Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • VNicolae803

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Glacius a scris:Urmarind acest tabel .....

Nr/ Amperaj/ Consumator

1 Liberã
2 30 A Aeroterma, scaunele faþã încãlzite
3 40 A Luneta încãlzitã
4 Liberã
5 Liberã
6 10 A Faza scurtã dreaptã, dispozitivul de reglare a distanþei de iluminare a farurilor
7 10 A Lãmpile de poziþie dreapta faþã ºi spate, lampa numãrului de înmatriculare
8 10 A Faza lungã dreapta
9 30 A Instalaþia de spãlare a farurilor
10 15 A Claxonul
11 20 A Inchiderea centralizatã
12 15 A Farurile de ceaþã
13 7,5 A Info-Display
14 30 A Stergãtoarele de parbriz, trapa electricã (Coupé)
15 7,5 A " Geamuri electrice, trapa electricã, sistemul de avertizare antifurt,
oglinzile exterioare reglabile electric"
16 10 A Lampa spate de ceaþã
17 30 A Geamuri electrice
18 7,5 A " Lampa numãrului de înmatriculare, dispozitivul de reglare a distanþei de
iluminare a farurilor"
19 Liberã
20 30 A Geamuri electrice
21 7,5 A " Contactul la cheie, sistemul de avertizare antifurt, radioul,
sistemul Infotainment, sistemul de navigaþie"
22 15 A " Semnalizarea de avarie, Info-Display, computerul de bord, becurile de control,
sistemul Infotainment"
23 10 A ABS, servodirecþia
24 10 A Faza scurtã stânga, dispozitivul de reglare a distanþei de iluminare a farurilor
25 10 A Lãmpile de poziþie stânga faþã ºi spate, lampa numãrului de înmatriculare
26 10 A Faza lungã stânga
27 Liberã
28 7,5 A Iluminarea habitaclului
29 10 A Semnalizarea de avarie, iluminarea habitaclului, cutia automatã de viteze
30 30 A Trapa electricã
31 Liberã
32 10 A " Iluminarea exterioarã pe timpul zilei (Scandinavia), sistemul de control
al aprinderii farurilor, sistemul de avertizare antifurt"
33 20 A Terminalul 30: alimentare remorcã, prizã pentru accesorii (ZAFIRA)
34 20 A " Magazia de CD-uri, Info-Display, radioul, sistemul Infotainment,
sistemul de navigaþie"
35 10 A Cutia automatã de viteze, instalaþia de rãcire a motorului, instalaþia de climatizare
36 20 A Scaunele faþã încãlzite, bricheta
37 Liberã
38 10 A Lãmpile de frânã, cutia automatã de viteze, Info-Display, Cruise Control
39 7,5 A Cutia automatã de viteze, instalaþia de rãcire a motorului, instalaþia de climatizare
40 7,5 A Instalaþia de rãcire a motorului, instalaþia de climatizare
41 10 A Oglinzile exterioare încãlzite


......intradevar siguranta 41 de 10 amperi e la pozitia 41, faza e ca acolo nu era nici o siguranta la masina mea Smile , am luat una de la pozitia 7 si am pus o (siguranta e buna ) ..si tot nu incalzeste nimic la niciuna.
M am pus si am desfacut 2 plastice de la oglinda din dreapta pana a ramas un scheletde plastic , dar paleta unde ajung firele pe care sta oglinda tot nu am putut sa o dau jos, intr adevar este o nuca oarecum care parca ar fi prinsa in cruce in 4 locuri are o gaura in mijloc ..aceea vine impinsa odata ce i sunt eliberate clemele din spate si iasa cu tot cu oglinda in fata? Pare f tare prinsa si nu am incercat mai mult de teama sa nu o rup ..cu 2 surubelnite odata am incercat si nu dadea semne sa iasa:P , sa inteleg ca singurul lucru ce il pot face e sa curat acea zona unde fac contact acele 2 fire..insa ce mizerie sau rugina ar putea fi incat sa opreasca incalzirea acelui plastic.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR