Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin, ai baut sampania?
Skip ads

  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Hai Cosmine😀😀😀
  • silvester

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET/B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am de gand sa il/o cinstesc cu ceva. Nu de alta dar asta e treaba lui/ei si pentru asta isi ia salariul si comisionul. Adica eu daca as fi in locul ei/lui nu as primi. Pana la urma noi ca tara chiar nu putem iesi din comportamentul asta de a da bacsis pentru orice?
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Mama mea....silvester,banii tai ,buzunarul tau dar lasa.ne brother cu cretinismul asta ca noi ca tara....vezi ca englezii au bacsisul pe bon trecut,ce tot vorbesti?la nemti,austrieci,cehi...prin hoteluri/baruri au ori cutie cu tips ori pe bon trecut tips...
Hai ca m.am enervat deja!
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Dragi colegi, vreau sa va multumesc pentru toate informatiile, prietenia si amabilitatea pe care am regasit-o aici. Va multumesc ca ati facut ca timpul de asteptare sa treaca mult mai usor si mai ales pentru faptul ca nu am nici un motiv de indoiala legat de alegerea facuta. A venit momentul sa va prezint masina mea, un Astra J Sedan 2017, ca al vostru:)), care cu siguranta este "Buna de ceva". Am luat  aceasta decizie dupa multe nopti nedormite petrecute pe site-urile germane de masini SH, nu cu mult mai batrane, dar cu kilometrajul unui camion si cu inscriptia "2.0 TDI" pe spate. Ati prins voi ideea😉. Ma gandeam ca trebuie sa mai existe o alternativa, chiar nu mai voiam diesel, imi doream ceva cat de cat mai sportiv si mai putin rulat. Apoi, fara prea mari sperante am cautat pe Autovit marca mea de suflet, Opel, modelul pe care mi-l permiteam, Astra si am selectat descrescator in functie de km si an. Atunci am gasit oferta lor cu rabla, dar nu eram incantat, asteptandu-ma sa gasesc motorul de 1.6 aspirat sau chiar cel de 1.4 100 cai, dar se pare ca norocul mi-a suras. Benzinara turbo..140 cai..si atat de multe dotari standard, ce mi-as putea dori mai mult? Am sunat imediat, am aflat detaliile si pe 25 aprilie am comandat-o. Apoi au urmat mici indoieli daca am facut alegerea buna, daca puteam sa iau ceva mai ok in banii astia, dar am gandit la rece si mi-am pus aceasta intrebare: "Am nevoie de mai mult decat imi ofera aceasta masina?" Raspunsul a venit repede si a fost unul negativ. Apoi am gasit acest topic, care m-a convins si mai mult, era pe la pagina 9.. am urmarit multe zile la rand fara sa intervin, pana la pagina 51, unde am intrat si eu in discutie cu voi. Si asa au trecut ca fulgerul cele 2 luni, iar astazi, 23 iunie 2017 sunt fericitul posesor al acestei masini:

  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Felicitari Cosmin, sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme iti doresc, ne poti prezenta si dotarile alese de tine ?
Poza cu puntea ?

Covorasele sunt cumparate de tine ? Vad ca nu le ai pe cele din mocheta.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat



Multumesc sirc! Covorasele le-am primit si pe ele cadou:)
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Felicitari Cosmin...ne bucuram pentru tine.La cat mai multi km fara incidente.!
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc olly. Multumesc, deocamdata sunt pe langa Bucuresti. Cand voi ajunge acasa o sa va spun mai mult detalii legat de motor si consum. Am luat.o la 21 km de la dealer..
Despre presiune in pneuri:
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:Cosmin, ai baut sampania?

Am facut doar gratarul:)) sampania cand ajung acasa.. o sa ma prinda noaptea si poate va spun si de lumini
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Mama mea....silvester,banii tai ,buzunarul tau dar lasa.ne brother cu cretinismul asta ca noi ca tara....vezi ca englezii au bacsisul pe bon trecut,ce tot vorbesti?la nemti,austrieci,cehi...prin hoteluri/baruri au ori cutie cu tips ori pe bon trecut tips...
Hai ca m.am enervat deja!


Sunt de acord cu silvester. Tu dai exemple de locuri unde in mod normal se da bacsis. La reprezentanta nu e unul din acele locuri. Si la fel cum eu nu primesc/cer nimic pentru ceea ce fac in afara de salariu asa am pretentia sa se comporte si ceilalti. Tu poti da daca vrei si unde vrei...eu nu. Si nu mai te enerva ca-ti creste tensiunea. 😁 Eu de exemplu am picat la o doamna si i am oferit un buchet de flori, daca era barbat ii strangeam mana. 😉 Dar la fel de bine tu poti sa te duci si sa i dai ce vrei...e optiunea ta...buna sau rea. Revenind la subiect, sa faci multi km cu ea fara incidente! Eu am facut remaparea azi...astept sa ma mai plimb 😁
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Da,da...n.ar fi rau sa ne spui cum lumineaza cu becurile standard....pofta buna la gratarel:D
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
silvester a scris:Nici eu nu am de gand sa il/o cinstesc cu ceva. Nu de alta dar asta e treaba lui/ei si pentru asta isi ia salariul si comisionul. Adica eu daca as fi in locul ei/lui nu as primi. Pana la urma noi ca tara chiar nu putem iesi din comportamentul asta de a da bacsis pentru orice?


In SUA se da bacșiș destul de des...e bine sa fii generos nu asta trage RomĂ¢nia Ă®napoi. ..
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Ok...e un subiect care nu are rost sa fie discutat aici. Fiecare face cum vrea...sa fii civilizat nu inseamna sa dai in stanga si n dreapta, oriunde.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
lexandrei10 a scris: Eu am facut remaparea azi...astept sa ma mai plimb 😁


Sa nu radeti de mine, dar ce este, de ce se face si cand se face?
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Lexandrei si silvester...am inteles si imi cer scuze ca nu aveti capacitatea de a intelege o intrebare dar nu.i vina mea, sincer!doar am adresat o intrebare,puteati simplu sa spune.ti daca urmeaza sa dati sau nu si atat nu sa va aratati frustrarile p.aici.M.am prins ca ati constientizat la un momentdat treaba asta dar din egoism o dati p.aia cu procentul ,nu ma freaca grija de nimeni daca cinsteste sau nu dealerul...acum constientizez ca mai bine nu as fi intrebat.
Chelebet... nu e nimeni obligat sa dea dar bagandu.ma in seama cu cacatu ala de intrebare eu am gandit.o ca daca as da ceva ar fi drept multumire fata de dealer nu pt ca si.a facut treaba ci pt felul in care si.a facut.o.La restaurant las chelnerului,la spalatorie daca masina e cum trebuie las si acolo...pur si simplu pt ca sunt multumit ,nu ca ma obliga cineva lucru praticat in mai toate tarile astea in care lumea mai si gandeste sa fie generos nu doar chitra si egoist...
Ps: Lexandrei...a fii civilizat inseamna cu mult peste ce crezi tu...inchei subiectul ca nu despre asta este forumul...
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Olly, de la nivelul tau ala superior, daca vrei sa raspunzi, cum ti ai dat tu seama despre capacitatile noastre? Ma scuzi ca am raspuns si ti am deranjat inteligenta...nici nu stii cu cn vorbesti dar iti dai cu parerea... asta inseamna sa fii destept ! Multumim pentru parerea ta si pentru adevarurile pe care doar tu poti sa le detii si sa ni le impartasesti...dar mai rar te rugam.

.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Olly, la.Mc Donald's dai spaga?
Sa stii ca oamenii aceia muncesc pe branci.
Eu nu am dat spaga, in schimb, am primit cadou o sticla de spumant din partea dealerului.
Puteam sa merg la concurenta.
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
lexandrei10 a scris: Eu am facut remaparea azi...astept sa ma mai plimb 😁


Sa nu radeti de mine, dar ce este, de ce se face si cand se face?

Remaparea este resoftare/chiptunning care inseamna optimizarea softului motorului. Cresti puterea motorului doar prin inlocuirea softului fara sa umbli la piesele motorului. Garantia nu acopera asa cv...
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
De fapt se creste cuplul motor.
Puterea este doar o rezultanta, un produs (cuplu motor x rot/min).
Turatia nu poate fi crescuta decat daca se modifica fundamental motorul ( vilbrochen, pistoane, biele, arcuri supape, axe cu came etc).

Cosmin, felicitari!
Sa o stapanesti sanatos.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR