Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Masina noua,fie ea si logan, e sfanta. Parerea mea! Bine,acum depinde de varsta si aspiratiile proprietarului.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Categoric! E vorba in primul rand de confortul psihologic pe care il ai atunci cand pleci la drum de cateva mii de km in alte tari si stii ca ai o masina noua, care nu te va lasa in drum, iar daca Doamne fereste se intampla, ai asistenta asigurata.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Pozele care m au decis sã aleg Dark Mahagony. ...cu speranțã cã Intr o zi va arãta și a mea la fel:)). Prea 'criminal' arata. Prea <arãtoasã> cã sã mulțumesc și colegii care nu suferã jargoanele.




Oare daca mi vopsesc jantele arata precum asta?Smile) Cu imaginile astea am sã visez frumos la noapte. Ce zici Cosmin de aceste jante?!
Gata.le am gãsit.


Ultima modificare facuta de CZosin la Dum 17 Jun, 2018 11:13 pm, modificat de 2 ori in total
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
FURNAL a scris:... De asemenea, consumul foarte bun. Nu spun cat e ca sa nu se supere Tai-Pan si Emil Smile. Pana acum am 1500 km si am mers aproape exclusiv in afara orasului, mai ales autostrada intre Ploiesti si Bucuresti, mers relativ lejer.


Eu ma supar pe mine, ca am permis din '92 si nu stiu sa merg cu masina, de scot peste 10 in oras si afara nu stiu daca am scazut sub 6,8-7... In 9300 km am consum de 8,7...
Bravo voua, cei care scoateti consum mic, ca aveti rabdarea sa mergeti cu 100 km/h si doar in depasiri sa va duceti spre 110..., intr-a a VI-a. Eu ii dau a VI-a doar peste 120...
Daca si pe autostrada, unde limita este 130, sunt colegi care merg cu 100-110..., normal ca scot consum mic.
Concluzia: nu ma supara consumul mic, fiecare isi conduce masina cum vrea, sau cum ii permite buzunarul.
Skip ads

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Contribuie mult la aspectul masinii,dar e cam mica garda la cele pe 18 pt drumurile noastre.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Deci daca astea sunt jantele pe 19... e uluitor cat de mult flanc lateral exista pt marimea asta de janta.. pai daca as pune un 245 ... ar fi si mai inalt.. hmm let.s think twice about that🤔

@Daniel, jantele pe 18 au talonul mult mai inalt, 235/45/18, nu va fi foarte rigida.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
FURNAL a scris:... De asemenea, consumul foarte bun. Nu spun cat e ca sa nu se supere Tai-Pan si Emil Smile. Pana acum am 1500 km si am mers aproape exclusiv in afara orasului, mai ales autostrada intre Ploiesti si Bucuresti, mers relativ lejer.


Eu ma supar pe mine, ca am permis din '92 si nu stiu sa merg cu masina, de scot peste 10 in oras si afara nu stiu daca am scazut sub 6,8-7... In 9300 km am consum de 8,7...
Bravo voua, cei care scoateti consum mic, ca aveti rabdarea sa mergeti cu 100 km/h si doar in depasiri sa va duceti spre 110..., intr-a a VI-a. Eu ii dau a VI-a doar peste 120...
Daca si pe autostrada, unde limita este 130, sunt colegi care merg cu 100-110..., normal ca scot consum mic.
Concluzia: nu ma supara consumul mic, fiecare isi conduce masina cum vrea, sau cum ii permite buzunarul.


Emil, cred ca eu nici nu eram in plan cand ai luat permisul Smile))
Stiu ce zici legat de consum, si eu am 13.7 in Bucuresti, noroc ca merg destul de putin aici.
Legat de treapta a 6, eu o folosesc numai atunci cand mentin viteza. Adica urc in a 5-a pana la 139 pe autostrada, am bagat a 6a.si am dat SET la pilot.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
45 pe 235 latime nu e foarte mare talonul. E destul de rigida. Sa nu mai zic de caseta de directie care e solicitata mai mult,articulati..etc. Arata foarte bine ca si aspect,si mie imi plac.😀
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
O sa ma conving in primavara viitoare cat de rigida e.. sper ca nu foarte rau..

In alta ordine de idei, la 130 noi avem undeva la 2600 rpm.. poate putin peste, nu?
Cum se face ca masinuta asta are fix 2500 rpm?🤔
https://youtube.com/watch?v=2WVQeX_JWmY
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
App de garantie,cat aveti? Am inteles ca mai este valabila oferta de 5 ani.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
2 ani. As fi prelungit la 5, dar costurile pt revizie sunt foarte mari in reprezentanta, mai exact 760 lei in cazul meu - Radacini Motors Vitan.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Pai e vorba de 5 ani fara costuri suplimentare. Eu zic ca merita o revizie la ei pt garantie.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
La o exploatare normala de 15k km/an nu prea are ce sa se strice.
Eventualele defecte vor iesi la iveala in primii 2 ani.
Vad cum se comporta in urmatorul an, cand voi face mai multi km decat anul acesta. Daca imi trezeste suspiciuni, probabil ca voi prelungi..
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:Pai e vorba de 5 ani fara costuri suplimentare. Eu zic ca merita o revizie la ei pt garantie.

Cum adica "fara costuri suplimentare"?!
Garantia suplimentara costa......
Probabil ca la tine, ca si la ceilalti care au cumparat masinile in 2018, este deja inclusa in pretul masinii......
Subiectul a mai fost dezbatut pe larg.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
eu am primit garantie extinsa in mod gratuit.
discount-ul primit la masina a fost de vreo 4800 euro.

de ce zici ca garantia a fost inclusa deja in pretul masinii?
cum anul trecut au oferit vopsea metalizata gratuit (acea culoare numita "gri-ul saracului"), anul acesta au oferit garantie extinsa gtatis.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nimic nu e gratis...
sunt facute diverse pachete sa atraga clientii...
sunt diverse "reduceri" in acelasi scop, sa atraga clientii...
insa nu cred ca exista producator care sa vanda un numar mare de masini cu pret sub pretul de productie...
isi reduc partial din profit, dar profit tot exista si e si consistent.
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
xxl_cm a scris:eu am primit garantie extinsa in mod gratuit.
discount-ul primit la masina a fost de vreo 4800 euro.

de ce zici ca garantia a fost inclusa deja in pretul masinii?
cum anul trecut au oferit vopsea metalizata gratuit (acea culoare numita "gri-ul saracului"), anul acesta au oferit garantie extinsa gtatis.

Salutare,
Eu am avut reducere la masina a de 4610 reducere speciala trimit 2/2017 și o reducere suplimentara "client fidel" de încã 550. Deci un total de 5160 EUR.
La reducerea aceasta am adãugat cei 6000 lei de la Remat.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Asa mi-a zis si mie,extra garantie 3 ani gratuit. Maine merg sa o ridic. Am facut casco 460€ fara fransiza la croupama. Programat pt joi la folie geamuri.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Foarte bine faci cu folia pentru faruri! La mine, intr-un an si-a scos foarte bine banii. Daca ma uit cu atentie, suprafata ei este bombardata de pietricele. Daca era farul, nu mai aveam ce-i face, dar folia o mai tin un an, doi, apoi o schimb si totul este ca nou. Cu doar 100 lei.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
La toate am pus pe faruri si nu am probleme. Este o folie transparenta si mai groasa. Frontera e singura fara,are faruri din sticla.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR