Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Dragos_80x

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Astazi am primit masina...foarte placuta experienta ...cu sticla de sampanie cadou.
Skip ads

  • machiavelli

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Dintre cei care au primit masina acum in 2017, as avea o curiozitate: in cat timp v-a fost inmanata si Cartea de Identitate a masinii?
La mine dureaza cam mult (1 luna a trecut) si dealer-ul imi spune ca cei de la RAR nu au eliberat-o. S-a schimbat ceva in procesele RAR-ului? Stie cineva de ce dureaza asa de mult?
Au mai patit-o si altii ca mine?
  • Dragos_80x

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Pe mine m-au anuntat ca trebuie sa ma duc cu masina la RAR ca sa imi dea cartea.
La inceput mi-au spus ca o primesc de la dealer.
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Se intampla toate acestea intrucat masinile nu sunt omologate, dealerii facand economii, astfel ca masinile tb omologate individual.
Skip ads

  • ZAMRA80

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
La mine a durat din 25 mai cand am primit masina pana pe 14 iunie, timp in care l-am pisat la cap pe tipul de la Radacini in fiecare zi. Ideea e ca la Radacini de exemplu sunt 2 persoane la logistica care se ocupa cu omologarea pentru toata tara, iar unul a fost in concediu, conform tipului cu care am tot discutat eu. In plus mai zicea ca o parte din modele, nu stiu care, nu au numere de omologare dintr-o eroare birocratica, si ca atare RAR-ul nu elibereaza catile de identitate. Ce mi se pare amuzant e ca eu credeam ca am fost singurul la care a durat mult.
  • ZAMRA80

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
La mine a durat din 25 mai cand am primit masina pana pe 14 iunie, timp in care l-am pisat la cap pe tipul de la Radacini in fiecare zi. Ideea e ca la Radacini de exemplu sunt 2 persoane la logistica care se ocupa cu omologarea pentru toata tara, iar unul a fost in concediu, conform tipului cu care am tot discutat eu. In plus mai zicea ca o parte din modele, nu stiu care, nu au numere de omologare dintr-o eroare birocratica, si ca atare RAR-ul nu elibereaza catile de identitate. Ce mi se pare amuzant e ca eu credeam ca am fost singurul la care a durat mult.
  • machiavelli

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am primit pana la urma Cartea de Identiatte la 1 luna si 2 zile dupa ce ridicasem masina; se pare ca problema la mine era faptul ca am jante de 16inci, iar ea era omologata cu 15 si 17 inci. Exista acum o mentiune pe C.I.

"Modificari ce nu afecteaza performantele si caracteristicile de folosinta ale vehiculului:
ALTE ANVELOPE:
205/55/R16 94V XL; 225/40R18 92W XL."
  • Dragos_80x

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Eu m-am dus cu cineva de la dealer cu masina la RAR pentru omologare...a 2-a zi am primit cartea. Tot anvelope pe 16 inch tot mentiunea: Alte Anvelope.
Skip ads

  • EIulianNicolae

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Dupa 4luni si 2 sap intr un final a sosit masina mea la bucuresti,maine vine la radacini si poimaine ma duc sa o iau in primire
  • ratzoiu

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Wow! A durat ceva. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
Eu am dat comanda pe 9.05 si pe 03.07 m-au anuntat ca a sosit. Astazi i-au facut RAR-ul si zilele urmatoare ar trebui sa ma duc dupa ea, pentru ca este in alt oras.
Revin cu poze! Very Happy
  • ratzoiu

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
In 12.07 am ridicat si eu masinuta, de la Bistrita.
Foarte faina experienta si super incantat de modul in care se prezinta noua achizitie.
Iar pentru cei de la reprezentanta din Bistrita am numai cuvinte de lauda pentru oferta primita (cea mai buna din tara), pentru disponibilitatea si modul in care s-au comportat chiar si dupa ce am ridicat masina.
Sunt de luat in considerare pentru oricine isi doreste sa achizitionez un Opel (sper ca recomandarea nu se pedepseste Very Happy).
Drumuri bune si sa le stapanim sanatosi. Smile


  • Doadrian

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos. Fa-i si tu un jurnal de bord Smile
Skip ads

  • M5370

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Astra K 2017 1.6 Turbo 200 cai
Scriu ceea ce nu am pus pe masina Smile
Si anume:
- camera spate : nu ii vad rostul, costul era undeva pe la 800 de euro din cate stiu
- parcare automata : la fel, parca nu simt ca sofez
- scaune din piele : nu imi place pielea, niciodata nu mi- au placut scaunele din piele, dar mi-ar fi placut masajul, memoria, etc


  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos si s-o conduci cu placere!
chiar daca ai faruri intellilux, mergeau si niste proiectoare, macar asa de design... Smile
  • M5370

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc. Alegand OPC line, mi-am luat gandul. Oricum nu prea le foloseam.
Am vrut sa imi cumpar initial Insignia GSI insa pretul era peste posibilitatile mele. Dupa ce mi-a configurat-o si am vazut pretul eram resemnat, insa agentul de vanzari a spus, hai sa iti configurez un Astra si cand vazut ca o face pe placul meu, mi-a revenit entuziasmul.
Sunt multumit de masina, imi place cand las in urma mea 2.0 diesel, stiti la ce ma refer Smile Glumesc evident. Singurul incovenient mi se pare marimea rezervorului. Consumul este de 10 in oras, in perioada asta, iar la cei 5000 de km parcursi, 8,3 mediu
Nu este o masina economica, plus ca imi place sa bag piciorul in ea, de asta si am luat-o. Traiasca wave Smile! In afara de rezervor, n-am de ce sa ma plang, inca nu i-am gasit alt dezavantaj. Este clara o imbunatatire a calitatii masinilor Opel, cel putin Astra si Insignia. Vreau sa spun ca sunt cu o clasa peste VW Skoda. Si nu vreau sa laud masina asta, dar pur si simplu exceleaza la capitolul design si calitate. Si nu o spun numai eu, ci si posesorului unui Superb de 35 de mii, editie limitata. Am condus un Passat 2017 si n-am ramas surprins absolut deloc. Mai posed si o Corsa tot 2017, a sotiei, multumit, e putin spus, mai alea dupa o excursie pana in sudul Frantei. Motorul se 1.4 90 de cai s-a comportat extraordinar. M-a surprins cand acceleram dupa 100 de km/h, raspundea foarte bine motorul.
Cam atat despre cele doua masini Smile

Stiu ca am vorbit la superlativ, dar chiar le-au reusit !
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
GSI ? Nu e , inca, pe configurator in Germania si un dealer local a configurat asa ceva ? Curios !
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !
Daca tot ai pus pe ea cam tot, cred ca o sa completezi cu leduri , unde Opel nu s-a obosit sa puna !
  • M5370

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cred ca motorul de 2 litri 250 cai nu? Sau nu era GSI, nu mai stiu. Varianta full de la Insignia ch motorul asta
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Banuiam eu ! Ti-a configurat echiparea "Exclusiv" cu motor de 2 litri 260 cp ( B 2.0 NFT)....fara optionale costa 32.000 euro (se poate obtine discount max.11%)...GSI va fi mult mai scumpa !
  • M5370

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Da, ai dreptate ! Aveam discount de 17% pt ca luasem Corsa inainte. Si cu tot cu discount cred ca ajungea la 38 k €.
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
M5370 a scris:Astra K 2017 1.6 Turbo 200 cai
Scriu ceea ce nu am pus pe masina Smile
Si anume:
- camera spate : nu ii vad rostul, costul era undeva pe la 800 de euro din cate stiu
- parcare automata : la fel, parca nu simt ca sofez
- scaune din piele : nu imi place pielea, niciodata nu mi- au placut scaunele din piele, dar mi-ar fi placut masajul, memoria, etc



Foarte faina jucaria ! Very Happy
Despre camera, asa am zis si eu mult timp, e un moft. Atata timp cat nu am avut-o. Dar acum am... si nu e moft! E enorm de utila la parcari, chiar mai ok decat senzorii de parcare! Problema e ca vine doar la pachet cu senzori, si obligatoriu navigatie si/sau ecran mare color, si de aici si pretul mai mare.
Si a mea e tot neagra ( ok, e J nu K ) si arata extraordinar cat e curata ( in Ro, cam 30 minute dupa ce iesi de la spalatorie ) dar eu as fi preferat una argintie Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR