Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Am fãcut mãsurãtorile cu mufa de la CD-player , ventilatie si avari scoase si MID ( nu am Cid) consum 10mA. Conectat CD-player ,ventilatie ,avari 10 mA. Conectat decât MID-ul 300mA , aici este problema. Întrebare : se poate repara ? (poate sa fie de vina condensatorul de pe el ). Daca cumpãr unul nou mai trebuie împerecheate ?
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Alt display + imperechere.
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Ok, mulțumesc.
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Problema rezolvata cu 10 lei: am cumpãrat un întrerupãtor , cablu am avut eu (0,5ml) , papuci si termocontractabil . Am tãiat firul roșu care vine de la display si am înseriat întrerupãtorul.
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Foarte frumos.
Era interesant daca intrerupea si CD-playerul.
  • deleted-110796

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Acum am consumul 10 mA , CD-playerul pentru ce sa il întrerup ? Are fir separat , este tot roșu dar este gros 1,5-2 .
  • SAlyn980

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Sall vreau sa știu și eu ce culoare și ce poziție are siguranta de la portbagaj de la alarma?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pune locatia la profil.

Skip ads

  • DBichicean

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salut dragi detinatori de astra h!am un opel astra h combi din 2004/12 de 150 cai diesel cu buton sport si suspensia sport cu ids+.De ceva vreme imi sta aprins permanent in bord martorul ids+ si cand dau in gropi sau virez in teren accidentat se aprinde in bord drum alunecos cu abs si cu ids+,dupa ce iau contactul se sting ,dar de ceva vreme ids+ sta aprins continu.Am fost la opel si au spus ca e ceva problema pe dreapta fata:senzor rulment,cablajul sau cablajul pana la calculator si trebuia sa las masina la ei 2-3 zile si nu am fost de acord ca ma folosesc de masina zilnic la lucru.Daca sunt gata telescoapele sunt enorm de scumpe la 1200 lei buc noi,dar se pot inlocui cu cele normale dar nu mai functioneaza suspensia sport.Ce parere aveti ?
  • Swerige

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Astra H 1.7 CDTI, motorizare Z17DTH are siguranta pe faza scurta?
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
DA.


Later edit: Vezi siguranta 33 din compartimentul motor.


Ultima modificare facuta de Acidutzu la Joi 01 Aug, 2019 2:46 pm
  • Swerige

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Acidutzu a scris:
DA

Ma poti ajuta cu identificarea respectivei sigurante?
Skip ads

  • Swerige

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Acidutzu a scris:
Later edit: Vezi siguranta 33 din compartimentul motor.

Multumesc frumos! Aceasta este respectiva
33. faruri adaptive, reglarea unghiului farurilor, comutatorul de lumini, siguranta de 5A
  • MIKI33

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2012

  • Mesaj Privat
opelastrah a scris:am un opel astra H din 2005 hachback si nu mi se mai inchide portbagajul.La inceput mi se deschidea ff greu..cred ca nu facea contact ceva iar acum nu se mai inchide.Am incercat sa il inchid manual cu o surubelnita cu haionul ridicat si nu imi blocheaza.Tinand cont ca e electric ma gandeam ca mi s-a dus siguranta.Stie cineva daca are siguranta si ce numar are?Multumesc!
SIGURANTA SE GASESTE IN CUTIA SIGURANTE DREAPTA FATA PE PRIMUL RAND DIN DREAPTA A DOUA SAU A TREIA E MOV .CRED CA ESTE DE 7.5 SAU 10 AMPERI.SUNT DOUA DE ACEIASI CULOARE VECINE
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Swerige a scris:Buna ziua! Astra H 1.7 CDTI, motorizare Z17DTH are siguranta pe faza scurta?

Eu nu stiu sa existe siguranta, circuitele sunt protejate electronic.
Dar totusi in loc sa cauti sigurante care exista sau nu mai bine scrie aci care e oful tau. Si nu te zgarci la vorbe. N-ai lumini? Ai bec clasic/xenon. Ai in bord eroare de bec ars? Restul merg, pozitii, faza lunga, semnalizari, reglaj faruri?
  • Swerige

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Mihai.P a scris:Eu nu stiu sa existe siguranta, circuitele sunt protejate electronic.
Dar totusi in loc sa cauti sigurante care exista sau nu mai bine scrie aci care e oful tau. Si nu te zgarci la vorbe. N-ai lumini? Ai bec clasic/xenon. Ai in bord eroare de bec ars? Restul merg, pozitii, faza lunga, semnalizari, reglaj faruri?

Salutare!
Am primit eroare de bec faza scurta ars. Ciudat ca ele s-au ars la interval de cateva zile stanga-dreapta.

Iar pe tester arata asa:

Becurile sunt clasice. Restul merg: pozitii, faza lunga, semnalizari, reglaj faruri.
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Presupun ca ai schimbat deja becurile. Daca nu schimba-le chiar daca sunt bune si ia unele de calitate.
Daca ai schimbat becurile deja, erorile inseamna ca sistemul detecteaza o rezistenta mare in circuit, asta inseamna ca undeva ai un contact imperfect. Verifica contactele mufei de la bec, vezi sa nu fie oxidate sau inegrite. Curata daca e cazul cu hartie abraziva fina si da cu spray de contacte electrice. Alte locuri unde trebuie sa verifici sunt conectorii farului (trebuie sa dai jos farul pentru acces) si UEC (trebuie sa desfaci placa cu sigurante din compartimentul motor).
Spor!
  • Swerige

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Mihai.P a scris:Presupun ca ai schimbat deja becurile. Daca nu schimba-le chiar daca sunt bune si ia unele de calitate.

Ce becuri de calitate imi puteti recomanda?
  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Philips Orsam Bosch
Din experienta izi zic, am cumparat la proiectoare (le folosesc f rar spre deloc) bec china de 2 lei bucata si nu a mers. Am schimbat cu Philips si surpriza. De atunci nu mai cumpar becuri ieftine.
  • MIKI33

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Mihai.P a scris:
Swerige a scris:Buna ziua! Astra H 1.7 CDTI, motorizare Z17DTH are siguranta pe faza scurta?

Eu nu stiu sa existe siguranta, circuitele sunt protejate electronic.
Dar totusi in loc sa cauti sigurante care exista sau nu mai bine scrie aci care e oful tau. Si nu te zgarci la vorbe. N-ai lumini? Ai bec clasic/xenon. Ai in bord eroare de bec ars? Restul merg, pozitii, faza lunga, semnalizari, reglaj faruri?
Salut.OPEL ASTRA H 1.6 BENZINA HATCHBACK.NU MERG LUMINILE MARSALIER.AM DESFACUT CAPACEL INTERIOR ARIPA STG. SPATE SI AM RELEE CU SIGURANTE IN CAP .CARE ESTE PENTRU MARSALIER?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR