Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Mersi. Unde ai gasit informatia?
Skip ads

  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
La Peugeot 3008. Masina asta e de fapt noul 3008. Defectul e frecvent.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Aha, buna idee sa cauti acolo. Ma mir ca nu au bagat totusi cei de la Opel informatia si la ei.
Am vazut fix aceiasi situatie ca la mine. O sa verific daca mai apare in ce conditii se intampla. Posibil sa fie de la software.

Softul masinii are cateva "problemutze" de genul asta, care apar destul de frecvent si ar trebui rezolvate. Asta ar fi a 3-a care ma deranjeaza, dupa cea cu re-apasatul franei ca sa poti misca cutia de viteze automata, care apare aleatoriu si cea cu schimbatul modurilor de afisare la calculatorul de bord, care undeori doar clipeste si nu schimba modul.

A mai tinut cineva legatura cu reprezentantele zilele astea? Mai functioneaza service-urile, sau au intrat in carantina?
  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Serviceurile au program normal.
Problemele de mai sus sunt deja clasice. Fluctuatiile de cb le-am avut la Astra K si Insignia. Asta e...
Skip ads

  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Va salut,
Vreau sa va intreb daca si la GLX-urile voastre apare urmatoarea situatie: la relanti nu imi afiseaza consumul instantaneu. Acesta apare cam dupa ce ating viteza de 30 km/h. Nu stiu daca este neaparat un defect dar mie cel putin nu mi se pare ok. Atasez si cateva poze.



  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
La fel este la toate. Nu cred ca este defect, ci asa a fost conceput sistemul. Cred ca 35 km/h este limita, dar am observat o mica intarziere la afisare.
Ar fi fost frumos sa apara la orice viteza consumul, iar cand esti pe loc sa apara consumul in litri pe ora ca la Audi, dar asta e.
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc
  • cosmin_b

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut! Am observat apa pe presurile din spate .Impresia mea e ca vine din conductele de aer condiționat de sub scaun. V.ati intalnit cu problema asta?
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
radu1006 a scris: iar cand esti pe loc sa apara consumul in litri pe ora ca la Audi, dar asta e.

La Insignia mea așa afișeazã. Deci se poate și la Opel.
  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
"La Insignia mea așa afișeazã. Deci se poate și la Opel"...Si eu am avut afisare consum in stationare pe Astra K. Grandland este de fapt Peugeot 3008 in timp ce Insignia inca e Opel.
Sa ne bucuram ca se merge in continuare pe motorizarile initiale....in curand vor creste mult cilindreea pt a sustine mai bine partea hybrid....
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Va salut din nou,
Revin cu o mica problema pe care am intampinat-o la sistemul R 4.0 IntelliLink. In momentul in care conectez telefonul prin USB la masina, conform manualului, ”volumul anunturilor se face prin modificarea in timpul redarii de catre sistem al unui anunt, setare memorata de sistem”.
In realitate, volumul este implicit la 29 la mine, il modific, dar la urmatorul anunt revine la 29. Am incercat mai multe variante, in sensul ca am scazut volumul pana s-a terminat anuntul / in timp ce era redat anuntul / am inchis radioul / am inchis navigatia,nimic, nu se schimba nimic. Ziua Cartitei.
Cine a reusit, va rog sa-mi spuna cum a facut, probabil ca eu gresesc ceva.
Multumesc
  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Am avut si eu episoade de genul acum un an. Am rezolvat scotand bateria si urmand procedura reset bsi de la Peugeot.
Skip ads

  • Lucius

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Se seteaza din volumul telefonului. In timp ce telefonul e conectat la USB, volumul este stabilit din telefon (volum media, dacã nu mã înșel), iar, ulterior, se ajusteazã și din volumul default al mașinii.
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor, dar daca setez din butoanele de volum ale telefonului nu se modifica nimic, daca setez din volumul programului de navigatie se aude mai incet dar setarea volumului masinii ramane neschimbata, la mine 29.
In ceea ce priveste resetarea bsi mi se pare extrem de complicata, si tinand cont ca peste doua luni am revizia de un an ii las pe ei sa reseteze.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Am o intrebare pentru cine are pachetul de versatilitate cu portbagajul care poate fi pus pe 2 niveluri. Aveti un capac separat mai rigid cu maner de plastic, sau este cel cu maner textil?
Intreb pentru ca la mine este doar cel cu mocheta si maner textil, care nu sustine bagaje grele daca este pus pe pozitia de sus.

In niste filmulete de pe youtube, am vazut ca exista un alt capac rigid cu maner de plastic.
Am atasat mai jos cum arata la mine si cum am gasit pe net.


  • Spook

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Portbagajul cu setare pe 2 niveluri este dotat cu capac rigid cu maner de plastic.
  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Daca aveti deja suportii laterali puteti cumpara panoul rigid. Se gaseste si la dezmembrari.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Am sunat la dealer sa verifice de ce imi lipseste. Ei au zis ca asa a venit din fabrica, dar nu e normal. Nu as vrea sa stau sa umblu eu prin parcuri de dezmembrari pentru piesa. Poate daca o gasesc undeva de cumparat online la un pret decent.
  • bazate

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
La dealer placa e intre 1200 si 1400 lei.
Eu nu am optiunea si panourile laterale nu au suportul pentru placa rigida...plus ca am pus gpl si practic mocheta sta acum pe butelie. In schimb la Crossland am panourile si am gasit panoul in dezmembrari cu 300. Venea de pe o masina cu dauna totala la 3k....impecabil.
  • murasys

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Arges
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2018

  • Mesaj Privat
radu1006 a scris:Am o intrebare pentru cine are pachetul de versatilitate cu portbagajul care poate fi pus pe 2 niveluri. Aveti un capac separat mai rigid cu maner de plastic, sau este cel cu maner textil?
Intreb pentru ca la mine este doar cel cu mocheta si maner textil, care nu sustine bagaje grele daca este pus pe pozitia de sus.

In niste filmulete de pe youtube, am vazut ca exista un alt capac rigid cu maner de plastic.
Am atasat mai jos cum arata la mine si cum am gasit pe net.



Vine standard pe innovation
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR