Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • CBica

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Bunã seara domnilor. Ca multi de aici si eu sunt de 7 ani jumate posesorul unui Opel Astra G Caravan 1.6 Z16SE Euro 4. Masina am adus-o din Germania in 2011 la 143.000 km cu carte si facturi aferente, super intretinuta masina, iar acum am 183.000. Da, nu circul mult, cam 6000 km pe an +/-. Masina se prezinta si acum ireprosabil, cu un singur defect doar, recent i-a cazut plafonul.
Ca probleme in acesti ani au fost periile la electromotor, solenoidul schimbat, egr curatat de catre mine cu Decarbusol in 2014(fara probleme de atunci), compresorul de AC a cedat si l-am înlocuit, ECU a facut niste figuri in 2015, intra masina intr-un fel de "limp mode", dar cu 200 de lei s-a rezolvat. Astea au fost singurele probleme pe care le-am avut in toti acesti ani. Tehnic vorbind.
In rest, schimb de ulei, filtre, in fiecare an, distribuția schimbata in 2016, bujii noi, garnitura la motor schimbata, 1 singur bec ars in toti acesti ani, bucse noi fata spate, placute frana, cauciucuri, stergatoare... Lucruri de genu, nimicuri. Ulei nu consuma, in ciuda multor povesti, masina trage ca in prima zi. Estetic fara rugina, fara lovituri, interior fara rupturi, ma urc si azi cu drag in ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR