171

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Salut, vreau si eu sa instalez hartile cu Romania pt. astra j din 2011 cu DVD 800. Se gaseste cineva care are cd-ul si vrea sa ma ajute in Taroviste sau imprejurimi sau care are drum prin Taroviste? (contra cost binenteles.) Multumesc!
Skip ads

  • OSacarea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
riff1 a scris:Salut,

Daca vrea cineva actualizarea hartilor 2014 - 2015 am cd-ul original pentru Opel astra j 2011 DVD 800 ma poate contacta.

Salut
Aș avea nevoie de cd pt dvd 800 Opel Astra j 2011-2012. Telefon? Preț cd dvd 800?
  • mihai287

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare colegi,

Cineva din pitesti sa ma ajute cu harta ro pt cd 500 (astra j din 2011).

Multumesc
  • OSacarea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare colegi!
Cineva din Mureș, Cluj sã mã ajute cu harta ro pt dvd 800 ( Opel astra j sports tourer 2011).
Mulțumesc.
  • OSacarea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu cd navigație dvd 800 Opel Astra j. Cine are nevoie de actualizare harta Europei, inclus România, 2016-2017, mã poate contacta. Tel. 0740841876
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@OSacarea,cum ai rezolvat cu cd-ul?
Ți-ai cumpãrat tu un cd? Sunt și eu interesat.
  • OSacarea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Da, am cumpãrat un cd original din București trimis prin curier. Am trimis seria șasiu prin mesaj la nr de tel:0721762429, dupã ce am vb telefonic. ÃŽl recomand cu încredere. O zi frumoasã!
  • Muresan Ionuc

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
Pe astra mea cu Navi600 am card se cu hartile din 2012 (in Romania doar drumurile sau bulevardele principale).
Am vãzut pe un site de vânzãri renumit mai multe oferte cu carduri sd originale (cel Putin aveau sigla GM pe ele) la aproximativ 200 de lei.
Credeti ca sunt bune. Adica o sa functioneze? Si ce nivel de detaliu au ( in Romania pot sa introduc strada si nr?). Urmeazã sa merg pana in Germania si as avea nevoie de hartile cat mai actuale.

Multumesc
  • noni007

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut,
Am si eu la vanzare carduri pentru orice Opel. Fata de cardurile de pe net sau cele originale, care odata imperecheate cu VIN-ul masinii nu se mai pot rescrie, cardurile mele sunt Samsung cu CID rescriptibil. Adica se pot apoi reactualiza de "n" ori.
Un card pentru Navi 600 costa 300 lei si este Europa 2017. Daca sunt interesati puteti trimite PM.
O zi buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR