Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
vlad_vlm - este vorba despre service-uri din Bucuresti.
Hai sa ne oprim aici cu off-topic-ul.
Skip ads

  • mariacrai

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si eu sunt in cautarea unui Service bun, in Bucuresti.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca citesti in urma ai sa vezi recomandarile.
EDS recomand eu, dar altii s-au plans de el.
Acum e alegerea ta.
  • ammazon

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu recomand Auto A din incinta Faur.
Skip ads

  • alecu26

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salutari,de 5 ani merg numai la EDS.Multumit deplin,am trimis acolo foarte multi amici,rude,etc.Toti multumiti.Recomand!
  • BMarius

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
care sunt costurile pentru schimbat kitul de distributie pt Z16XE . ? unde imi recomandati sa merg?
  • howardmvp

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2017

  • Mesaj Privat
NU recomand service-ul EDS auto! Oamenii de acolo sunt niste dobitoci, in frunte cu Marius(desteptul cu calculatorul), Dragos(expertul in masini). Pentru probleme mai complicate decat un filtru/schimb de ulei, oamenii se uita doar cum sa te arda la bani si atat!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Intr-adevar, in viata ne lovim de multi dobitoci.
Skip ads

  • ctrnovice

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2016

  • Mesaj Privat
howardmvp a scris:NU recomand service-ul EDS auto! Oamenii de acolo sunt niste dobitoci, in frunte cu Marius(desteptul cu calculatorul), Dragos(expertul in masini). Pentru probleme mai complicate decat un filtru/schimb de ulei, oamenii se uita doar cum sa te arda la bani si atat!


detaliaza ce probleme ai avut; romanii se pricep foarte bine la aruncatul cu c....t la modul gratuit
eu am fost la baieti in service si chiar nu au dat gres atunci cand s-au confruntat cu o problema la Insignia mea, nu au "bajbait" dupa solutii....Dragos "cam" stie ce vorbeste si e un baiat fain si din contra, nu m-a ars la bani ci a cautat solutii sa ma ajute sa ies cat mai bine.

cu o astfel de atitudine, ca a ta, crede-ma, ca si eu te-as arde la bani Smile)

EU, II RECOMAND PE BAIETII DE LA EDS!
  • howardmvp

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2017

  • Mesaj Privat
@ctrnovice

Toate detaliile le gasesti incepand cu prima postarea a mea din:

https://www.clubopel.com/vie...asc&start=740

As fi un prost doar sa arunc cu noroi in cineva fara argumente solide!

Poate tu si alti 9999 de clienti au fost multumiti de ceea ce s-a intamplat acolo. La mine din pacate a fost alta situatie...dar ce mai conteaza 1 client nemultumit cand avem atatia multumiti?

Stima!
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Se cam intrece orice limita a bunului simt in acest topic.

Adica una e sa iti exprimi o nemultumire sau o experienta neplacuta, legitima, si alta e sa militezi impotriva unei persoane sau a unui business.
Vreau sa fac un lucru clar: cei care profita de fiecare oportunitate sa incerce sa strice imaginea cuiva - chiar si printr-un limbaj civilizat, lipsit de vulgaritati, dar cu intentii malitioase - vor fi dati afara de pe forum la propria mea discretie.
Aviz si amatorilor de flame!

Avand in vedere ca EDS se promoveaza pe forum in sectiunea Publicitate, va garantez tuturor ca noi nu vom promova niciodata business-uri care nu opereaza la standarde inalte sau care au o reputatie cel putin controversata.
Am refuzat colaborari din acest motiv si vom refuza in continuare.


Intr-o lume ideala, rezonabil ar fi ca intai sa incercati sa rezolvati situatia pe cale amiabila, in privat, cu service-ul respectiv.
Daca nu rezolvati nimic sau sunteti nemultumiti si asa, puteti posta pe forum experienta si sa o sustineti cu dovezi (nu exagerari, nu generalizari, nu insulte).
Acceptam doar situatii legitime si ii invitam pe cei responsabili de service-ul acuzat sa intervina cum cred ei de cuviinta.




In alta ordine de idei, ca sa va salvez umpic de timp, am facut un sumar al postarilor facute in acest topic din 2011 pana astazi.
Cine vrea sa inteleaga si nuantele voturilor este invitat sa citeasca topicul intreg.

EDS service:
  • 50 recomandari
  • 7 contra

Autoa:
  • 7 recomandari
  • 1 contra

Revizieopel:
  • 4 recomandari

“La Viorel'' intre Aparatorii Patriei si Ira
  • 2 recomandari
  • 1 contra

GTT
  • 1 recomandari
  • 1 contra

Service-uri cu doua recomandari:
  • Master Motors din Sector 3
  • Radacini motors

Service-uri cu o recomandare:
  • DTH Auto Serv
  • Jacks Pit Stop
  • BET AUTO SERVICE FUNDENI
  • Autozone
  • Motor Service
  • Master Tuner
  • Mihai de pe ecu.ro
  • domnul Catalin langa Selgros Pantelimon
  • DNC Service
  • Metivoservice
  • “brancoveanu la intersectia cu nitu vasile
  • autoleader
  • rrr-autoshop
  • Erebus
  • Rim autologistic

  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu azi am facut o diagnoza la EDS.Sunt un critic inascut,nu un pupincurist dar iti recomand EDS.eu am fost astazi la ei si tot asa credeam cas unt doar 'umflati' de prieteni pt reclama.Te asigur ca m-am dus la 4 service-uri inainte si nu stiau cum sa mai o lalaie ca sa teraca timpul si sa iti ia banii pe
nimic.Aici,pt prima data am vazut niste mecanici care se agata de orice simptom ca sa gaseasca defectiunea.Singurii unde nu urmaresc decat sa schimbi piese ca sa castige din manopera.Nu mai zic de bunul simt,niste baieti amabili ,strict implicati la problema respectiva air la sfarist ma asteptam sa mai puna ceva cheltuieli pe fisa de diagnoza da nimic,ba dinc ontra mi-au facut si o reducere.Recomand cu incredere.
Skip ads

  • gogosica

  • Mesaje scrise: 214
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2011

  • Mesaj Privat
la inceput, acum 7 ani, tot la fel auzisem sau am citit pe undeva ca EDS (ba nu un coleg de pe club zicea ca nu e multumit si e prea mult de scris) nu sunt buni, ba ca nu fac nimic decat daca vii tu cu ideile, ba te lungesc smd................................ blablabla

dar vreau sa va zic ca am prieten cu scoala de mecanici auto si de maistru mecanic auto, cu studii in compozitia metalelor, cu experienta in mecanica, si cat poate el sti in toti anii astia de experienta,

dar

la fel pana nu m-am dus la EDS nu am fost multumit de masina

super marius, un baiat fin care cunoaste/stie, si iti raspunde la toate intrebarile si presupunerile pe care le ai, nu cauta sa te fure, nici nu mi-a lasat impresia, din contra am primit si o reducere consistenta, ii recomand cu mare placere si incredere

va rog sa ma crede-ti ca nu eram multumit de masina, motor adica, si am inceput sa il analizez pe toate partile cu prietenul meu, stateam multe ore si il analizam, dar pana nu am ajus la EDS nu am schimbat cu nimic mersul motorului,

colegu suspendat, (nici macar nu ma mai chinui sa iti caut numele, nu meriti), si bine ca te-au suspendat administratorii, iti dai seama ca nu mai meriti nici-o atentie, ai decazut orice ai mai spune.................
daca stai bine si te gandesti pa acest club ai gasit tot ce te interesa, iar administratorilor le multumesc pe aceasta cale pentru munca depusa de a tine cat mai bun acest club.

scuze de greselile de ortografie si de virgule aiurea sau nepuse la locul lor

va doresc numai bine, si ma bucur ca sunt in acest club
  • MMarcel-74

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am de 6 luni un Opel Zafira Tourer si incerc sa-i fac revizia intrucit am in bord mesajul "Change Engine Oil".
Am incercat o programare la EDS dar abia pe 25.09 mi-au spus ca au liber pentru test. Intre timp am primit de la ei o oferta pentru revizie si probabil o sa ajung sa o fac.
Incerc de 3 zile(o inscriere pe site si 3 telefoane) sa o programez la un test la Erebus si primesc acelasi raspuns: “asteptati sa va sune cineva de la noi”.
La Radacini e aglomerat dar m-a linistit discutia cu domnul Adi, i-am spus de mesaj si mi-a povestit cam despre ce ar fi vorba.
  • florin70

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu recomand EDS. OK, se pricep, , OK< au preturi maricele, OK< te ciupesc la costul componentelor, dar toti fac asta. Ce le reprosez? Pai.. am platit acum 4 ani peste 1000 Euro pentru segmentare, cuzineti, simeringuri, etc, etc. Destul de mult spun eu, dar ..asa e cand te duci la pomul laudat. Problema e alta, dupa reparatie am mai circulat 25000 km. Si ...deodata, iar consuma ulei, iar "check engine" cu eroare de catalizator, exact ca inainte de reparatie. Pai doar atat tin segmentii? Am uitat sa va spun, masina are 95000 km. Pe bune. Acum...asta e, alti bani, dar si alt service.
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Poate consuma ulei prin alta parte. Supape, etc.
  • florin70

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
repet, 95000 km cu raparatie motor la 70000 km. Deci da, s-au schimbat semeringuri, garnituri, prelucrate scaunele de supape, planat chiulasa(cel putin asa mi-au facturat), cuzineti de palier, totul cu piese scumpe. Azi am mers cu un taxi Logan 1.6 cu GPL 512000 km fara reparatie la motor. Sunt plin de invidie
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Va inteleg frustrarea, dar nu inteleg de ce considerati ca e vina noastra.
Asa cum ati scris in alt post, s-au folosit cele mai bune componente disponibile la acel moment.
Un lucru interesant este ca "Dupa rk, nu a consumat un gram cam 20000km, acum consuma ca înainte."
Ar trebui vazut ce s-a intamplat dupa acesti 20000, poate ati trecut pe alt tip de ulei, sau alta interventie ce ar fi declansat problema. Si bineinteles, vazut ce eroare este.
Si fara suparare, nu ati cheltuit "peste 1000 de euro" ci chiar un pic sub 800 eur cu TVA, calculand la cursul BNR din acea zi, inclusiv distributie, pompa apa, revizie...
  • Marius knz

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2017

  • Mesaj Privat
EDS un service ok,personal amabil si mecanici (Dl Nelu) de nota 10(profesional cat si ambili iti explica tot ce fac la masina) momentan am apelat pentru lucruri minore ,schimbare antigel + spalare sistem racire.Voi apela cu siguranta pe viitorul apropiat la mai multe operatiuni Very Happy recomandat.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
florin70 a scris:repet, 95000 km cu raparatie motor la 70000 km. Deci da, s-au schimbat semeringuri, garnituri, prelucrate scaunele de supape, planat chiulasa(cel putin asa mi-au facturat), cuzineti de palier, totul cu piese scumpe. Azi am mers cu un taxi Logan 1.6 cu GPL 512000 km fara reparatie la motor. Sunt plin de invidie

Ai folosit ulei GM 5W30, la cat a fost schimbat dupa RK motor ?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR