Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Mama ta a facut o alegere excelenta....
Merita felicitata!
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Un SUV nu ti-ar fi mai util in zona de munte (esti din Brasov, nu?), decat Astra?
Ma gandesc ca mai circuli pe un drum neamenajat, pe munte, te descurci mai usor daca este zapada... are garda la sol mai mare...
In plus, are dotari pentru care nu poti opta in cazul Astrei...
Pune bine in balanta cele 2 variante si alege...
In plus, Peugeot face masini bune..., nu este chiar asa cum zic unii colegi despre masinile frantuzesti...
  • coshmaru

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Bunã seara,

În sfârsit am rezolvat problema zgomotului la motor. Dupã înlocuirea vaporizatorului (poza) pe garantie, zgomotul a dispãrut. Totusi, am întrebat cât ar fi costat piesa dacã nu as fi avut garantie. Rãspuns: 570 RON fãrã manopera. Concluziile le trage fiecare dacã renteazã sa ai sau nu garantie extinsa. Îmi pare rãu cã nu am întrebat acum 2 sãptãmâni cât ar fi costat si senzorul de presiune inlocuit de pe circuitul de frana dacã nu as fi avut garantie (acest senzor mi-a dat eroarea:service brake assist).
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Si eu mai trebuie sa urmaresc ca si la mine se aude acel zgomot dar parca numai la rece.Si mai am un fel de clinchet cand misc putin de volan stanga dreapta.
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
DeeaS a scris:Hello lume!
Vin si eu cu o mare dilemã. Pana de curand cand si-a dat duhul intr-un accident rutier am avut o Astra H 1.7 Dti 101 CP Hatchback, nu as fi intenționat sã renunț la ea în viitorul apropiat pentru cã era cam tot ce aveam nevoie. Bun, acum ca nu mai este masina mama s-a gândit sã îmi facã o surprizã si a dat deja acontul pentru o Astra J Sedan însã eu sunt cumva neîmpãcatã cu alegerea ei pentru cã la acelasi pret ar fi Crossland-ul care poate mi-ar fi mai util in ceea ce priveste copilul si necesitatea de spatiu. Am condus deja Astra,mi se pare minunatã, confortabilã si stabilã dar ma dispera stalpul lateral din fațã pentru ca restrictioneaza vizibilitatea, Crossland-ul nu am apucat sa il conduc pentru ca mama a doua zi a și dat avansul.
În ceea ce priveste aspectul Astra este clar câștigãtoare, Crossland mi se pare putin ciudatica la exterior in schimb imi place enorm de mult bordul si ma incanta dotarile care sunt putin peste Astra
Ce ma mai sperie la Astra este consumul pentru ca pe diesel doar iarna ajungeam la 5L în rest era undeva la 4.5L mixtul.. Stiu ca sunt clase diferite dar efectiv este foarte grea alegerea. Probleme de femeie Smile)))


Atasez configurarea de la Astra in ideea de a ma ajuta cu alegerea mașinii. Sincer simt ca aceasta trebuie sa fie masina mea dar sunt zapacita rãu🙈
Si pentru ca tot am citit despre vestita punte Watt, dealer-ul a spus cã este inclusa in pachet cu frana de parcare electricã si cotierã.



Incearca sa faci un test drive cu ambele si ramai la cea care iti place mai mult. Cred ca poti renunta la Astra si sa ei Cross fara probleme. Trebuie vorbit cu dealer-ul.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
DeeaS a scris:Hello lume!
Vin si eu cu o mare dilemã. Pana de curand cand si-a dat duhul intr-un accident rutier am avut o Astra H 1.7 Dti 101 CP Hatchback, nu as fi intenționat sã renunț la ea în viitorul apropiat pentru cã era cam tot ce aveam nevoie. Bun, acum ca nu mai este masina mama s-a gândit sã îmi facã o surprizã si a dat deja acontul pentru o Astra J Sedan însã eu sunt cumva neîmpãcatã cu alegerea ei pentru cã la acelasi pret ar fi Crossland-ul care poate mi-ar fi mai util in ceea ce priveste copilul si necesitatea de spatiu. Am condus deja Astra,mi se pare minunatã, confortabilã si stabilã dar ma dispera stalpul lateral din fațã pentru ca restrictioneaza vizibilitatea, Crossland-ul nu am apucat sa il conduc pentru ca mama a doua zi a și dat avansul.
În ceea ce priveste aspectul Astra este clar câștigãtoare, Crossland mi se pare putin ciudatica la exterior in schimb imi place enorm de mult bordul si ma incanta dotarile care sunt putin peste Astra
Ce ma mai sperie la Astra este consumul pentru ca pe diesel doar iarna ajungeam la 5L în rest era undeva la 4.5L mixtul.. Stiu ca sunt clase diferite dar efectiv este foarte grea alegerea. Probleme de femeie Smile)))


Atasez configurarea de la Astra in ideea de a ma ajuta cu alegerea mașinii. Sincer simt ca aceasta trebuie sa fie masina mea dar sunt zapacita rãu🙈
Si pentru ca tot am citit despre vestita punte Watt, dealer-ul a spus cã este inclusa in pachet cu frana de parcare electricã si cotierã.


Crossland a fost fãcut cam la repezealã, la preluarea Opel de cãtre PSA, ca sa nu mai vorbim de motorizarile "impresionante" "V3" de 80 si 110 CP de unde se poate intui ca nu sunt chiar asa de economicoase. Astra a cam fost vindecata de bolile copilãriei în cei 10 ani de comercializare. Pentru dimensiunile si puterea motorului, Astra are un consum corect. Oricare va fi, da-i benzina buna și o sã fii mulțumitã. Baftã!
  • DeeaS

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Multumesc mult tuturor! Pentru ieșirile la munte probabil voi lua masina mamei, ei ii ajunge zilele astea un Grandland X deci am rezolvat problema aceasta.
De curiozitate am intrat pe grupul de Fb al posesorilor de Crossland și nu am rãmas deloc impresionata de ce am citit, in plus am observat ca majoritatea femeilor preferã Crossland si cred ca mie nu mi se prea potrivește.
Ieri am trecut pe la Rãdãcini ca sã fiu sigurã de alegere și rãmâne clar Astra❤
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Sa fie intr-un ceas bun!
Skip ads

  • mosudan

  • Mesaje scrise: 646
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Ai ales bine ! Sa fie intr-un ceas bun!
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Te așteptãm cu poze când sosește masina. A ajuns sa fie un fel de tradiție acest lucru.😁

Pana atunci așteptare ușoarã.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
N-are timp doamna sa ne trimita poze...
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat

Paste fericit!
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Hristos a Inviat! Un Paste fericit va doresc, cu liniste sufleteasca, veselie si fara indigestii Smile)
  • catalin.2828

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Hristos a Înviat! Unde pot gãsi și eu scaune AGR pentru Astra mea? Este vreo diferențã la drum lung?
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ce iti pot spune este ca dupa cateva zile de condus in total vreo 2000km... avand scaunul reglat cum se recomanda... sa iti sprijine spatele si cu sezutul extins (scaune AGR) nu m-am resimtit deloc, nu m-a durut spatele.... nu ma intindeam ca atunci cand am facut drumul cu Corsa (fara AGR).
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
pai tu compari scaunele AGR de la Astra cu scaunele standard de la Corsa care parca sunt facute ptr pitici?

si ptr ca in ultimul timp a fost o liniste totala pe aici, o sa pun cateva poze cu interiorul.

scaune*:


cotiera stransa si extinsa (la varianta cu frana electromagnetica):


consola centrala:


space, the final frontier:


*dupa pozitia scaunului soferului va puteti da seama ca nu eu am condus ultima oara Very Happy Very Happy
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
catalin.2828 a scris:Hristos a Înviat! Unde pot gãsi și eu scaune AGR pentru Astra mea? Este vreo diferențã la drum lung?

Exista o mare diferenta. Pana nu faci cateva sute sau mii de km intr-un scaun AGR nu poti sa-ti dai seama de diferenta. In plus, tine cont ca in scaun stai tot timpul cand conduci, deci nu e un accesoriu folosit "rar" Smile
  • catalin.2828

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2015

  • Mesaj Privat
@ska: nu este un accesoriu, este o necesitate. Înainte de a lua Astra, umblam dupã Volvo. Acolo chiar este confort, dar și prețul este pe mãsurã. Nu am vrut motorul de 1.6 diesel, așa cã am mers tot pe Opel, fiind la a 4-a mașinã Opel.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
cel mai potrivit moment sa alegi scaunele AGR este la achiztia masinii: te costa 450 euro.
ulterior te vor costa mult mai mult, plus ca se gasesc mai greu. poti incerca sa gasesti scaune pe ebay, dar costul scaunelor+transportul s-ar putea sa fie substantial (700-800-1000 euro) si sa nu merite.

daca ai astra cumparat de nou, cel mai probabil ai deja scaunele din textil+vinil care sunt suficient de bune si comfortabile la drum lung.
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Nu va mai agitați ca nu se mai dau comenzi de Astra j sedan. Doar ce exista deja comandat sau pe stoc.
Deci ori luați acum ori nu mai gãsiti decât SH.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR