Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • aliceoprea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2021

  • Mesaj Privat
sebage a scris:http://www.youtube.com/watch?v=W2xeYYDfiY0

http://www.youtube.com/watch?v=2SbOR9g9fdY


Buna ziuaa! Am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra. Am schimbat bateria masinii si imi cere pin-ul...

V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta. Va multumesc!
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@aliceoprea
Vezi pe-aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=159487.
PS & NB
Folosește fãrã opreliști funcția ”cautã orice”(cu lupã în dreapta) din partea superioarã dreapta a oricãrei pagini. Ptr a fi în acord cu regulamentul grupului, zic.
  • aliceoprea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2021

  • Mesaj Privat
Am cautat de vineri de mi a venit rau.
@bibu16v
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ai citit pe link-ul indicat? Deci bãnuiesc cã nu vrei sã scoți banul...Din pãcate, rezolvarea este doar deplasarea mașinii sau a unitãții la un tehnician înzestrat cu scule potrivite...și mã îndoiesc cã se va face gratis...dar speranța, deh, cum se spune, e cam de moravuri ușoare și extrem de longevivã.
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Exact asa!
  • aliceoprea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2021

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:Ai citit pe link-ul indicat? Deci bãnuiesc cã nu vrei sã scoți banul...Din pãcate, rezolvarea este doar deplasarea mașinii sau a unitãții la un tehnician înzestrat cu scule potrivite...și mã îndoiesc cã se va face gratis...dar speranța, deh, cum se spune, e cam de moravuri ușoare și extrem de longevivã.

Da, am citit de acum 2 zile. Era si un mesaj ca solutia este online...de asta am zis sa incerc si sa intreb pentru ca nu ma pricep.In ceea ce priveste scosul banului, sa stiti ca am platit si ca sa mi scoata aparatul 2 min ca sa i pot face o poza la serie, asta la unul dintre centrele pentru sisteme audio unde m am dus cu speranta asta nebuna a mea de a trezit filosofii azi in dumneavoastra. De la reprezentanta inca mai astept sa fiu sunata de cei de la service. Asa mi a spus vineri doamna de la call center care mesteca bine mersi in timpul apelului sa fac.Wink)
  • aliceoprea

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2021

  • Mesaj Privat
sebage a scris:Exact asa!

Ok! Multumesc!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Eu pot intelege situatii in care incerci, incerci, incerci si ai impresia ca nimeni nu vrea sa te ajute. Tocmai din acest motiv si eu, incerc sa ajut, atat cat pot, total dezinteresat.
Tot din acest motiv, evit discutiile in privat si prefer ca tot ce scriem, sa fie aici, public, pentru ca tot mai multi sa avem acces la informatii si discutii.
Ei bine, tot asa de bine, trebuie sa intelegem si faptul ca, uneori, pentru persoanele care incearca sa ajute, devine oarecum frustrant sau plictisitor, sa observe ca degeaba si-au rapit din timpul lor pentru a furniza (public) o informatie, pentru ca aceasta nu este citita/folosita.
Pentru a rezuma, pentru acest model de aparat:
- eu spuneam ca nu am acces la o baza de date si deci, folosesc metoda "old school" contact direct cu aparatul (dat jos, citit, aflat cod, montat), dar eu nu o fac pe bani, ci doar pentru prieteni/amici;
- un alt coleg spunea ca poate rezolva problema, dar la fel, sa ajunga aparatul la el;
- treaba cu "solutia este online", este oferita de un alt coleg si se referea la un site specializat (a lasat si adresa acelui site) si un pret , deci NU pe acest forum.

P.S. Acestea fiind spuse, nici eu si sunt sigur ca nici colegul @bibu16v, nu ne dam nici "rotunzi" si nici nu facem nici filosofii ieftine. Pur si simplu, aceasta este situatia si da, din pacate, in situatia aceasta si pentru acest model de aparat, atat putem face, sa furnizam informatia pe care o detinem (si care exista deja pe aici).
P.P.S. La (oricare) reprezentanta, cu actele masinii si ale proprietarului, din cate stiu eu, ar trebui sa (îi) furnizeze (proprietarului) codurile de securitate, destul de rapid, pentru ca au baze de date. Nu vad legatura cu "sunatul din service".
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Deh, cu priceputul de lucruri simple stãm mai prost...în rest suntem campioni, mai ales la cârcotit, chiar și atunci când suntem ajutați...
  • banvasile1968

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Vectra 2005 fe799163
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2021

  • Mesaj Privat
buna,am un opel vectra c,si nu am gasit ,deblocare radio cd,siemens vdo.GM330886636,No.13138246. RCD402-11
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@banvasile1968
Ar trebui sã spui și modelul(Type...), zic...
LE
Din ce îmi dau eu seama, ai un CDR2005 și dupã cum e stipulat în postul sticky din josul paginii, nu poți sã-l rezolvi decât prin interacțiunea directã cu un tehnician, fie el și dela reprezentanțã.
  • banvasile1968

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Vectra 2005 fe799163
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2021

  • Mesaj Privat
TYPE. CDR2005|E| UY8
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
banvasile1968 a scris:TYPE. CDR2005|E| UY8

Cam târziu...menționasem eu deja!
În altã ordine de idei:
NU mai spama forumul și citește postarea mea de mai sus. Ideal ar fi s-o și înțelegi...
  • ATinca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2021

  • Mesaj Privat


Colegi am schimbat bateria și acuma îmi cere codul.si nu îl am . Cine mã poate ajuta
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
O veste proastã: nu faci nimic aici. Crying or Very sad
Citește postul sticky din josul acestei pagini .
  • Adrian20009

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2013 Y14
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2021

  • Mesaj Privat

Buna seara! Am cumparat auto de curand. Am schimbat acumulatorul. Îmi cere cod. Nu am cardul cu seriile. Am atasat foto cu seriile.
Ma poate ajuta cineva cu codul? Daca trebuie, platesc cat costa. Multumesc mult!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pare cã ai un Touch&Connect...citește postarea de pe aceastã paginã a colegului @sebage și a mea de pe pagina anterioarã, are și un link cu ceva detalii cu o soluție online...din pãcate, nu sunt alte soluții decât adresarea directã cãtre un tehnician, fie chiar și la reprezentanțã.
  • GNicolaeBogdan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2022

  • Mesaj Privat
Cine ma poate ajuta cu un cod pentru un casetofon:
GM0D3081580704
497316088
No:13255553
CD 30 MP3
Mase in Portugal
Mulțumesc!
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2019

  • Mesaj Privat
@GNicolaeBogdan, citeste postul sticky, din josul paginii, scris de colegul @bibu16v, pentru ca nu l-a scris degeaba.

Mai citeste si aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=2050989
asa o sa vezi ca nu este atat de simplu precum ai crezut si poate aflam si noi toata istoria Smile
  • ATinca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2021

  • Mesaj Privat
[imglb=https://www.clubopel.com/8080/uploads/2021-12/148438_zt9dqtptq.jpg][img]https://www.clubopel.com/8080/uploads/2021-12/148438
_zt9dtptq_th.jpg[/img][/imglb
Colegi am schimbat bateria și acuma îmi cere codul.si nu îl am . Cine mã poate ajuta
  • Post sticky
bibu16v a scris:Aparatele CAR2004, CDR2005, CAR400, CD30, CCR2006, CCR600, CDR500, SC201, CAR2002, SC303, CCRT700 pot fi decodate doar la

ATELIER DE DECODARI sau REPREZENTANTA.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR