Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • alexiatufa

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am un opel vectra c din 2004 cu motor de 2959 diesel si am o mare problema cu egr-ul, l-am curatat dar degeaba la fel se manifesta. Din discutiile voastre am inteles ca merge anulat de tot. eu as vrea sa stiu daca merge sa-l anulez si la masina mea avand in vedere motorul mare ?
Skip ads

  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Merge sa-l anulezi, dar nu degeaba a fost montat pe masina. Parerea mea. Trebuia sa poztezi acolo unde ai citit discutiile.
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
alexiatufa a scris:Am un opel vectra c din 2004 cu motor de 2959 diesel si am o mare problema cu egr-ul, l-am curatat dar degeaba la fel se manifesta. Din discutiile voastre am inteles ca merge anulat de tot. eu as vrea sa stiu daca merge sa-l anulez si la masina mea avand in vedere motorul mare ?


Anulezi => Creste consum
din cate stiu eu
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
Da, daca il anulezi, iti creste consumul, nu cu mult, dar creste. Parerea mea e ca ai mai multe beneficii decat consumul ridicat. Motorul trage mai bine, numai ai depuneri in admisie, regenerari mai rare ale dpf-ului. Singurul lui rol e pentru scaderea noxelor.

Adi G.
Skip ads

  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
si catalizatorul ce zice?+ daca ai norocul sa dai in RAR RAMAI FARA TALON GARANTAT
  • Ciprinhio

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
exprimativa corect in primul rand...ce vrei sa spui prin tot la fel merge...iti merge rau masina sau de ce..poti sa il cureti..nu te astepta ca pe urma masina sa isi ia zborul sau ce vrei sa zici..eu zic sa nu il anulezi ca pe urma o sa ai probleme..numa bine ..imi doresc si eu un motor de 3 litri v6 da ne cam omoara astia cu impozitele..
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR