Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Cand oare ai ajunge si eu la nivel 60?
Skip ads

  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu am ViIN dar am job Numbers Ce pot face cu el pot afla câte ceva? Mâine mi au spus ca este data producției când credeți ca primesc VIN-ul și apoi masina?
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Folosesti link-ul asta https://my.opel.ro/api/opel/...o?vehicle_key=VIN si in loc de VIN pui JobNumber.
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am primit VIN-ul WOVZT6EBXJ1065323 Pot afla in ce stadiu este masina si ce se mai poate face cu acesta (fara a apela la dealer)Ma ajuta cineva?
Skip ads

  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu prea. Descaca aplicatia pe mobil. Iti adaugi masina si nu se intampa nimic. La mine, cica e in zona libera si asteapta radacini sa primeasca factura de la opel sa o plateasca. Apoi mai dureaza cel putin 8 zile sa ajunga la dealer. O primesc cel mai probabil in noiembrie desi ei ziceau la începutul lunii octombrie. Asta e
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Grand Sport 2018 a scris:Am primit VIN-ul WOVZT6EBXJ1065323 Pot afla in ce stadiu este masina si ce se mai poate face cu acesta (fara a apela la dealer)Ma ajuta cineva?


Daca dai click -> https://my.opel.ro/api/opel/...W0VZT6EBXJ1065323
si cauti dupa lastVehicleEvent o sa gasesti valoarea "42" = The car left the factory gate, adica masina a iesit pe poarta fabricii.

Cand o sa ajunga la centrul Opel Southeast Europe , adica in Gyor Ungaria, lastVehicleEvent o sa fie 43 si tot asa.

Inca un pic si o conduci pe drumurile patriei Smile
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Mulțumesc.
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@Grand Sport 2018: Daca folosesti valoarea din propietatea "sono" : "0002VBE6" adica deschizi linkul https://my.opel.ro/api/opel/...icle_key=0002VBE6
iti dau o estimare a datei de livrare ( estimatedDeliveryDateTime : "1509663600000" -> convertesti doar primele zece 1509663600 cu site http://www.onlineconversion.com/unix_time.htm) : 2 Noiembrie Smile
Skip ads

  • GabiA

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Noua Insigna este o masina superba. Ce mai puteti spune despre ea? Ce va nemultumeste? Ce va place la ea? Cum se comporta in oras? Dar la drum intins?
Garda la sol cum vi se pare? Ar fi suficienta pt iarna?
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Adi4Opel a scris:@Grand Sport 2018: Daca folosesti valoarea din propietatea "sono" : "0002VBE6" adica deschizi linkul https://my.opel.ro/api/opel/...icle_key=0002VBE6
iti dau o estimare a datei de livrare ( estimatedDeliveryDateTime : "1509663600000" -> convertesti doar primele zece 1509663600 cu site http://www.onlineconversion.com/unix_time.htm) : 2 Noiembrie Smile


Am facut si eu chestia asta cu VIN meu si dupa convertire imi scrie 29 oct 2017. Sunt la event 48 - Car on stock in your country. Vineri cand am sunat la Radacini cei de acolo mi-au zis ca masina e in gyor.
Poate e data la care iese din fabrica si ajunge la gyor. de acolo mai dureaza 2 saptamani: emitere factura catre dealer Romania, plata si transportul pana in Romania. Apoi pregatirea de vanzare etc. Mai dureaza
Eu am urmatorul VIN : W0VZT6EG6J1044478
  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Adi4Opel...te rog te poti uita in ce cod se mai afla masina mea?Eu nu pot deschide si nici mesaj nu am putut sa ti trimit.Multumesc
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
@Grand Sport 2018
M-am uitat eu si vehicolul tau se afla in cod 42 - The car left the factory gate
Deci mai ai putin de asteptat si probabil o sa ajunga la dealer !

P.S: astept niste pareri despre comportamentul masini cand o sa o primesti !
Skip ads

  • Grand Sport 2018

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Anglia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Domnilor -e posibil ca in acest moment sa mi raspunda la un mail cei de la Radacini ca masina a ajuns la Gyor si termenul de livrare este in jurul datei de 25 noiembrie in contextul in care pe 20 a fost in cod42 pe 25oct cod 48.E posibil ca acel link sa nu fie bun?
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca cei de la Radacini mi se par putin "unprofessional" insa dau cele mai mari discounturi. Si eu tocmai ce am dat un mail catre ei ca apare pe site-ul opel o masina la ei pe stoc cu motorizarea care ma interesa pe mine si aceea masina am vazut-o de acum o luna si am sesizat problema ! Raspunsul lor a fost ca ei nu au cunostinta de acea masina .... Pai si mie mi se pare putin tras de par termenul de livrare daca deja masina este livrata de la gyor, m-as increde in statusul opel mai mult decat in ce afirma cei de la Radacini. Acel status e bazat mai mult ca sigur pe un sistem automat de tracking astfel ca e cam greu sa fie fals decat daca nu corespund acele coduri cu ce stim noi ! Mai exzista varianta sa traga ei mata de coanda si nu au platit factura catre opel ca sa mai faca bani tai puii la ei in cont !
  • AState

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2017

  • Mesaj Privat
E posibil sa mai traga de bani una doua saptamani. La mi e e leasing asa ca ei se factureaza intre ei, cum si cat platesc eu la leasing nu e treaba lor. Si mie imi apre la nivel 48 iar Radacini zice ca masina e in gyor. O sa sun la leasing sa vad daca ei au platit ceva la Radacini.
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sunt curios de consumul la 2.0T 4x4 automat, de la cei care au jucarii d-astea Smile
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Salut,
Am primit si eu vin-ul :W0VZT6EBXJ1065922.
Cum pot sa verific codul in care se afla masina? Sau poate cineva sa ma ajute?
Mulțumesc!
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ska a scris:Sunt curios de consumul la 2.0T 4x4 automat, de la cei care au jucarii d-astea Smile


7-8 la drum lung si 9 mixt. experimental am scos si 6,.. daca nu depasesc 100 km/h.

  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
7-8 afara la ce stil de mers/viteze?
afara daca te "grabesti"?
Oras?
ms Smile
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
@AState, seria ta de sasiu deja apare in EPC. Data fabricatiei 07/10/2017 (?)... motor D20DTH (?), AT8-AF50 ... frumoasa configuratie - iti trimit (daca vrei) pe PM dotarile sa vezi daca au inclus tot ce ai cerut.
@Grand Sport 2018, VIN-ul tau nu este decodat de EPC...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR