Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Rabdare multa, Alex!
Asa se intampla daca sunt permise toate petardele de Bulgaria..
Skip ads

  • alex1987

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Ma prinde ora 17 lejer pe aici.......... Sad
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Silviu Mustata a scris:
Silviu Mustata a scris:Date fiind unele situații tâmpite cu care m-am întâlnit în service-urile românești, am luat un tester de baterie de la Lidl (care comparat cu un voltmetru de precizie arata o calibrare destul de buna) și am investit vreo 400 Ron într-un încãrcãtor inteligent de baterie care suportã și AGM-urile noastre. Decât nervi cu de-ale Dorel de care sunt pline unele service-uri, îmi pot rezolva singur anumite probleme, pânã la a constata cã bateria este defecta, caz în care încãrcãtorul se decupleazã dupã etapa de diagnosticare, iar în acest caz mã duc la service direct cu verdictul de baterie defecta urmând cã ei sa confirme. Nu este interzisã încãrcarea bateriei cu un dispozitiv corespunzãtor.

Pentru cine ar fi interesat, încãrcãtorul este GysTech 7000 și l-am testat atât pe baterie clasica la C4 cât și la Opel unde a preluat încãrcarea bateriei de la pragul de 75% (cat peste acesta nu as putea sa spun). Oricum încãrcãtorul trebuie sa respecte regula de 10% din curentul bateriei, in cazul nostru 7A. Cu încãrcãtoarele de la Lidl nu se rezolvã nimic pentru cã au doar 3.8A și nu sunt fãcute pentru baterii AGM.


E bun la casa omului!
De unde l-ai cumparat?
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
alex1987 a scris:Mosudan, multa bafta ! Poate ai mai mult noroc Smile.

Mulțumesc, Alex la fel si tie !
Eu am fãcut programare online de pe 9 noiembrie, 2017,pentru 18 ianuarie 2018 si sper sa meargã repede ,sunt al-8-lea ! La capitala nu se fac programãri online ?!
Skip ads

  • alex1987

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Ba da, se fac.....dar nu am luat in calcul varianta aceasta, din pacate !
PS: sunt inca aici Smile)
  • danielus

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu am preferat sa dau 200 lei dealer-ului si s-a ocupat cineva de la ei de tot, inclusiv la Taxe si impozite locale. Ma costa mai mult o zi lipsa de la serviciu + ce consumam pe acolo + benzina + nervi, etc.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
Silviu Mustata a scris:
Silviu Mustata a scris:Date fiind unele situații tâmpite cu care m-am întâlnit în service-urile românești, am luat un tester de baterie de la Lidl (care comparat cu un voltmetru de precizie arata o calibrare destul de buna) și am investit vreo 400 Ron într-un încãrcãtor inteligent de baterie care suportã și AGM-urile noastre. Decât nervi cu de-ale Dorel de care sunt pline unele service-uri, îmi pot rezolva singur anumite probleme, pânã la a constata cã bateria este defecta, caz în care încãrcãtorul se decupleazã dupã etapa de diagnosticare, iar în acest caz mã duc la service direct cu verdictul de baterie defecta urmând cã ei sa confirme. Nu este interzisã încãrcarea bateriei cu un dispozitiv corespunzãtor.

Pentru cine ar fi interesat, încãrcãtorul este GysTech 7000 și l-am testat atât pe baterie clasica la C4 cât și la Opel unde a preluat încãrcarea bateriei de la pragul de 75% (cat peste acesta nu as putea sa spun). Oricum încãrcãtorul trebuie sa respecte regula de 10% din curentul bateriei, in cazul nostru 7A. Cu încãrcãtoarele de la Lidl nu se rezolvã nimic pentru cã au doar 3.8A și nu sunt fãcute pentru baterii AGM.


E bun la casa omului!
De unde l-ai cumparat?

E-Acumulatori.ro, dar mai întâi dai telefon sã întrebi de stoc și foarte probabil sã îți facã un preț pe loc (mai bun, bineînțeles). Eu așa am pãțit și am scos cam 100 Ron in favoarea mea.Au 2 showroom-uri, unul pe Ion Mihalache și altul prin Cotroceni, parca. Eu am întrebat de stocul pentru un showroom și m-am trezit cu o noua ofertã fata de site. Baftã!
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Merci!
Am vazut ca pe net e de la 500 lei in sus!
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Alex1987 ai reușit sa înmatriculezi masina?
Eu am trecut prin focurile înmatriculãrii intre Crãciun și Anul Nou dar am plecat de acolo la 09:30. Liniște și pace.


Astazi am observat în portbagaj ca tabllia este decupata pentru difuzoare. Partea de tabla. Ma gândesc ca s-au gândit ca e mai bine sa o taie ei din fabrica...👍.
Acum iscodeste în minte ideea de a monta extra încã 2 difuzoare. Ce pãrere aveți?
Merita efortul?
Acum nu știu cum tragem semnal pt ele și de unde. Ma gândesc ca mai bine botez 2 difuzoare de bass vs clasica varianta cu subwoofer în portbagaj care ocupã spațiu.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
2 difuzoare de bass clar! Pe partea de inalte nu au probleme difuzoarele, redau foarte bine, dar problema e ca daca dai mai tare de 45 incepe sa distorsioneze in cazul pieselor cu bass.
Stiu de acele decupaturi, m-am taiat in tabla cand am indesat un geamantan. Asa am aflat de ele 🤣🤣

Pentru cine vrea acustica excelenta la un gratar, cred ca sunt necesare cele 2 difuzoare in plus. 😉😎Defapt 3, ca si cel central de pe plansa de bord lipseste.
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Dar cum le montam?
Idei cineva?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Bau Bau, tu ai DVD Navi pe ea?
Skip ads

  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut. E cam greu de montat. Pentru a monta difuzoarele de bass iti trebuie neaparat statie. Se demonteaza o gramada. Este in club pe facebook un coleg care a facut asta. Este o firma specializata. Caut maine si revin cu info.
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin am 950 Europe Navi. Am citit undeva ca suporta 7 -9 difuzoare.
Dacã nu se poate încerc un subwoofer +stație. Ceva de 250 RMS costa 700 RON la care se adaugã montajul. Partea cu firele ca asa e ușor sa le bagi în stație...
Problema e se unde iei semnalul....😩 și mai ales cum pentru a nu afecta garanția...ca tot o extindem😁😁😁


PS: no Facebook...so spread the info here 🙏
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Acum .....

e de inteles de ce are topicul asta atatea pagini......

majoritatea nu au facebook..... stau mai mult pe forum.... Smile
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat


Bunã seara, Opelisti
  • alex1987

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Salutare,
Alex1987 ai reușit sa înmatriculezi masina?
Eu am trecut prin focurile înmatriculãrii intre Crãciun și Anul Nou dar am plecat de acolo la 09:30. Liniște și pace.


Astazi am observat în portbagaj ca tabllia este decupata pentru difuzoare. Partea de tabla. Ma gândesc ca s-au gândit ca e mai bine sa o taie ei din fabrica...👍.
Acum iscodeste în minte ideea de a monta extra încã 2 difuzoare. Ce pãrere aveți?
Merita efortul?
Acum nu știu cum tragem semnal pt ele și de unde. Ma gândesc ca mai bine botez 2 difuzoare de bass vs clasica varianta cu subwoofer în portbagaj care ocupã spațiu.

Salut Bau Bau !
Daps....reusit undeva in jurul orei 18:00 dar in ultimele 3 ore de asteptat a mers doar un ghiseu Sad. Vineri ma duc sa ridic talonul (numerele le pastrasem de la cea veche).
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:Merci!
Am vazut ca pe net e de la 500 lei in sus!

Neștiind cã și la AGM-uri merge regula cu 10% din curent am întrebat de un model mai mic, însã interlocutorul mi-a atras atenția cã arunc banii. Sincer am rãmas mirat. Urmãrește și tu piața și da niste telefoane.
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
salutare
am revenit - cei de la AutoXCustom cred ca au facut lucrarea . O poza cam cu ce se demonteaza
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:Cosmin am 950 Europe Navi. Am citit undeva ca suporta 7 -9 difuzoare.
Dacã nu se poate încerc un subwoofer +stație. Ceva de 250 RMS costa 700 RON la care se adaugã montajul. Partea cu firele ca asa e ușor sa le bagi în stație...
Problema e se unde iei semnalul....😩 și mai ales cum pentru a nu afecta garanția...ca tot o extindem😁😁😁


PS: no Facebook...so spread the info here 🙏


Adio garantie!
Mergi la dealer si vezi daca-ti face asa ceva fara sa pierzi garantia.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR