Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • cosmindnl

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z 17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de raspunsuri si sfaturile primite. Succes tuturor si la mai multe zeci de mii de km fara probleme.
  • vl83aur

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1996 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2013

  • Mesaj Privat
au mare dreptate mai experimentatii nostri colegi,bunicu si ahappyuser,nu degeaba opelul e prima marca in vanzari sh in romania,personal am avut 3 modele,si acest fapt din pacate pt ei,ma refer la acesti cativa ''contestatari'',sa le spun la modul frumos,nu-l pot contesta,ca doar n-or fi atat de prosti restul de romanasi care si-au luat opel,cand erau atatea variante ''de top'',gen logan sau laguna etc.,sa fim seriosi!
  • idadeva

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2014

  • Mesaj Privat
o intrebare am si eu ca tot se vorbeste de filtre de motorina. Filtrul de motorina de pe astra F 1.7 TDI cel incalzit vreau sa il pun pe al meu golf diesel oare are ceva daca merge non stop si incalzeste motorina? se arde .
  • TheJudgeMan

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2014

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:@cosmindnl Daca scoti mufa, ce se intampla? Presupun ca nu mai incinge. Eu unul as scoate mufa si cu asta basta. Acea preincalzire din filtru, teoretic functioneaza la temperaturi de mai mici de +5 grade. Eu am gasit tensiune pe ea doar la temperaturi sub 0 grade. 4 ani am mers cu filtru de VAG (din acela capsulat - vezi poza din post) fara preincalzire si nu am avut absolut nici o problema.
@tzontzy - nu prea conteaza marca, doar sa il schimbi la 10000 sau maxim 20000 cu drenari dese.
Poza cu filtrul meu de VAG montat pe Opel, il tineam cam 20000 cu 3-4 drenari. Costa 30-50 lei. Super multumit ca il poti conecta cu furtune transparente si observa daca mai trage aer:


Salut.
De ce l-ai prins cu colierul respectiv? Poti sa il prinzi de sina originala a carcasei? Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR