Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat problema? Am o cunostinta cu o problema similara, avand doar eroarea P0500 - Vehicle Speed Signal Range/Performance (74) - Not present. Precizez ca masina trage destul de slab in permanenta, iar uneori se aprinde martorul cu cheita pentru 10 secunde si imi genereaza eroarea mentionata mai sus. Masina ajunge si la 4000 rpm, dar foaaaarte greu. Ce poate fi de vina? Aer fals nu pare sa traga(am verificat toate furtunele), clapeta de acceleratie pare sa fie in regula(am desfacut furtunul care intra in clapeta si nu este mizerabila, in schimb este ceva ulei pe acolo).
  • ARazvanBaciu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2020

  • Mesaj Privat
KIWY a scris:Am si eu aceiași problema nu se mai tureazã peste 3000 de ture numai ca mie nu mi se mai stinge deloc martorul din bord . Înainte îmi apãrea când si când dar acum nu se mai stinge ai nu mai se tureazã peste 3000 . Cum ai rezolvat ? Ms

  • ARazvanBaciu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Salut
Am Aceasi problema îmi poți spune cum ai rezolvat te rog frumos?
  • C1469

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Sa-ti spun ce am patit eu, personal. Aveam aceeasi problema cum e prezentat in primul comentariu al acestui topic, nu ii dadeam deloc de cap. Mergeam pe tester si nu aveam nicio eroare, am schimbat debitmetru, senzor map, senzor ax came, senzor nu stiu de care.. tot felul, am curatat clapeta de accelerare, si pana la urma am desfacut EGR-ul, intre egr si racitorul de gaze aveam pusa o tabla aiurita (NU DE MINE) care 'anula' EGR-ul, am scos tabla, am curatat EGR-ul cu toate necesare, pus la loc si de atunci n-am mai avut probleme.
Incearca o curatare de EGR.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR