Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • razvism

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna doresc sa imi schimb volanul la masina si sa pun unul cu comenzii pt casetofon masina din fabrica nu are un volan cu comenzi se poate face aceasta schimbare? Daca da de unde pot cumpara un volan cu comenzii si cat ar costa unul.


PS: as doriisa schimb si cheia clasica cu una tip briceag se poate face schimbare si cum ramanu cu inchiderea centralizata se mai poate deschide cu noua cheie ?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai precablajul se poate.Te uiti in spate la volan daca ai mufa pentru comenzi.Cum?Cauti pe forum si vei gasi.
De cumparat din sectiunea Bazar,Publicitate sau de pe alte situri gen okazii.
Daca schimbi si circuitele va merge si inchiderea din butoanele de pe telecomanda.Daca nu,atunci nu va merge.
  • razvism

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Deci trebuie sa mut circuitele din cheia originala in cea cumparata? acest lucru trebuie sa il fac eu sau cum se poate face?

In legatura cu volanul cum ar trebui sa arate acea mufa si trebuie sa iau volanul jos sau o pot vedea ci cu el montat ?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Da trebuie sa muti circuitele.Si trebuie modificat putin,pentru ca nu cred ca or sa se potriveasca butoanele.Daca esti electronist le faci tu.Daca nu apelezi la unul.
Cu volanul montat se scoate plasticul acela care acopera coloana si in partea de sus o sa dai de mufa.In ea e conectata spirala.Cred ca gasesti poze exact daca stai sa cauti aici pe forum.Nu le am la indemana din pacate.
Skip ads

  • razvism

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc am sa caut un electonist si daca poate am sa cumpar si cheia. Si voi cauta acea mufa.


Multumesc!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,716
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Exista carcasa-briceag adaptata pentru modelul tau de cheie,doar muti cipul si telecomanda(electronica) din a ta in cea briceag si te duci la un atelier de chei sa faci lamela,pe mine m-a costat lamela 50 de lei la mine in oras,asa ca nu te astepta sa fie chiar 5 lei
  • razvism

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Imi poti da un link cu acea carcasa de pe un magazin online sau o poza pe privat sa nu facem reclama?
Nu ma asreptam sa ma coste 5 lei. Very Happy

Multumesc anticipat!
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,716
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Asta e http://www.cheibriceag.ro/c...ormat-astra.html/
  • razvism

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc.... acum stau sa ma gandesc cum mut acel chip si telecomanda daca scot acea lamela (cheia propriu zisa )raman cu partea electrica cu butoate si acea bucata metalica pentru breloc si ma gandesc cu pun partea electrica in acea carcasa Very Happy
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Valy, a intrat direct partea electronica a cheii in cea briceag fara sa faci alte modificari? Vad ca pentru CIP are locas acolo! Stima, astept un raspuns!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR