Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • deleted-119013

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2017

  • Mesaj Privat
La mine la 35k sunt placutele la jumatate 😂. Astept talonul de pensie la 32 de ani 😀.
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Frana de motor de pe B16XER si-a spus cuvantul Smile)
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
azi am facut si eu revizia la 1 an.
m-am uitat pe dedesubt si am vazut ceva urme de rugina: la capetele de amortizoare spate, pe la diverse suruburi si piulite la suspensia spate, la suportul in care se prinde toba si mici pete de rugina pe toba.
la caroserie nu a observat rugina.

sincer mi se pare ca a aparut prea repede rugina pe la diverse componente.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Pai rugina aceea incipienta a aparut la piese care nu au protectie anticoroziva si nu sunt nici din INOX....... si sunt supuse contactului cu apa!
Skip ads

  • AC.Popa

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
mariocb a scris:
Cosmin95 a scris:Deloc, Serban. Pana soseste a mea, pun talpa pe tot ce prind Smile))

Cand vine K-ul , trebuie protejat 3000 km , dupa ....jar.Luni , m-au deviat pe autostrada , ca ardea la Doraly...de "nervi" m-am jucat pana la 220 km /h , dupa portiunea "naspa" de pe A2...

Stiu, din fericire plec in concediu si o sa fac vreo 4000km in prima luna, deci un rodaj ca la carte, asa cum s.a intamplat si cu Sedanul! Apoi urmeaza un stage 1 la EDS si aia e!😎


Neasteptata alegere ai facut in opinia mea.
Imi imaginez ca 125 hp pe o masina de 1200 kg se simt mult mai bine decat 140 hp pe o masina de 1500 kg si cuplul fiind superior.
A mea are cam 1 an jumate si nu o voi vinde in urmatorii 3 ani insa nu cred ca mi-as lua masina din clasa compacta cu mai putin de 150 hp in viitor.

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Cum vi se par placutele fata la 25 k km?
Mai merg 25k km?😁😁😁
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
25k nu, dar 10..15 tot mai merg.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
AC.Popa a scris:
Cosmin95 a scris:
mariocb a scris:
Cosmin95 a scris:Deloc, Serban. Pana soseste a mea, pun talpa pe tot ce prind Smile))

Cand vine K-ul , trebuie protejat 3000 km , dupa ....jar.Luni , m-au deviat pe autostrada , ca ardea la Doraly...de "nervi" m-am jucat pana la 220 km /h , dupa portiunea "naspa" de pe A2...

Stiu, din fericire plec in concediu si o sa fac vreo 4000km in prima luna, deci un rodaj ca la carte, asa cum s.a intamplat si cu Sedanul! Apoi urmeaza un stage 1 la EDS si aia e!😎


Neasteptata alegere ai facut in opinia mea.
Imi imaginez ca 125 hp pe o masina de 1200 kg se simt mult mai bine decat 140 hp pe o masina de 1500 kg si cuplul fiind superior.
A mea are cam 1 an jumate si nu o voi vinde in urmatorii 3 ani insa nu cred ca mi-as lua masina din clasa compacta cu mai putin de 150 hp in viitor.

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!


Multumesc mult! Sper si cred ca a fost o alegere inspirata, timpul va spune ..
Si da, cei 125 cp si 230 Nm se simt neasteptat de bine..

Oricum, una peste alta, Sedanul a fost o masina extraordinara, la un pret imbatabil, cu un motor mult peste clasa asta de buget.

Nota 10!
Skip ads

  • catalinc123

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare grup,

Se apropie si la mine anul 2 & 41000 km.
Sunt persoane care au facut revizia a doua? La ce pret s-a ajuns?

Multumesc!
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
cand am fost la revizie am vazut pe cineva care a schimbat ulei+filtru ulei+filtru aer+filtru polen si l-a costat 850 lei.
daca ai garantie doar 2 ani poti sa faci revizia unde vrei, ca oricum garantia expira.
daca ai garantie 5 ani si vreo sa o pastrezi, faci revizia la reprezentanta.
  • catalinc123

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Are garantie 5 ani, deci va trebui facuta la reprezentanta. Mersi.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Poti schimba doar uleiul si filtrul de ulei pentru a pastra garantia, urmand ca tu sa schimbi acasa filtrul de aer si habitaclu.
In felul asta reduci costurile simtitor..
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
xxl_cm a scris:
Cosmin95 a scris:15400 euro, fara remat.
Final, 14.000 euro cu rabla.
Enjoy, 1.4 turbo, scaunele fata agr, pachetul confort 2, proiectoare de ceata, pachetul de iarna, geamuri spate fumurii, frana electrica.. cam tot ce imi trebuie. Mai putin farurile Led, care imi depaseau bugetul.
Am renuntat la navigatie,pt ca are Android auto..


ai luat si tu una automata daca tot circuli asa mult?


Eu am editat o masina lansata in productie din Dec 2018, care inca se afla in cod 25. Astfel, am putut sa schimb orice dotare, mai putin tipul transmisiei.
Daca dadeam in productie o masina de la 0, trebuia sa astept 6 luni si pierdeam si rematul.
Norocul meu a fost ca la cateva zile dupa ce am editat cu dotarile si culoarea dorita, a trecut in cod 33, cu data de constructie 25 mai. (Productia dureaza aprox. 9 ore), iar termenul de livrare 23 iunie 2019.
Mai e putin..

Si da, imi doream o cutie automata, deoarece anticipez undeva la +40.000 km in primii doi ani. (Primii si ultimii, ca nici asta nu are viata lunga la mine 😂)
  • sor1376

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salutare,
Stie cineva vreo aplicatie sau site, unde poti afla tipul cutiei de pe masina, dupa seria sasiu?
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
soldy a scris:Cred ca avenit vremea placutelor, la 30000km, cele de pe fata. A inceput sa scartie dreapta fata in mers. Cred ca de acolo vine zgomotul.


Salut!si eu am placutele in portbagaj de anul trecut,inca nu le.am schimbat.am 68 000 km la bord in 2 ani si 10 luni.masina a rulat numai drum intins.
Le.am luat cu gandul ca le.a venit vremea,dar,in noiembrie cei de la opel mi.au spus ca mai merg,ei estimau 55% uzura pe fata si 40% pe spate.vedem luna asta la revizie ce or sa zica,le schimb sau nu...masina franeaza destul de bine.placute gm la 235 lei setul pt fata.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
sor1376 a scris:Salutare,
Stie cineva vreo aplicatie sau site, unde poti afla tipul cutiei de pe masina, dupa seria sasiu?

Salut! Tu ai m32-ul.

Pentru alte tipuri de cutii de viteza Opel, lasa-mi mesaj in PM si incerc sa te ajut.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
catalinc123 a scris:Are garantie 5 ani, deci va trebui facuta la reprezentanta. Mersi.

Nu trebuia sa faci revizia 2 la max 30k km?
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
xxl_cm a scris:
Cosmin95 a scris:15400 euro, fara remat.
Final, 14.000 euro cu rabla.
Enjoy, 1.4 turbo, scaunele fata agr, pachetul confort 2, proiectoare de ceata, pachetul de iarna, geamuri spate fumurii, frana electrica.. cam tot ce imi trebuie. Mai putin farurile Led, care imi depaseau bugetul.
Am renuntat la navigatie,pt ca are Android auto..


ai luat si tu una automata daca tot circuli asa mult?


Eu am editat o masina lansata in productie din Dec 2018, care inca se afla in cod 25. Astfel, am putut sa schimb orice dotare, mai putin tipul transmisiei.
Daca dadeam in productie o masina de la 0, trebuia sa astept 6 luni si pierdeam si rematul.
Norocul meu a fost ca la cateva zile dupa ce am editat cu dotarile si culoarea dorita, a trecut in cod 33, cu data de constructie 25 mai. (Productia dureaza aprox. 9 ore), iar termenul de livrare 23 iunie 2019.
Mai e putin..

Si da, imi doream o cutie automata, deoarece anticipez undeva la +40.000 km in primii doi ani. (Primii si ultimii, ca nici asta nu are viata lunga la mine 😂)

Cu automata mai intra in pr rabla?
  • Rosenau

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua,
A încercat cineva sa decapsuleze sistemul Wi-Fi al mașini... și dacã existã posibilitatea de indroducere a unui sim de la alții operatorii (Orange, Telekom, Digi)?
Mulțumesc.
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
nu merge, m-am documentat mult cu chestia asta. sistemul lor are un chip integrat on modulul on-start care permite accesul la retelele de telefonie, nu foloseste SIM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR