Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • CCalin998

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si in final azi s- au limpezit apele si -n proportie de 90% o sa iau golf din stoc, 1.4 tsi 125cp comfortline+ optionale:jante aliaj pe 16, drive net, faruri LED MID,lumini de drum led,climatronic, app conect, park pilot, coborare oglinda la cuplare marsarier, scaun ergo activ, scaune sport cu tapiterie artvelours si alcantara, scaun sofer reglabil pe 14 directii,suport lombar cu reglaj electric, functie masaj pt sofer, scaune fata incalzite, selectarea modului de conducere: confort, normal, sport si eco, cruise control adaptiv. Pret cu rabla.17700 euro.
F mult in luare deciziei a contat si drive testul de azi unde la 170 km/h la ora masina statea f bine pe sosea si vantuk de abia se auzea cu toate ca muzica era oprita. In plus datorita conditiilor de creditare ale celor de la vag platesc aceeasi rata pe care o plateam la opelul de 16700 si a contat si asta f mult.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Felicitari, golful e golf, poate pui si tu o poza aici dupa ce iti soseste Smile
  • CCalin998

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Am poze deja cu masina ca e in curtea reprezentantei dar nu stiu cum sa pun aici de pe telefon.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Apasa pe raspunde la subiect si ai acolo meniu
Skip ads

  • CCalin998

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2017

  • Mesaj Privat

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Misto misto, imi place, golf tata, lasa ca aia 25 cp ii faci din soft daca vrei. D unde esti sa ma plimbi si p mine cu el 😀😀😀😀
  • CCalin998

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Din ploiesti. M-am uitat pe zeperfs si la unele reprize in treapra fixa e chiar egal cu ala de 150 de cai de la opel.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Asta conteaza f putin, conteaza materialele si antifonarea, la astra de la 130-140 suiera vantul tare
Skip ads

  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=VWNCoASdgtc
Luati de aici antifonare
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Trebuie sa apreciezi ca nu e panza direct pe tabla si mai e ceva intre ele...eu nu stiu de ce nu fac astia masinile direct din carton,.imprimante 3D au aparut...Trabant reloaded! Smile)
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Asta e o mica parte din greierii care i am in masina,sunt exasperat de ei.
Si in bord, si in scaune,sunt peste tot 😤
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
La mine e liniste, f.multa liniste, greierii mei s-au dilatat, dorm cu burta la soare. In schimb iarna...concerte tata! Poate iarna asta se vor plictisi...
Skip ads

  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Gata si la mine prima revizieeeeee. Masinuta mea a facut un anisor si 4 250km Smile)))) pot spune ca inca mai e fata mare. Revizie facuta la Radacini Constanta cu ulei DEXOS 1 Gen 2( mare atentie ) si filtru ulei........doar 350 lei. Dupa un an de zile ma declar super multumit de achizitie,dar noua insignia este dementiala......astept test drive si voi lua o hotarare:)))))))). Drumuri bune dragi colegi
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cum naiba, ai doar 4000km?
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
ce, am facut multi? Smile))))) Este o masina folosita doar in wk ,deoarece am masina de munca. Sunt genul de persoana de la care poti sa cumperi o masina la mana a doua Smile))))). Apropos,aviz amatorilor........cred ca o voi da,insignia noua este DEMENTIALA.
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cum naiba se explica diferentele astea mari la pretul reviziei: Radacini Cta 350 lei, Radacini Bucuresti 650 lei?! Sau poate ti-au schimbat doar ulei si filtru ulei fara celelalte filtre. Si eu tb sa fac prima revizie, am masina de 8 luni si aproape 13.000 km insa imi pare mesajul sa schimb cat mai curand uleiul.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
ÃŽn luna iunie e promotie la filtru ulei ( gratis ) daca ai cont pe myOpel....tinand cont ca intervalul intre revizii e de 30000 km , filtrul de aer nu necesita schimbat, in schimb cel de polen cam trebuie (cel putin eu nu am "scapat", era cam imbacsit cu toate ca am circulat doar pe drumuri publice). Am platit 435 lei , dar daca "trageam" de filtrul polen inca un an , plateam 239 lei !
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
bybybest a scris:ce, am facut multi? Smile))))) Este o masina folosita doar in wk ,deoarece am masina de munca. Sunt genul de persoana de la care poti sa cumperi o masina la mana a doua Smile))))). Apropos,aviz amatorilor........cred ca o voi da,insignia noua este DEMENTIALA.


E o Astra ceva mai mare , dar pentru a depasi K-ul pe sosea (150cp, ca de 200cp nici nu incape indoiala), iti trebuie motorul de 2 litri ( de benzina vorbim !), altfel nu prea poti !
  • bybybest

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
La prima revizie schimba doar ulei si filtru de ulei. Mai ales daca ai sub 15 k km.
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cum naiba sa schimbe doar ulei si filtru ulei? Revizia se face la 1 an sau la 15.000 km, asa c-ar tb schimbate toate filtrele nu numai cel de ulei. Conditiile de trafic din RO au fost avute in vedere la injumatatirea intervalului de service, acum unele serviceuri schimba doar ulei plus filtru altele toate filtrele plus ulei. Mi se pare lipsit de logica! Iar din cele relatate de mariocb rezulta ca filtrul de polen plus manopera egal 200 lei...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR