Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am inteles ! Deci pt a face diagnoza imi trebuie adaptor de la OBD!Multumesc frumos!
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da, sau daca vrei clasica agrafa.
  • iuliandrg

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
sal.am si eu o problema cu aeroterma la vectra a 1.6,x16sz,nu mai merge pe nici o trapta.m-am uitat la carbuni si sunt in regula ce problema poate fi?
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
in spatele aerotermei exista o siguranta ceramica (parca asta e numele daca nu ma insel). Foloseste "Cauta" de sus ca s-a discutat de foarte multe ori.
Skip ads

  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
acelasi lucru am patit si eu si de vina a fost acea mica "dioda"( sper sa nu gresesc) care nu mai functiona si o lita subtire de cupru s-a rezolvat totul
  • iuliandrg

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
am pus motorasul pe direct si merge.am pus lita si cand am montato pe masina nu mai merge.am desfacut comutatorul din bord si totul e ok.mah gandesc ca sar putea sa nu imi vina curent la aerotema?toate sigurantele sunt in regula
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
o poti da jos si sa ii faci o proba cand e scoasa cu mufa montata si vezi daca merge daca nu cu 2 fire legate direct la baterie vezi daca invarte si astfel iti dai seama ce e de vina
  • DanLeu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema.Am o Vectra A si nu imi functioneaza luminile din bord de pe mijloc,exista siguranta pentru asa ceva?sau s-ar putea sa fie doar becurlie?
Skip ads

  • sergiunegritas

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 1993 C16Nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut baieti am si eu o problema am un opel vectra A din 93 si s-au stricat geamurile electrice. Am pe ea full electric si din 4 geamuri imi merg doar 1... Problema mea e ca nu prea gasesc piese de schimb pt ele nici la dezmembrari nici noi. Si daca gasesc au niste preturi de te doare mintea.... In principal ma intereseaza panoul central de comanda care da semne de oboseala si buton la usile fata nu am numai de la acel panou
  • GESTAPO90

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2015

  • Mesaj Privat
va salut.vreau sa stiu daca chiulasa de la o vectra a 1.8 nz se potriveste la 2.0 ne
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Am cumparat in vectra a ,de un an.Se odihneste doar 10oare din 24.nu ma pot plange.Insa cateodata imi vine sa i dau foc!imi spune si mie cineva,daca merita sa mai bag banii in ea,mai ales ca fac cu capul cand toata lumea imi spune "ia-ti alta".Mi draga,se comporta bine la drum,dar a inceput sa cedeze:ba rulmentul,ba pivotul,am schiimbat suspensiile pe fata,caloriferul,radiatorul;urmeaza sa o duc la izolat si schimbat praguri.motorul merge ceas.Am luat-o cu 500euro,si am bagat pana acum aroape 600.Ideea era sa o fac ca nooua...Nu stiu ce sa mai zic...!
  • sergiunegritas

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 1993 C16Nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Buna simona si eu am o vectra a si sincer eu nu as da-o pe nimic in lume eu pana acuma nu m-a dezamagit motorul merge ceas ca la tine mai are mici chitibusuri dar per total super acuma avand in vedere vechimea masinii e normal sa mai cedeze una alta dar totusi piesele de schimb pentru ea sunt relativ accesibile. Acuma fiecare stie ce are si ce vrea eu ti-am spus o parere sincera tu in schimb faci cum crezi.
Skip ads

  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfat,ma bucur sa aud asta.Mie mi foarte draga masina,e si eleganta,si are tinuta de drum.Ne-am hotarat:o facem.
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
GESTAPO90 a scris:va salut.vreau sa stiu daca chiulasa de la o vectra a 1.8 nz se potriveste la 2.0 ne
NU......si eu am atit-o,dar din vina magazinului...am aruncat-o
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
DanLeu a scris:Am si eu o problema.Am o Vectra A si nu imi functioneaza luminile din bord de pe mijloc,exista siguranta pentru asa ceva?sau s-ar putea sa fie doar becurlie?
este o placa cu integrate,pe care sunt niste leduri care trebuie inlocuite,daca nu s-a ars altceva.Acolo e roblema.Si eu trebuie sa i schim ledurile arse.Mi-a verificat-o electricianul.
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
mariod a scris:Nu este OBD, este ADLD (parca asta era acronimul).
Deschizi capota si este in dreapta sus.
Am observat,de cand urmaresc acest forum,ca ai foarte multe cunostinte despre opel,si ii poti ajuta pe majoritatea.Esti o ersoana de baza,si asta ajuta..pe altii...ma bucur ca existi pentru noi,proprietarii de opel...indiferent de an!Sper sa ne putem baza pe tine in continuare!M-am hoyarat....imi fac masina NOUA!Nu conteaza cat costa finalul,dar stiu ca in doi ani toata e noua! Razz Razz Razz
  • sorinned

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Știe cineva ce tip de radiocasetofoane s-au montat (din fabrica, daca s-au montat) pe vectra a in funcție de anul de fabricație si dotãri. Mulțumesc .
  • MarianThePC7

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Stiu ca versiunea standard (cea cheala, fara dotari optionale) venea doar cu un simplu radio FM, fara mimic altceva, iar celelalte versiuni mai scumpe veneau cu casetofon.
  • sorinned

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
M-a intereseazã in special ce s-au pe modelele CD diamant din 1993. Mi-ar prinde bine un nume, cod s-au o fotografie. Mulțumesc
  • Daniel93

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2012

  • Mesaj Privat

Asta am eu pe al meu, '93, full electric, 1.7 TD. Nu stiu ce versiune e masina, dar sunt destul de sigur ca e casetofonul original.
Are 4 difuzoare (portiere fata si in spate la luneta), doua tweetere (functionale) pe bord, si antena electrica.
Am mai ascultat un radio Blaupunkt (si ala parea original), pe o Vectra din '95, aceeasi motorizare dar cheala in materie de electrice, si nu se compara cu asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR