Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Watt cu siguranta Smile pariez pe asta Very Happy se baga careva ?

Apropo cum se rabateaza electric oglinzile laterale ? la cei care au Smile multumesc
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Din butonul de reglare a oglinzilor, dai de el in jos. Are un simbol, oglinda cu o sageata.
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Doar pe buton interior. Din ce m am interesat exista un modul care trebuie cumparat ca sa le faci si din cheie. Nu se poate altfel pt ca nu s bagate prin computer de bord. Mie imi plac oricum...mi am format reflexul sa le inchid/deschid cand intru /ies din masina. Isi merita banii in Bucuresti.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
CConstantin196 a scris:Opel astra 1.4 turbo ,echipare standard.
Comanda data pe 10. Mai.
Meritã asteptarea!!!!Masina este mai mult decat va asteptati.

Bine ai venit printre noi! Sa o stãpânești sãnãtos și fara probleme!
Skip ads

  • MOli23

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
lexandrei10 a scris:Doar pe buton interior. Din ce m am interesat exista un modul care trebuie cumparat ca sa le faci si din cheie. Nu se poate altfel pt ca nu s bagate prin computer de bord. Mie imi plac oricum...mi am format reflexul sa le inchid/deschid cand intru /ies din masina. Isi merita banii in Bucuresti.


Multumesc Andrei si PEmil ,am inteles Smile
  • CConstantin196

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Da , sigur, punte watt .
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat

Cleaning time😀

  • Catalin-Ionut

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2016

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:Daca ai trecuta O SINGURA DIMENSIUNE IN COC, atunci mergi frumos la reprezentanta de unde ai luat auto si DAI BANI SI PRIMESTI O ANEXA in care este trecuta si o alta dimensiune a jantelor si cu ea te duci apoi la rar si DAI INCA O DATA BANI PT A OMOLOGA JANTELE. La opel acum vreo 7 ani au cerut 100 lei pt a da o foaie cu inca o dimensiune de jante/cauciucuri, am fost la 3 reprezentante si era vorba despre aceeasi suma.

Va zic eu de ce nu aveti decat o dimenisune de jante in coc, pt ca aveti jante de 16 si mai jos nu se poate, adica de 15, daca luati jante de 17 aveati trecute si pe cele de 16, daca luati jante de 18 aveati trecute si pe cele de 16 si 17 et cetera. Eu am jante pe 17 si am in coc 16 si 17. Mai e un baiat cu corsa turbo aici si el are jante pe 16 standard sunt absolut sigur ca are in coc doar jante pe 16, il astept sa confirme.

Confirm, am cumparat masina cu jante pe 16 si doar pe astea le am in COC. Am sunat si eu la reprezentanta si tot 100 de lei mi-a cerut pentru actul aditional necesar la rar.
Skip ads

  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
CConstantin196 a scris:Opel astra 1.4 turbo ,echipare standard.
Comanda data pe 10. Mai.
Meritã asteptarea!!!!Masina este mai mult decat va asteptati.

Hmmm...am 1500 km parcursi si inca imi place dar entuziasmul s.a dus...cutia de viteze s.a lasat,sa zicem,nu mai este atat de rigida ca la inceput si sincer calutii aia mai degraba cred ca sunt catari...si inca o chestie la care am luat seama,intre 2500 turatii si 3500 ,apare un zvac, lucru care nu.mi place deloc...nu pare a fi o problema e mai degraba de confort treaba...as fi preferat o accelerare constanta nu sa izbucneasca(in limita bunului simt a 140 catari)...masina e ok...cu siguranta nu va avea viata loganului ,sa o vand dupa 6 luni dar un maxim de 3 ani ar fi mai mult decat suficient.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
Cleaning time😀


Super...zilele astea am in plan si eu acelasi lucri Smile))
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Olly, presupun ca acel zvac intervine de pe la 3100 in sus.. nu?
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Moli si sirc:

https://youtube.com/watch?v=lH5I7NEHRxI

Daca tot aveti crom la geamuri, puneti-va si la manerele de usi.
Skip ads

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salutare ! Ce presiune aveti in roti ? Am mers astazi pe un drum neasfaltat..cu pavele....imi venea sa iau in brate masina....aveam 5-10 kmh si simteam orice pietricica...si cum dardaia masina.Ii dadeam un mic vant cu a Ia si o scoteam pe liber ca nu puteam altfel. Ar trebui sa cobor la 2.2 ?


  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin,cam de pe acolo...fix pix senzatia...sa ma exprim cat mai sincer...e de cacat.
CZosin...eu am lasat presiunea in roti asa cum a venit...ziua,pe caldura variaza dar dimineata toate 4 imi arata 2.2...valoare care este si adevarata,la ce calduri sunt ar trebui coborata cam pe la 2 ca sa fie un 2.2,cu aprox....poate ca asa e si corect dar am lasat.o cum a venit
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:Moli si sirc:

https://youtube.com/watch?v=lH5I7NEHRxI

Daca tot aveti crom la geamuri, puneti-va si la manerele de usi.

Pfff....cromul ala cu spoilerul ... a facut.o si sport si eleganta,ca si cum te imbraci in trening cu pantofi de lac
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
CZosin a scris:Salutare ! Ce presiune aveti in roti ? Am mers astazi pe un drum neasfaltat..cu pavele....imi venea sa iau in brate masina....aveam 5-10 kmh si simteam orice pietricica...si cum dardaia masina.Ii dadeam un mic vant cu a Ia si o scoteam pe liber ca nu puteam altfel. Ar trebui sa cobor la 2.2 ?



2.2 pe toate 4
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
CZosin a scris:Salutare ! Ce presiune aveti in roti ? Am mers astazi pe un drum neasfaltat..cu pavele....imi venea sa iau in brate masina....aveam 5-10 kmh si simteam orice pietricica...si cum dardaia masina.Ii dadeam un mic vant cu a Ia si o scoteam pe liber ca nu puteam altfel. Ar trebui sa cobor la 2.2 ?




Fa presiunea la 2.2 la rece,in timpul rulajului presiunea la creste,mie pe timpul verii nu mi-a sarit de 2.5 la cald,foarte rar la viraje ,la franare sa aj la 2.6.a mea cand a venit din fabrica avea 2.8 pe toate rotile,topaia ca dracu,simtea tot la rulaj.le-am facut la 2.2.de atunci fara probleme la rulaj.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Cosmin,cam de pe acolo...fix pix senzatia...sa ma exprim cat mai sincer...e de cacat.
CZosin...eu am lasat presiunea in roti asa cum a venit...ziua,pe caldura variaza dar dimineata toate 4 imi arata 2.2...valoare care este si adevarata,la ce calduri sunt ar trebui coborata cam pe la 2 ca sa fie un 2.2,cu aprox....poate ca asa e si corect dar am lasat.o cum a venit



Buna idee. n am verificat niciodata cat am dimineata
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Cosmin,cam de pe acolo...fix pix senzatia...sa ma exprim cat mai sincer...e de cacat.
CZosin...eu am lasat presiunea in roti asa cum a venit...ziua,pe caldura variaza dar dimineata toate 4 imi arata 2.2...valoare care este si adevarata,la ce calduri sunt ar trebui coborata cam pe la 2 ca sa fie un 2.2,cu aprox....poate ca asa e si corect dar am lasat.o cum a venit


Asta e turbo fratilor,trage violent pana la o anumita turatie,apoi se plafoneaza.pt cei care nu a-ti mai condus turbo pana acum e ciudata senzatia.o sa te obisnuiesti cu asa ceva,incearca sa o limitezi din modul in care apesi acceleratia,ca sa traga cat de cat liniar.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
CZosin a scris:
olly09 a scris:Cosmin,cam de pe acolo...fix pix senzatia...sa ma exprim cat mai sincer...e de cacat.
CZosin...eu am lasat presiunea in roti asa cum a venit...ziua,pe caldura variaza dar dimineata toate 4 imi arata 2.2...valoare care este si adevarata,la ce calduri sunt ar trebui coborata cam pe la 2 ca sa fie un 2.2,cu aprox....poate ca asa e si corect dar am lasat.o cum a venit



Buna idee. n am verificat niciodata cat am dimineata


Presiunea intotdeauna se face numai la rece.eu unul o fac la benzinarii la aparetele de umflat roti.sunt digitale si stiu ca baga in toate rotile presiune constanta.cei de la vulcanizare au probl cu manometrele,difere presiunea de la o vulcanizare la alta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR