Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:Griul saracului™ , va rog, nu mai stati suparati ca glumisem 😀


Ne-a trecut, pantalon, dar ai luat ceva injuraturi atunci..., cel putin in gand...
Vad ca ai facut-o marca inregistrata.. SmileSmileSmile
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mihai1983 a scris:Cosmin, poti veni cu ce vrei numai sa fii prezent, facem exceptie prima data.


S-o gasi vreun coleg de breasla sa ocoleasca sa te ia si pe tine...


Ultima modificare facuta de PEmil la Vin 20 Oct, 2017 9:06 pm
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Clar..oricum la aer a inceput iar sa vina cate un damf...a trecut efectul solutiei Winn de la igienizare..in primavara trebuie sa ii fac iarasi...Very Happy


Poate ar fi bine sa schimbi si filtrul de habitaclu (de carbon)
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Astazi am iesit din Bucuresti la o plimbarica de vreo 160 km, dupa ce timp de 2 saptamani am mers numai in traficul urban.
Prima impresie a fost ca s-a cam puturosit, asa ca am tinut-o vreo 10 km pe A2 la 138 km/h in treapta a 4a cu rezultatul pe care il asteptam. Masina si-a schimbat imediat dinamica, iar dupa o repriza de depasiri pe tronsonul Drajna-Slobozia a revenit la masa musculara de asta vara. 😎
De asemenea, astazi am salutat pentru prima oara un coleg cu Astra Sedan Gri™ in trafic. Ne oprisem oglinda la oglinda la semafor. Nu stiu numar, nu stiu daca e turbo, pentru ca am facut dreapta si el s-a dus inainte. E bine ca aceasta comunitate creste..
Doamne ajuta sa se produca si in 2018..
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Mi-a venit o idee. Poate ca e proasta sau poate nu easte.
Facem un recensamant? Cate la Bucuresti cate la Tm cate la Is...etc.
Poate le facem inventar la cate gri de bo$$ultani cate negre cate maro si cate YDMC...ca alte culori nu am vazut.
Si sa stim care vine la intalnire primeste o steluta .....hahahah care nu are de dat o.steluta....

Jucarii pentri adulti....astea sunt acum Astrele noastre.

Seara buna si asteptare usoara colegilor care inca viseaza la masina lor. Eu am fisat 3 luni si 26 de zile. Asta asasa treaca mai usor asteptarea colegilor.

Si da a meritat asteptarea.
Spar sa fiti si voi de acceasi parere.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
chelebet a scris:Clar..oricum la aer a inceput iar sa vina cate un damf...a trecut efectul solutiei Winn de la igienizare..in primavara trebuie sa ii fac iarasi...Very Happy


Poate ar fi bine sa schimbi si filtrul de habitaclu (de carbon)


Schimbam schimbam 😉
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Schimba-l ieri, ce mai astepti!
Poate gasesti si o soseta uitata pe acolo!😂
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Astazi am iesit din Bucuresti la o plimbarica de vreo 160 km, dupa ce timp de 2 saptamani am mers numai in traficul urban.
Prima impresie a fost ca s-a cam puturosit, asa ca am tinut-o vreo 10 km pe A2 la 138 km/h in treapta a 4a cu rezultatul pe care il asteptam. Masina si-a schimbat imediat dinamica, iar dupa o repriza de depasiri pe tronsonul Drajna-Slobozia a revenit la masa musculara de asta vara. 😎
De asemenea, astazi am salutat pentru prima oara un coleg cu Astra Sedan Gri™ in trafic. Ne oprisem oglinda la oglinda la semafor. Nu stiu numar, nu stiu daca e turbo, pentru ca am facut dreapta si el s-a dus inainte. E bine ca aceasta comunitate creste..
Doamne ajuta sa se produca si in 2018..

Este foarte posibil cã și Astra J sã dispunã de un set de senzori autoadaptivi care optimizeazã funcționarea mașinii funcție de comportamentul șoferului. M-am întâlnit cu ei la C4, care oricum este generație mai veche, așa cã sa nu îți faci probleme din punctul acesta de vedere. Le trebuie un oarecare interval cã se se readapteze la noile condiții de drum (nu foarte mare).
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Mi-a venit o idee. Poate ca e proasta sau poate nu easte.
Facem un recensamant? Cate la Bucuresti cate la Tm cate la Is...etc.
Poate le facem inventar la cate gri de bo$$ultani cate negre cate maro si cate YDMC...ca alte culori nu am vazut.
Si sa stim care vine la intalnire primeste o steluta .....hahahah care nu are de dat o.steluta....

Jucarii pentri adulti....astea sunt acum Astrele noastre.

Seara buna si asteptare usoara colegilor care inca viseaza la masina lor. Eu am fisat 3 luni si 26 de zile. Asta asasa treaca mai usor asteptarea colegilor.

Si da a meritat asteptarea.
Spar sa fiti si voi de acceasi parere.


Eu zic ca se poate.. nu-i rau ce zici cu recensamantul.
Cand o sa-mi permita timpul o sa trag la imprimanta invitatii catre topicul asta si le pun sub stergatoare la Turbo Sedanuri.. 🤣🤣
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:
Cosmin95 a scris:Astazi am iesit din Bucuresti la o plimbarica de vreo 160 km, dupa ce timp de 2 saptamani am mers numai in traficul urban.
Prima impresie a fost ca s-a cam puturosit, asa ca am tinut-o vreo 10 km pe A2 la 138 km/h in treapta a 4a cu rezultatul pe care il asteptam. Masina si-a schimbat imediat dinamica, iar dupa o repriza de depasiri pe tronsonul Drajna-Slobozia a revenit la masa musculara de asta vara. 😎
De asemenea, astazi am salutat pentru prima oara un coleg cu Astra Sedan Gri™ in trafic. Ne oprisem oglinda la oglinda la semafor. Nu stiu numar, nu stiu daca e turbo, pentru ca am facut dreapta si el s-a dus inainte. E bine ca aceasta comunitate creste..
Doamne ajuta sa se produca si in 2018..

Este foarte posibil cã și Astra J sã dispunã de un set de senzori autoadaptivi care optimizeazã funcționarea mașinii funcție de comportamentul șoferului. M-am întâlnit cu ei la C4, care oricum este generație mai veche, așa cã sa nu îți faci probleme din punctul acesta de vedere. Le trebuie un oarecare interval cã se se readapteze la noile condiții de drum (nu foarte mare).


In caz ca ei exista, s-au adaptat foarte repede, Silviu!
Acelasi lucru il pateam si cu combina agricola non-euro Vectra, dar aia se infunda la propriu dupa o saptamana in Bucuresti si trebuia forjata obligatoriu cand prindeam liber Smile))
P.S. non euro pentru ca anulasem EGR-ul 🤣
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:Schimba-l ieri, ce mai astepti!
Poate gasesti si o soseta uitata pe acolo!😂


Sau cre'ca dau eu sa sufle inspre picioare si s.a imbibat de la ale mele 😅😅😅😅😅
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Nu cred.. cel mai probabil aeroterma ta sufera de sinuzita cronica🤣🤣🤣
Skip ads

  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut
La intalnire, pe Cosmin il pot lua si eu, cu conditia sa nu se mute din Bucuresti.
Cu recensamantul, nu se poate deschide un nou topic ? In care sa se voteze ce masina este : turbo da sau nu, culoare si locatie ( aici ma gandesc la judet ), pentru berline. Ma gandesc ca unul dintre colegii moderatori ne poate spune daca da sau nu si ne poate da si un ok sau nu.
@ chelebet - nu arunca vechiul filtru mirositor, este bun in sifonier contra moliilor, vrb din experienta😂😂😂😎
Seara buna
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Eu cand am bagat primul filtru in sifonier, dupa doua zile am intrebat-o pe nevastamea daca a schimbat perdeaua de la geam, avea cu totul alt model - de la molii era. 😂😂😂😂
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc, Mihai! Totusi, sper sa ne vedem intr-unul din weekend-urile ce urmeaza, macar noi cei din Bucuresti in prima faza. Apoi punem tara la cale😊
Eu o sa incerc sa o tin cat mai mult la Bucuresti, pentru ca am nevoie de ea, dar daca vine zapada, am pus-o, cu toate TC-urile si ESP-urile 😂😂
Degera Continentalurile si fac "beșicã" pe lateral
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Cu placere. Daca vina zapada te pot ajuta cu niste lant, mai am pe la tara . Il prindem cu suruburi il batem in cuie, merg si ceva negrese. O rezolvam noi cumva, nu te lasam la greu 😉😜
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
E perfect!😊😉


In seara asta am facut si eu presiunea in roti cu mini-compresorul de la Lidl.
2.2 pe manometru.
In stanga spate n-am reusit sa o echilibrez nici batuta.. daca n-a vrut.. n-a vrut 🤣
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
@Cosmin
M-am uitat si eu acum pe onstar - ale mele facute la vulcanizare - arata de mai bine nu ma uitam.
Cand ajung la autosoft in militari sa ii pun ghetele de iarna ii pun sa bage azot si in astea.
Daca nu ai prevazut in buget cele de iarna noi - pt o iarna merg niste sh-uri cu un dot bunicel dupa 2014, sa iti faci treaba cu ele. Acum nu stiu ce dimensiune ai pe masina - cred ca 215/60 r16. Insa daca esti atent si grijuliu merg fara probleme un 205/55 r16 - o dimensiune foarte uzuala.Treci prima iarna si pe urma iti iei noi. - asta ca si idee - eu asa as fi procedat daca masina este neaparat necesara.
Seara buna.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, asa este.
Ca sfat, cand baga azotul, sa le turteasca bine, sa iasa cat mai mult aer din ele pentru a face loc azotului.
Eu ma retrag.
O seara buna tuturor, ne auzim maine! 😊
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:E perfect!😊😉


In seara asta am facut si eu presiunea in roti cu mini-compresorul de la Lidl.
2.2 pe manometru.
In stanga spate n-am reusit sa o echilibrez nici batuta.. daca n-a vrut.. n-a vrut 🤣

Tot la Lidl, urmãrește când aduc pistoale de presiune cu afișaj digital. Sunt foarte reușite pentru mãsurare sau daca ești prin deplasare îl poți conecta la orice compresor de benzinãrie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR