Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
DaBOtta a scris:o intrebare , am vazut pe mobile.de foarte multe C20XE , care ce euro au ? ca din cate am auzit in RO nu iti recunoaste EURO 1 si poate sa ma incadreze la NON-EURO si atunci am o taxa de inmatriculare mai mare ca masina. Care ii faza pana la urma?

depinde de la masina la masina,sun calibre din 90,91 cu motor c20xe care au euro 2 ,sunt din 92,93 care nu au euro 2,depinde de catalizator'
Skip ads

  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
nu prea ma pricep la calibra,dar am vazut in germania calibra si la 600-800 euro...se poate?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
se poate , dar exact atata si valoreaza
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:se poate , dar exact atata si valoreaza

Si atunci cam la ce pretz sa o iau de dincolo,ca am deschis aici un topic..da nu se ofera nimeni sa imi dea o masina:DVery Happy
Cam la 1000 de euro sa fie?Am vazut mai multe tipuri..ceva C20cn sau ceva de genu asta..sau c20xe parca?nu stiu..dar oricum daca ar fi sa iau ar fi 2.016v,sa vad,mai astept pana miercuri,daca nu fac rost de o masina,plec dincolo:(Sad Laughing
Skip ads

  • DaBOtta

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1994 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
parerea mea ii ca un calibra la 1000 euro in GERMANIA ii o boba cu ceas. Vei fo foarte dezamagit de ea. Mai bine dai mai mult pe una pana in 1.600 de euro si stii ca ii in stare mult mai buna
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Uite-te si tu..SadSad zi-mi ce sa fac
http://opel.anunturi-auto.4...0i16v-184755.html
  • DaBOtta

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1994 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ce ziceti de asta?

CALIBRA
CALIBRA 2


Ultima modificare facuta de DaBOtta la Sam 09 Aug, 2008 4:40 pm
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
da eu inteleg e frumoasa,dar yo ma refeream la pretz..ai vazut ce pretz are masina care am pus-o eu?Smile
Skip ads

  • DaBOtta

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1994 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2008

  • Mesaj Privat
gandeste-te ca tu oricum trebuie cand o cumperi sa schimbi cam tot pe ea. distributie , placute , ulei alea alea si tot acolo ajungi
  • Iorgovan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Tovarasi,

am si eu o intrebare.

Doresc in viitorul apropiat/indepartata sa-mi achizitionez un Opel Calibra. Evident ca o sa-l cumpar din Germania si cred ca sfaturile postate sun ok, vis-a-vis de verificarea la cumparare. O sa merg sa-l cumpar de la un dealer, macar sa am siguranta ca e in regula cu actele, o sa am grija sa nu fie unul a carui nume incepe cu Ali, Yassim, etc. Smile)

Acum sa revin la intrebare. Mie-mi place cum arata masina, linia, etc, si am ami gasit si un kit dragut, iddea e merite?
Ce probleme aveti in general cu masina, sunt reparabile, se gasesc piese de schimb, sunt scumpe, e o masina slaba sau puternica.

Majoritatea celor cu care am discutat ma indeamna sa-mi iau altceva pentru ca ar fi masini slabe. Am un mecanic care a lucrat in Germania vre-o 5 ani, si acum are ceva atelier de tuning in Romania, si mi-a spus ca modelul are o multume de probleme - de la caroserie, la motor.

Ca motor imi recomandati? Unul de 6 in v, sau cel clasic de 2000cm3?

Merci pentru sfaturi.
  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Iorgovan a scris:Tovarasi,

am si eu o intrebare.

Doresc in viitorul apropiat/indepartata sa-mi achizitionez un Opel Calibra. Evident ca o sa-l cumpar din Germania si cred ca sfaturile postate sun ok, vis-a-vis de verificarea la cumparare. O sa merg sa-l cumpar de la un dealer, macar sa am siguranta ca e in regula cu actele, o sa am grija sa nu fie unul a carui nume incepe cu Ali, Yassim, etc. Smile)

Acum sa revin la intrebare. Mie-mi place cum arata masina, linia, etc, si am ami gasit si un kit dragut, iddea e merite?
Ce probleme aveti in general cu masina, sunt reparabile, se gasesc piese de schimb, sunt scumpe, e o masina slaba sau puternica.

Majoritatea celor cu care am discutat ma indeamna sa-mi iau altceva pentru ca ar fi masini slabe. Am un mecanic care a lucrat in Germania vre-o 5 ani, si acum are ceva atelier de tuning in Romania, si mi-a spus ca modelul are o multume de probleme - de la caroserie, la motor.

Ca motor imi recomandati? Unul de 6 in v, sau cel clasic de 2000cm3?

Merci pentru sfaturi.

eu te-as sfatui sa-ti cauti o calibra cu motor ecotec de 136 HP,cam rare dar daca ai pus mana pe un motor de genu te-ai scos ,consum mic in jur de 6l/100km si is szuper bine gandite, sau daca vrei un motor cu mai multi cai ia-ti direct un c20let 204hp'
  • deleted-17217

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
c20ne 8VALVE, e cel mai fiabil,din asta am si eu,numai ca indiferent de modelul calibra dorit,este o masina care cere intretinere,in timp vei mai inlocui una alta, eu am bagat in ea pe timpul a 7 luni de cand o am (distributie,discuri frana,furtune) asta ca o iau de la ,,zero ,, sa nu am surprize, nu mo lasat niciodata in strada Cool TRAIASCA CALIBRA!
Totusi.... in aglomeratia din iasi,consumul este cam 13 % iar in afara orasului merg cu 10 % (100-180km/h)dar eu cred ca e mai bine sa traga,decat sa nu poata Laughing

Pe viitor intentionez sa am un 2,5 v6 Cool
Skip ads

  • MAFYOTU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CUM AFLU CE MOTOR ARE CALIBRA EU AM UNA SI NU SCRIE IN CATRE SAU IN TALON (FRANTA ACTE)SI NU STIU C20XE,C20NE,C20LET ARE MOTOR 2.0 8 V ACEL SIMPLU MULTUMESC Question
  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
acel de 2000 8v are codul C20NE
  • claude307

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: iasi
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da..nerau...m-am trezit cam tarziu si cand am vaz ca ai rasp tu nu am mai putut sa sterg... Smile
  • sergyu

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
MAFYOTU nu te chinui sa gasesti in actele franceze ceva date in afara de numele proprietarului , seria sasiu si modelul masini. Francezi is mai zgarciti in a completa datele masini in talonul lor.Acelasi lucru l-am patit si eu seria motor am luata de pe motor(cum te uiti la motor partea stinga chiar sub bujie) si am facut o cere catre RAR si am primit raspunsul masina era Euro 2 motor C20NE .
  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mafyotu din ce an e masina ta?
  • MAFYOTU

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
MASINA ESTE DIN 1991 ....MAI AM O PROBLEMA DE UNDE AFLU SI EU CE DISC DE AMBREAJ AM SI LA CE BANI IL POT GASI TOT KIT-UL
  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
http://www.autokarma.ro/cat...308&filtru=11 aici ai toate tipurile de ambreiaj dar nu stiu care iti trb cauta dupa seria la motor care se afla pe chiuloasa
  • tte
  • *
  • 5 mesaje
  • din 25 Apr 2009
  • Calibra 1995 x20xev
  • Ilfov
  • tte

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am si io o intrebare . ce pot sa fac sa numai fie asa de chioara calibra , dak ii bag xenon o fi mai bine ? ms
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR