Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Problema cu infundatul injectoarelor la motoarele cu gpl se stie ,ideal ar fi curatarea la ultrasunete e singura varianta 100%profesionala de evitat aditivii ,se face la 50.000 km parcursi.
Este normal sa se depuna reziduri pentru ca stau sub presiune si se incalzesc de la motor in timp ce stau inchise ,cel putin injectoarele cu 4 gauri de la GM o iau razna imediat.Nereguli in functionarea injectoarelor si necesitatea curatarii lor se vede si la diagnoza daca celelalte valori ca,temperatura,lambda,avans,aer aspirat ...apar detonatii si timpii de, injectie sunt mariti.
Skip ads

  • florin.v

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Regulatorul de presiune de unde de la pompa de benzina?
Am schimbat pompa cu totul cã cicã acel regulator la modelul meu nu se gãsește separat vine cu tot cu pompa..... Dar pompa am luat din dezmembrãri.
  • florin.v

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
mecaNIK unde anume gãsesc aceste testere? În reprezentanta? Sau tine de cel care face diagnoza sã știe care sunt parametrii normali. La cine am fost eu mi.a pus tester ul dar daca nu îi dãdea eroare nu știa sã interpreteze valorile și sã imi spunã dacã ceva e sau nu în neregula.
  • florin.v

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Când ajung acasã am sa incerc sa caut regulatorul de presiune de la pompa de benzina dupã cod.... Cã tot am pompa veche in portbagaj..... Sã vãd ce îmi gãsește.....
Skip ads

  • florin.v

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Mi s.a spart iar furtunul din rezervor. Aceleași simptome dintr-o datã.... ce ar putea fi? DC mi se sparge furtunul pompei de benzina? Cel din rezervor fie tur fie retur.
Va rog ajutați.ma. o jumãtate de an m.a tinut
  • iryss32

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sal! Din cate stiu regulatorul de presiune e o ciuperca montata langa pompa, daca nu lasa benzina sa se intoarca, pompa forteaza furtunul pana il sparge.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR