Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • DRD
  • OP
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!

Vãd ca pentru acest model nu exista sectiune asa ca m-am gândit sa fac una aici (sper ca in viitor) sa fie mutatã direct la modele Opel.
Sunt in asteptarea unui Grandland x si poate nu sunt singurul.
Sunt curios ce echipãri v-ati pus sau dacã e cineva care deja e posesor.
Skip ads

  • Emil 2018

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Salut !
Din 21.12.2017. ma numar si eu printre cei ce asteapta un Grandland X.
1.2 benzina - turbo, Enjoy, pachet Enjoy plus, vopsea metalizata, tapiterie stofa/vinyl, camera mers inapoi, proiectoare ceata,roata rezerva, pachet iarna 1...
Nu am informatii despre data de livrare.
  • DRD
  • OP
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Acum începe lunga perioada de asteptare. Când ai termen de livrare?
Eu tot pe 1.2 Enjoy am mers (am testat masina si m-a impresionat motorul), am pus cutie automata, albã, pachet de iarna 2, navigatie (are si sonorizare Demon), proiectoare, senzori de parcare si jante de 18. Sunt multe pachete tentante dar bugetul 👀
  • aditzu28

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Si mie Grandland X mi se pare o variantã de luat în calcul pentru la anul, când vreau sã schimb mașina. Îmi place ca aspect interior și exterior, dar nu știu prea multe despre fiabilitatea și dinamica mașinii. Aștept cu nerãbdare impresii și pãreri de la viitorii posesori. Tot motorul de 1.2, cu transmisie manuala, m-ar interesa și pe mine.
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Emil 2018 a scris:Salut !
Din 21.12.2017. ma numar si eu printre cei ce asteapta un Grandland X.
1.2 benzina - turbo, Enjoy, pachet Enjoy plus, vopsea metalizata, tapiterie stofa/vinyl, camera mers inapoi, proiectoare ceata,roata rezerva, pachet iarna 1...
Nu am informatii despre data de livrare.

Ce reducere comerciala ai primit ? La K am primit 18% ! M-ar interesa un Grandland , echipare Ultimate , motor diesel 2.0 177cp
  • Emil 2018

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Din intamplare am observat ca unele optiuni s-au scumpit. Vopsea metalizata de la 480 la 530 euro, roata de rezerva de la 100 la 130 euro. Sper sa fie singurele..Pentru discount am raspuns pe privat - asa mi se pare corect.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Ok , merci ! Astept raspunsul !
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Info pentru scut metalic.
http://www.scutmotor.co/scu...-grandland-x-2017
Skip ads

  • LBosoanca

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Braila
  • Masina: Admiral 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Am comandat eu unul de 1.2 benzina alb manual si l-am si ridicat din Brasov saptamana aceasta ca nu aveam rabdare. E singurul ex alb de pe autovit afisat la 17990 net . Eu l am luat in leasing 20500 euro brut cu toate discount urile lor a venit cam 11 %....la pretul de lista....Masina are 95% pe ea ce imi doream eu adica parbriz volan scaune incalzite... Are dual zone climatronic....etc...Drum Bv Severin 380 km foarte aglomerat in medie 6.7 ... Prin oras resetat consumul la 0 si fara eco on.... sare pe la 9 la suta..... Am pus aparatori noroi covorase cauciuc si tavita originala inca 900 lei si numerele 290.... Regret lipsa buton ridicare si coborare automata hayon e greu ca naiba....lipsa lumina portbagaj si priza portbagaj si desii geamurile is atermice si au jaluzele pe spate pun folie pt eventuali indiscreti....Masina e dementiala ca design am primit numai laude ... Nu am reusit sa ii invat nici toate comenzile.... Cam aiurea lane assist ca tb sa conduci super corect fara sa incalci marcajele daca nu semnalizezi iti trage automat de volan sa te tina pe banda ta....Parcarea automata se dezactiveaza singura eu tot cautam in prima zi inca un picior sa tin pe frana 😀ca asa zice la manual dar in panta era nasol.... Are si auto hold nu pleaca de nebuna....vede daca esti in viteza si opresti fara sa pui pe 0 iti scoate automat el din viteza....parca ai un coleg langa tine se cam conduce singura.... 😀😀😀 astept intrebari. PS Excelenta la depasiri mai am un lancer 143 cp 1.8 benzina... E pe acolo si asta..... Am mers pe Rucar Bran excelent se simte si la urcat pante abrupte si la coborari sinuoase..
  • LBosoanca

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Braila
  • Masina: Admiral 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
https://www.autovit.ro/anunt...d-x-ID7GpExn.html
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Felicitari de achizitie.
Spui ca nu ai buton coborare/ridicare automata a haionului....sa inteleg ca nu ai pus tu optiunea, sau pur si simplu nu se poate pune?
In rest cum este dinamica? Simti nevoia de mai multa putere, in anumite situatii?
  • LBosoanca428

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Masina era pe stoc si nu am putut sa pun eu optional acel buton. Daca o configurezi cred ca se poate doar de la INNOVATION in sus adica echiparea superioara.....Nu se simte deloc nevoia de putere suplimentara .... am MITSUBISHI LANCER 1.8 BENZINA 143 cp si nu e vreo mare diferenta la depasiri .... in curbe fiind SUV are o alta stabilitate ....


Skip ads

  • heer

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Cam aiurea lane assist ca tb sa conduci super corect fara sa incalci marcajele daca nu semnalizezi iti trage automat de volan sa te tina pe banda ta
Are cumva cruise control adaptiv?
Cum se simte in curbe?
Cum se descurca la urcare?
O studiez de cca o luna(1.2 benzina inovation+ 23700) si nu reusesc sa ma decid(imi place aspectul dar am dubii cu privire la cei 1.2
Apreciez raspunsurile anticipat
  • LBosoanca428

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Cam aiurea lane assist ca tb sa conduci super corect fara sa incalci marcajele daca nu semnalizezi iti trage automat de volan sa te tina pe banda ta CORECT E NASOL ....
Are cumva cruise control adaptiv? Nu are le ENJOY cred ca de la INNOVATION in sus il are ....
Cum se simte in curbe? Fata de LANCER MITSUBISHI SEDAN tb sa fii mai precaut e totusi un SUV ..... nu m-am hazardat sa le iau cu 130-150 la ora ca la lancer ....
Cum se descurca la urcare? Impecabil am urcat in viteza a 5 a nu ai treaba .......3 persoane si ceva bagaj usor .... o sa vad cu 2 adulti 2 copii si 3 trollere .....
O studiez de cca o luna(1.2 benzina inovation+ 23700) si nu reusesc sa ma decid(imi place aspectul dar am dubii cu privire la cei 1.2 ) - Este excelent motorul cand ai nevoie cei 130 cp se simt ...... consum mediu numai in oras 7.5 pe afara scade la 6.7 ,,,,,
Apreciez raspunsurile anticipat
  • mihail75

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2011

  • Mesaj Privat
totusi cruise control are, nu? Pentru motor m-am documentat si eu, pare ok (sigur.... nu e pentru conducere sportiva). Clima deduc din optiuni ca are. Dar ce poti spune despre infotainment, pot lega telefonul?
  • heer

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2018

  • Mesaj Privat
la varianta inovation are cruise control(comanda pe volan)
clima pe doua zone si guri ventilatie spate
bluetooth pentru telefon,android audo sau apple carplay(merge waze si youtube auto doar audio-sau nu am reusit eu si video)-citeste(in engleza) email,mesaje whatsApp,comanda vocala navigatie si tel(ok google)
Motorul pare ok(o am de cca o saptamana insa nu am decat 200 km facuti pe autostrada dupa care s-a pus pe nins si nu are anvelope de iarna)
  • LBosoanca428

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
mihail75 a scris:totusi cruise control are, nu? Pentru motor m-am documentat si eu, pare ok (sigur.... nu e pentru conducere sportiva). Clima deduc din optiuni ca are. Dar ce poti spune despre infotainment, pot lega telefonul?


are comenzile pe volan dar sa fiu al naibii daca am incercat ... colegu meu zice ca are ... a studiat -o mai bine ca mine ca si-a comandat una mai dotata si ambele au si a mea si a lu care sunt INNOVATION ....

sistemul Iinfotainment OPEL merge beton cu android auto ai google maps waze si daca pui si car play ai si youtube direct pe ecranu infotainment (MERGE CU lg6, s8 si s8+).... eu prefer bluetooth pentru ca ma suna zeci de oameni si se cam ameteste android auto si eu dupa el ... dar la un drum linistit de sute de km e aur sa ai youtube .....
  • LBosoanca428

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2018

  • Mesaj Privat
heer a scris:la varianta inovation are cruise control(comanda pe volan)
clima pe doua zone si guri ventilatie spate
bluetooth pentru telefon,android audo sau apple carplay(merge waze si youtube auto doar audio-sau nu am reusit eu si video)-citeste(in engleza) email,mesaje whatsApp,comanda vocala navigatie si tel(ok google)
Motorul pare ok(o am de cca o saptamana insa nu am decat 200 km facuti pe autostrada dupa care s-a pus pe nins si nu are anvelope de iarna)



merge si video tb sa urmezi niste instructiuni instalezi android auto apoi carstream
http://www.thekirankumar.co...android-auto-app/
APOI Intri in android auto apesi de mai multe ori partea de sus pana i ti zice scrie ceva
Si apoi la setari in partea din dreapta sus se activeaza modul de dezvoltator
Intri pe el si bifezi casuta ce zice de surse necunoscute
Inchizi setarile si aplicatia
Apoi redeschizi si apesi simbolul cu castile in android auto
Si printre aplicatii treb sa apara si car stream
Si am incalecat pe o sa ...Smile

Maina 1.2 benzina consuma 7.1-7.2 in oras medie fara mari iesiri pe afara .... viteza maxima 120 la ora nu am incercat sa o fortez .... acolo sta ea bine in a 6 a ......
  • heer

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2018

  • Mesaj Privat
am facut toate astea dar poate tel e de vina(S7 edge)
  • DRD
  • OP
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
M-am interesat la reprezentata si la o comanda facuta in luna decembrie, am primit termen de livrare la inceputul lunii iunie. Voi cum stati la capitoul asta? Ma tot uit la ofertele actuale (pret in scadere), dar in realitate tot acolo sunt daca fac o simulare (in showroom).
A testat cineva masina pe zapada?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR