Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Buna seara si scuze pentru raspunsul tardiv.

Legat de oring, asa procedam in mod normal.
Daca nu ati rezolvat deja (luni si marti nu s-a lucrat iar cele 3 zile ramase in aceasta saptamana erau deja ocupate 100%), lasati-mi in privat numarul de telefon si va sunam noi.
Insa va rog aveti in vedere ca primul loc liber suficient pentru operatiunile enumerate ar fi abia vinerea viitoare.

Later Edit: acum am observat ca ati stabilit deja toate detaliile cu colegul meu Dragos. Va asteptam.
  • justice11

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Insignia 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Buna seara si scuze pentru raspunsul tardiv.

Legat de oring, asa procedam in mod normal.
Daca nu ati rezolvat deja (luni si marti nu s-a lucrat iar cele 3 zile ramase in aceasta saptamana erau deja ocupate 100%), lasati-mi in privat numarul de telefon si va sunam noi.
Insa va rog aveti in vedere ca primul loc liber suficient pentru operatiunile enumerate ar fi abia vinerea viitoare.

Later Edit: acum am observat ca ati stabilit deja toate detaliile cu colegul meu Dragos. Va asteptam.

Va multumesc pentru raspuns.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara,
placa+disc+rulment ambreiaj, volant, simering pentru masinuta W0L0AHL3552189742, z19dtj cutie M32
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Buna Ziua

Am si eu o programare la EDS saptamana viitoare si as vrea sa siu daca se poate plati cu cardul.Multumesc si astept un raspuns.
  • andu.frf

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 Dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Se poate plati si cu cardul... am vazut si ceva de Card avantaj in rate !
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nu neaparat de rate dar sa platesc la POS.
  • redfoxy

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua dl Andrei

Va rog sa-mi spuneti cat costa si cat dureaza schimbarea pompei de apa la un motor z22se de pe o vectra b.
Mentionez ca nu am piesa .

Multumesc
  • justice11

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Insignia 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Buna seara si scuze pentru raspunsul tardiv.

Legat de oring, asa procedam in mod normal.
Daca nu ati rezolvat deja (luni si marti nu s-a lucrat iar cele 3 zile ramase in aceasta saptamana erau deja ocupate 100%), lasati-mi in privat numarul de telefon si va sunam noi.
Insa va rog aveti in vedere ca primul loc liber suficient pentru operatiunile enumerate ar fi abia vinerea viitoare.

Later Edit: acum am observat ca ati stabilit deja toate detaliile cu colegul meu Dragos. Va asteptam.


Buna ziua,
Va multumesc pentru promptitudinea si profesionalismul cu care ati onorat comanda!
Totul a decurs conform asteptarilor.
Multumesc pe aceasta cale domnului Dragos, pentru atentia acordata clientului si domnului Mihai, postul 6 de lucru, pentru acuratete, rabdare si competenta.

Voi reveni oricand ca fi nevoie, cu incredere, chiar daca vin de la Targoviste!
Recomand si altora!
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am fost si eu la o diagnoza la EDS.Recunoasc ca initial ,eram putin cam rerticient,crezand ca acest service isi face reclama falsa pe grupuri insa va asigur nu e asa.Dupa aproape 2 ore in care masina a fost testata atata electronic,electric cat si putin mecanic nu am reusit totusi sa ii descoperim 100% cauza defectiunii dar cred ca suntem pe aproape.In schimb e de apreciat atitudinea celui care a facut diagnoza,parca Marius se chema,care,spre deosebire de jepcarii de mecanici pe la care am fost si care nu stiau ce sa mai bibileasca pe la masina doar doar sa mai treaca timpul si sa ii vad eu cum cum transpira muncind pentru a mai ma stoarce de bani dar nici pe departe sa se implice in descoperirea cauzei,la EDS,am avzut o implicare toatala si mai mult,spre sfaristul diagnozei ,asteptandu-ma ca de obicei(cum am patit la alte servic-uri),ca pe nota de plata sa mai imi bage cateva ceva in plus chair daca erau vizibile sau nu,la EDS ,din contra mi s-a facut si o reducere si de la 120 am platit 80lei .Recomand cu incredere toatala!
Acum incerc sa rezolv problema instalatie de GPL care,din ce am vazut,ar cam provoca defectiunea pentur care am venit la service,dupa ce o voi face voi reveni tot la EDS. Cred ca e singurul service in care nu intri cu inima stransa si cu ochii pe masina ca pe butelie!Bravo lor,asa se castiga clientii nu prin escroocherii si jecmaneala!
  • deleted-121107

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut, vreau sa cumpar un Opel second (o Corsa cu cutie automata) si ma intereseaza o verificare temeinica. Spuneti-mi va rog cat costa si cam cat dureaza. Multumesc!
  • LGica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, ma puteti ajuta si pe mine cu o problema va rog. Am un Opel Astra h din 2004, 1,7 cdti, si am o problema cu compresorul de clima pe care l-am schimbat. Pe masina aveam unul fara ambreiaj cu codul WC, si am pus unul cu ambreiaj cod WJ. Ce trebuie modificat ca sa mearga? sau macar o schema electrica pentru clima ca nu am gasit pe niciunde. Multumesc frumos!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Buna ziua, pe langa modificarile de natura electrica mai trebuie facute niste setari in module. Daca nu stiti exact ce aveti de facut, mai bine apelati la altcineva. La noi in service au venit mai multe compresoare cu bobina arsa si ambreiajul prajit din cauza "conversiei" facute gresit.
Accesati si discutia dedicata - https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=139330
Cititi si aici - https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=16493
  • LGica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Buna ziua, pe langa modificarile de natura electrica mai trebuie facute niste setari in module. Daca nu stiti exact ce aveti de facut, mai bine apelati la altcineva. La noi in service au venit mai multe compresoare cu bobina arsa si ambreiajul prajit din cauza "conversiei" facute gresit.
Accesati si discutia dedicata - https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=139330
Cititi si aici - https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=16493



Setari am gasit in op com unde trebuie modificat compresor cu ambreiaj din 2 locuri, mai trebuie si din alta parte? Si ce trebuie modificat electric? Multumesc
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=103084
https://www.clubopel.com/vie...p=1883882#1883882

Daca mai aveti intrebari, va rog folositi topicurile dedicate problemei.
  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua, un pret pentru buton esp si montaj, la vectra c 2002 z18xe? Exista mufa in bord. Multumesc!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Butonul este 111 lei.
Daca mufa exista si este conectata, puteti monta chiar dvs. butonul. Daca este necesara cablarea, se adauga 150 lei.
  • manu66

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua Andrei si toata echipa EDS....

Detin un Vectra C (recent adus din Anglia, cu volan recent mutat care urmeaza sa treaca prin RAR), 1.9 CDTI (motor Z19DTH) de 150 cai, din 2008, cca. 158k km. Sunt din Craiova.
Problema mea:
- de 2 zile martorul spirala a inceput sa palpaie si nu reuseste sa-si faca regenerarea DPF nici la drum intins (35 km dus in treapta II la 3000-3500 ture si 35 km intors tot in a II-a dar la cca 4000 ture) si nici fortat cu tech2 (initiaza procesul, creste consumul si turatia la 3500, dar nu creste temperatura peste 250 grade pe esapament, pe lichidul de racire fiind cca 85);
- cand e motorul cald scoate fum mult, alb nu negru;
- DPF si turbina au fost inlocuite acum un an jumate cu altele noi, in Anglia;
- pe tester nu apare nici o eroare.

Ce sfaturi/solutii intrevedeti si cam care ar fi pasii de urmat daca ar fi sa puneti voi in practica aceste solutii...riscuri...etc?

In asteptarea unui raspuns, numai bine si multumiri anticipate...
Petre.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut, am discutat deja cu Claudiu despre mașina ta și i-am dat câteva direcții de urmat.
  • mishu15ro

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Imi poate spune si mie cineva, la un Opel Astra G din 2009, becurile din consola care ilumineaza cele trei potentiomentre (caldura, viteza ventilatie si mod de ventilatie) unde sunt ascunse? Am desfacut rotita centrala si nu se afla acolo. Mentionez ca doar jumate din panou (partea dreapta) este iluminata si cea stanga nu este iluminata (inclusiv becul de recirculare). Becul care trebuie inlocuit stie cineva ce model este? Am studiat cartea tehnica electronica disponibila pe acest site si acolo zice ca este un bec sub butonul central dar, probabil fiind model mai nou, ar fi modificat aceasta pozitie a becurilor.
Mii de multumiri,
Mircea.
  • mihai770

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare!
As vrea si eu un pret manopera si piese pentru un Opel Zafira din 2001 motor 1,8 benzina(Z18XE) cu kit Conti si pompa apa Valeo. Multumesc!
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR