Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
adi tks. conform dealer-ului livrarea ar fi undeva intre 10-15 septembrie. regret ca pt 1 mie de euro am ratat camera 360 grade si scaunele agr ventilate/masaj/etc. initial o configurasem asa dar a trebut sa renunt la ele dupa un conflict intre pachete. abia dupa ce a aparut configuratorul online am vazut ca le puteam pacali dar masina intrase in fabricatie si nu a mai putut sa fie modificata.
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
post dublu
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu am avut conflicte intre pachete.Am pus si camera 360 si AGR (interior bej).Singurul conflict a fost intre pachetul drumuri grele si jantele standard pe 18.A trebuit sa aleg Diamond Cut pe 18.
  • silviusind

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2008

  • Mesaj Privat
http://www.opel-blog.com/20...nsignia-bestellt/
Se pare ca comenzile sunt peste asteptarile celor de la Opel.Cert e ca si pe mine actualul model m-a facut dupa 15 ani sa revin la Opel.Tocmai am comandat noul Country Tourer
Skip ads

  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Termen de livrare ptr Romania, cineva ? Leasing aprobat, avans achitat de abia astept
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am comandat-o pe 10 mai , a fost fabricata pe 12 august iar azi am primit email ca e in Gyor. am si achitat-o azi ,livrarea ar fi undeva intre 10-15 septembrie.
am pierdut cam 1000 euro din cauza devalorizarii $. in factura azi euro a fost 4.64.
  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Bravo bãieți sînteți tineri si va plac opelul este o masina frumoasa.am vazuto pe cea nouã diesel .știți are cumva tot motor de fiat.cea de 1.6
Diesel e motor fiat.mult noroc
  • vvede

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Personal nu prea am inteles mare lucru din postarea de mai sus - dezactorduri, cratime lipsa, semne de punctuatie lipsa...
Skip ads

  • niculae matei

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Opelel are același motor de fiat?.ma refer la motorizarile dizel .Eu am vãzut unul din 2017 motorul este un fiat 1600 cc.La fel ca cel de lancia delta nu stiu cele Pe benzinã
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
AState a scris:Termen de livrare ptr Romania, cineva ? Leasing aprobat, avans achitat de abia astept

Comandata 13 iulie.Termen 7 luni.Configurata de mine.Dar gasesti si pe stoc si o ai intr-o luna.Depinde cat de mult vrei sa o personalizezi.
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Sâmbãtã ajung la Rãdãcini ptr revizie la suzuki . Cat o dura stau pe capul celui de la Opel(agentul care s-a ocupat de mine ã plecat la alta firma).
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
niculae matei a scris:Opelel are același motor de fiat?.ma refer la motorizarile dizel .Eu am vãzut unul din 2017 motorul este un fiat 1600 cc.La fel ca cel de lancia delta nu stiu cele Pe benzinã


Insignia GS nu are nici un motor "de fiat" ci de GM_Powertrain_Torino(vezi linkul de mai jos). GM a platit 1.5 miliarde euro ca sa rupa legatura cu Fiat. pana atunci toate motoarele comune au fost Fiat-GM Powertrain(dezvoltate in colaborare).

https://en.wikipedia.org/wik...Powertrain_Torino
https://en.wikipedia.org/wiki/JTD_engine
Skip ads

  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,

Tocmai am dat avans pentru noul Insignia. Smile Am o nelamurire legata de Pachet de asistenþã ºofer 1 care apare bifat automat fara cost pe configuratorul de pe site-ul Opel dar la dealerul Opel acest pachet nu apare in lista de optiunii sau in dotarile standard.
Intrebarea pentru cei care sunt norocosi si au primit deja masina este daca au ca dotari urmatoarele din Pachet de asistenþã ºofer 1
-Detector pietoni fata
-Franare in caz de coliziune (la viteza joasa)
-Indicator distanta
-Sensor indicator lane keep assist
-Sistem evitare coliziune frontala
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Acel pachet(asistenta sofer1) este in standard ptr toate cele 4 echipari.
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa reiese din configurator si pliantul cu opel insignia. Nelamurirea mea vine din faptul ca aceste dotari nu apar pe configuratia facuta la reprezentanta opel. Din cate am vazut folosesc alt configurator, nu cel de pe site-ul opel. Si atunci ma intreb daca o sa le am pe masina chiar daca nu sunt trecute pe configuratia masinii care a fost atasata la contract. Din acest motiv as dori sa aflu un raspuns de la cineva care a comandat si a primit masina. Am trimis un mail la info@opel.ro si mi s-a raspuns ca mailul a fost trimis la departamentul corespunzator unde va fi analizat.
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Daca acolo scrie ca acea obtiune este inclusa si nici nu se poate selecta ca si celelalte bifate(ex geamuri electrice,Pachet climatizare Premium -ptr Inovation etc)E corect ceea ce spun?
  • MAndreiPetrica

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B15XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Asa ar fii corect. In partea de jos pe site-ul opel se specifica:
Opel va depune eforturi sustinute pentru a asigura acuratetea si actualizarea continutului acestei pagini de internet, dar nu îsi asumã rãspunderea pentru niciun fel de daune sau pierderi cauzate de utilizarea informatiilor de pe pagina de internet. Anumite informatii de pe aceastã paginã de internet pot fi incorecte ca urmare a modificãrilor aduse produselor de la lansarea acestora. Unele dintre echipamentele descrise sau ilustrate pot fi disponibile doar pentru anumite piete sau la un pret suplimentar. Opel îsi rezervã dreptul de a schimba oricând specificatiile produselor. Pentru specificatiile actuale ale produsului comercializat în tara ta, te rugãm sã contactezi dealerul Opel local.

Mi se pare ca lasa loc de interpretari... una gasesc pe site si alta la dealer
  • EIulianNicolae

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2017

  • Mesaj Privat
stai linistit ca daca vine fara vreo optiune din pachete dealerul o sa dea din umeri .o sa dea vina pe opel Romania ,ei la randul lor pe dealer si tu nu o sa rezolvi nimic, sunt patit
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu ne am intrebat de ce pana acum nu are nimeni, din cei ce au comandat, Insignia Grand Sport?Eu cred ca, 99% se datoreaza faptului ca pe 14 sept este Frankfurt Motor Show si dupa aceasta vom primi masinile.De ce (sever iulian)dupa 12 august ajunge in Romania intr o luna de la Gyor,comanda facuta in 10 mai?Eu am comandat o pe 7iuie si mai mult ca sigur apare la radacini intre 25sept si 10 oct.Ce credeti,am putina dreptate?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am vazut azi o Insignia sedan negru model nou, cu numar de Germania. Exact cum am spus cand am vazut pozele, azi pe real m-am lamurit ca am avut dreptate, nu-mi place defel grila fata. Si nici din spate nu m-a impresionat masina. Stiu ca gusturile sunt subiective, dar in opinia mea primul model e mai expresiv si mai german, daca pot sa spun asa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR